Az utolsó hazai bevetés – KTE-MTK – végeredmény: 0:0 – élő közvetítés

Utolsó hazai mérkőzését játssza hazai pályán az őszi szezonban a KTE-Ereco, a tavalyi bajnok MTK-val. Ha nyernek a kecskemétiek, stabilizálhatják pozíciójukat a mezőny elején, ha vesztenek, akár a 9. helyig is visszacsúszhatnak a bajnoki táblázaton.

90+2. perc: Veizer Roland játékvezető lefújta a mérkőzést. Többen még most is reklamálnak nála. A KTE-nek ez volt az első hazai meccse, amikor nem szerzett gólt.

90. perc: Gosztonyi ütközött Mitroviccsal a tizenhatos vonalánál, végül ápolni nem kellett, magától feltápászkodott, 2 perc a hosszabítás.

87. perc: Cserél a lila-fehér csapat: Litsingi le, a Fradinak bombagólt lövő Nagy Sándor be.

84. perc: Lencse lőhetett 19-ről, a labda a stadionból is kiszállt.

83. perc: Magasabb fokozatba kapcsolt az MTK, már percek óta a Kecskemét térfelén folyik a játék.

79. perc: “Hülye vagy, hülye vagy” – skandálja a közönség, utalva Veizer sporttárs többszöri bizonytalankodására.

76. perc: Urbán helyén Gosztonyi az MTK-ban.

72. perc: A kiállítás után Szivics átszervezi a csapatot: lehozza Yannickot és Bagi áll be a helyére.

71. perc: Lencse előtt adódott lehetőség 6 méterre a kaputól, Mitrovics könnyűszerrel hárított.

67. perc: Csukics nem bírt magával, előbb Zsidaival ütközött, majd a megiramodó Kecskés után vetette magát. Hátulról csúnyán felrúgta, pirosat kapott érte, majd villant egy-egy sárga reklamálások miatt, valószínű Zsidai és Csordás kapta. Utóbb kiderült, Csordásnak nem mutatták fel a sárga kártyát.

65. perc: Garami József is cserél: Nikházit Lencse váltja.

62. perc: Némedi tálalt Csordás elé jó ütemben, a rutinos támadó azonban túl sokat várt. Szöglet lett a vége.

60. perc: Kisebb dulakodás a pályán, a játékvezetőnek kellett csillapítani az indulatokat, Csukics és Hrepka kakaskodott.

58. perc: Csere a hazaiaknál: Montvai helyett Menyhárt.

57. perc: Mitrovics megint a 16-on kívülre merészkedett, de most csak Nikházival szemben kellett kikísérnie a labdát.

52. perc: Némedi egy kicsit elszámította magát, így kerülhetett a labda Urbán elé, aki éles szögből, 8 méterről tüzelt, Mitrovics lábbal hárított.

49. perc: Túljátszották a hazaiak, sokra sikeredett a rövid passzból, amelyek végén elpuskázták a gólszerzési lehetőséget.

47. perc: Yannick is eltörte a labdát, 8 méterről nem tudott élni a lehetőséggel.

46. perc: Az fővárosi gárda indíthatja útjára a lasztit.

II. félidő

45. perc: Csukics pepecselt el egy lövőhelyzetet 7 méterre a kaputól, majd Veizer játékvezető lefújta az első félidőt. A világítást most kapcsolták fel a stadionban. Szünet, 0:0.

44. perc: Némedi villant egyet, előretörése után, ő lőhette rá a büntetőterület sarkáról, de lecsúszott a lábáról.

43. perc: Átmenetileg tíz emberrel a KTE, Szavics szorult kisebb ápolásra, jobb térdét jegelték.

42. perc: Ismét egy átlövés, de ez most veszélyes is volt, Kecskés 25-ről kínálta meg Mitrovicsot, akinek csak biztosítania kellett. A lövés néhány centivel kerülte el a jobb felsőt.

39. perc: Rövid passzos MTK-s játék után, Melczer lőtt 20-ról, de eltörte a labdát.

38. perc: A kecskeméti jobbhátvéd, Schindler Szabolcs unta meg és lódult előre egymaga, a tizenhatoson belülre érve még beforgatta az MTK védelmét, ám Litsingihez passzolt labdáját a kongói támadó elvesztette.

35. perc: Mitrovics egészen a tizenhatoson kívülre jött ki és próblta szerelni Urbán Gábort, végül sikerült is bedobásra tisztáznia, de a bíró szerint szabálytalanul, ezért Veizer sárgával jutalmazta. A szabadrúgás után nem alakult ki komolyabb helyzet.

33. perc: Némedi indult meg a saját térfeléről, szép háromszögelés után Litsingihez került a labda, de őt a lövésben nemcsak a védők, hanem csapattársa, Montvai is akadályozta. Szöglet lett belőle.

31. perc: Egy pillantara megállt a találkozó, mert Nikházi nagyot kiáltva a földre esett, valószínű Csukics könyökével ismerkedhetett meg. Ápolásra nem került sor, sőt a kecskemétiek azt reklamálták a bírónál, Nikházi színészkedett.

30. perc: Ez már a sokadik távoli kísérlet a meccsen, most Kecskés szlalomozott és lőtt 30-ról, ez is felejtehető volt.

26. perc: Gyagya kapott sárgát egy taktikai fault miatt.

23. perc: Yannick húzott el a bal szélen, majd szépen tett középre, egy kis csiki-csuki után Litsingi próbálta a kapu szájában álló Montvainak továbbítani, de beadása túl erősre sikeredett.

21. perc: Csordás veszélyeztett 25 méterről. Lövése pont középre ment.

19. perc: Csordás lépett ki a leshatárról, engedte maga elé pattanni a labdát, ám mikor lövésre lendítette a lábát, a védőknek sikerült még becsúszva blokkolni.

12. perc: Melczer végezhetett el szabadrúgást 22 méterről, ballal jól csavarta a hosszú felső irányába, Mitrovics azonban pont ott állt.

11. perc: Felpörgött a találkozó, a kontrával Csukics lódult meg, aki 25-ről vállalkozott lövésre, Véghnek nyújtózkodnia kellett.

10. perc: Hrepka, Nikházi összjátékba a végén egy kis hiba csúszott, így nem alakult ki helyzet.

9. perc: Csendesen folydogál a mérkőzés.

5. perc: Szavics tekert veszélyesen a kapu elé egy szabadrúgást, de a vendégek bedobásra mentettek, amelyet követően Yannick lőhetett 30 méterről. Felejthető kísérlet volt.

3. perc: Kecskeméti labdavesztésnek köszönhetően az MTK indíthatott kontrát, Zsidai kiugratását azonban a hazai védők lefülelték.

1. perc: A KTE kezdte a találkozót a csapat szponzorának kecskeméti telephelyét képviselő, Bognár Attila kezdőrúgása után.