14 perc emberhátrányban Orosházán – Bíró Balázs megsérült – Skaliczki László értékel

Skaliczki László, a Budapest Bank Kecskeméti KC vezetőedzője szerint egy pillanatig sem forgott veszélyben csapata továbbjutása Orosházán, köszönhető ez annak is, hogy a második játékrészben feljavult a kecskemétiek védekezése. A 33:30-as győzelemmel zárult Magyar Kupa meccs elején Bíró Balázsnak megsérült a lovaglóizma.

„Bénán kezdtük a meccset, és ráadásul Bíró Balázs már az elején megsérült, ez rosszul érintette a csapatot. A csúszós parkettán egy lerohanás közben meglökték, rosszul érkezett, rosszul támasztott ki és meghúzódott vagy elszakadt a lovaglóizma” – gondolt vissza Skaliczki László az orosházi Magyar Kupa találkozó első harminc percére.

A félidei 16:16-os eredmény után a kecskemétiek védekezése feljavult, és több „gyors gólt” is sikerült dobniuk. „A második félidőben már nem volt hiba a teljesítményben, csak sok volt a kiállítás, mi 14 percet játszottunk emberhátrányban, míg az Orosházából csak egyszer állítottak ki. Éppen ezért elég sok energiát kellet mozgósítanunk. Küzdöttünk, küzdöttünk rendesen. Védekezésben, amit a srácok nyújtottak, le a kalappal előttük. A kipattanókra azonban jobban kell figyelni. A beállók teljesítményével kimondottan elégedett vagyok” – nyilatkozta a Kecskemét vezetőedzője.

A sérüléséből felépült Tóth Edmond játszott, de a második félidőben már le kellett cserélni. Habár csak hárommal nyertek Skaliczkiék, szerinte a továbbjutás egy pillanatig sem forgott veszélyben. “A vége előtt 2-3 perccel még 6 gól volt az előnyünk. Ekkor azonban labdavesztés és több hiba után a még jobban motivált Orosháza felzárkózott. Összességében viszont megérdemeltnek tartom a továbbjutást” – zárta sorait.

A Budapest Bank Kecskeméti KC orosházi győzelmével bejutott a Magyar Kupa legjobb 16 csapata közé. Sorsolás három hét múlva.

Orosházi FKSE–Budapest Bank Kecskeméti KC 30–33 (16–16)
Orosháza, 300 néző. Vezette: Árokszállási, Janáky
Orosháza: KOVÁCS R. – BALDA 6, Krizsán 3, Kovács A. 1, Gazsó 3, BERTA G. 7, Varsandán M. 3. Csere: Szikora A. (kapus), Bajusz 2, Cselovszki, Kósa, Kardos 2, Dunkl, Miloradovics 3. Edző: Bajusz József
Kecskemét: Kovács R. – Berta R. 6, TÓTH E. 5, KEKEZOVICS 11, Dengi 3, Dobardziev 3, Veszelinov 3. Csere: Erdélyi (kapus), Drabant 1, Basarics, Bíró, Vujasin, Skribics 1, Dobó. Edző: Skaliczki László
Kiállítások: 2, ill. 14 perc
Hétméteresek: 4/4, ill. 4/4.