3-1-re nyert a KTE a Jászberény ellen a Magyar Kupában

A Magyar Kupa harmadik fordulójában 1-0-ás félidő után 3-1-re nyert a KTE-Erco a Jászberény otthonában, és így továbbjutott a legjobb 32 közé.

Hozta a kötelezőt a Kecskemét, és továbblépett a Magyar Kupa negyedik fordulójába az NB II-es jászságiak ellen, akiktől a tavalyi szezonban másodosztályú bajnoki mérkőzésen 1-0-ra kikaptak idegenben.

A szerda délután lejátszott kupameccsen Szivics mester csapata Menyhárt, Yannick és Montvai találataival 3:1 arányban győzött Jászberényben. A kezdőcsapatban most először kapott helyet tétmérkőzésen az FTC-től igazolt 20 éves ikerpár egyik tagja, Nagy Sándor és a tavaly még a Vác színeiben gólkirályi címig jutott Rusvay Gergely.

“Tíz ziccert is kidolgoztunk, mégis csak három gólt szereztünk. Ma azonban nem is az volt a fontos, hogy mennyit rúgunk be, hanem hogy nyerjünk, és ez sikerült” – nyilatkozta portálunknak Tomiszlav Szivics, a KTE vezetőedzője.

A kecskeméti csapat a következő összeállításban kezdett:

Tóth – Koszó, Lovrics , Koncz, Nagy Sándor – Menyhárt, Némedi, Szavics, Rusvay – Montvai, Litsingi

Jászberény–KTE-Ereco 1–3 (Vaszicsku 77., ill. Menyhárt 32., Yannick 73., Montvai 89.)