A cél felé tart a KTE II

Lassan egy hónapja megkezdődtek a küzdelmek a KTE II részvételével a Magyar Bajnokság harmadik vonalában. A kecskemétiek NB III-as együttese négy forduló elteltével a tabella harmadik helyét foglalja el az Alföld-csoportban.

A fél KTE az NB III-ban

Az idénykezdet előtt a város apraja-nagyja az élvonalban debütáló „nagycsapat” miatt tördelte a kezeit, ám a helyi futballkedvelők nem felejtették el a “Kecskemét fakó” csapatát sem. A tavalyi eredménydömping (NB I-be jutás, U19-es bajnoki győzelem) után mindenki nagy várakozással tekintett a második csapat előtt álló idényre és eddig úgy tűnik, nem is alaptalanul.

Pedig a Török László vezette együttes helyzete nem egyszerű, hiszen az állandó keretet mindössze 17 játékos alkotja, alkalmanként hozzájuk csatlakozhatnak mind első osztályú, mind U19-es labdarúgók. Az összeállítás tehát általában nagyban függ a többi csapat felállásától. Eddig nem panaszkodhat a vezetőedző, hiszen a viszonylag bő kerettel dolgozó Tomiszlav Szivics nem sajnálta tőle a rutinos játékosokat: pályára lépett már többek között Koszó Balázs, Menyhárt Attila, Némedi Norbert, Yannick, Litsingi, Kormos László, sőt még Montvai Tibor is.

„Arcfelvarrás” után

A csapat már az első fordulóban megmutatta, hogy nemcsak a Honvéd második együttesére lesz érdemes odafigyelni, hiszen Kiskunfélegyházán magabiztos játékkal 4:1-re győzte le a hazaiakat. Jó kezdet után még jobb folytatás: kiütéssel felérő, 6:0-ás győzelem idehaza az Újbuda ellen, majd hogy azért helyén tudják kezelni magukat a srácok jött egy 2:1-es vereség az Izsáktól. Az „arcfelvarrás” úgy tűnik, jót tett a játékosoknak, hiszen a hétvégén újabb győzelemmel örvendeztették meg a drukkereket, a Széktói Stadionban magabiztos 6:3-as győzelmet arattak a Monor vendéglátójaként.

A vezetőség és Szivics mester által elvárt 1-3. hely tehát elérhető, sőt illendő, ám (és ez főleg az élvonalból „visszajátszó” játékosoknak szól) nem garantált. Az arcot és a szívet kéretik a helyén tartani.