Játék után görcsös küzdelem: KKC-presztízscsata Baján

A keleti csoportban a Kecskeméti KC bajai vendégjátéka rangadóvá vált azáltal, hogy a forduló előtt már csak ez a két csapat állt veretlenül a táblázaton. Egyszer minden sorozat véget ér, a megérdemelt hazai siker pedig most azt jelentette, hogy a lendületben lévő KKC gyorsvonatára a sors keze három győztes bajnoki és egy Magyar Kupa mérkőzés után behúzta a féket.

Bajai ÚDKSE – Kecskeméti KC 73-62 (21-15, 18-19, 14-9, 20-19)
Kosárlabda, Amatőr Női NBI, Kelet 4. forduló
Baja, 250 néző. V: Kollár T., Bálind A.
Bajai ÚDKSE: THEODORÁN A. 11/3, Szöllősi B. 5/3, Kovács D. 6, KATONA ZS. 11, KÜHN A. 25/3. Csere: KÁCSOR E. 15/12, Kiss L., Járai M., Köhl A. Edző: Nagypál Gábor
Kecskeméti KC: RADICS A. 21/6, Dali T. 7, TÓTH E. 20, Pelei E. 2, Nagy Z. 10. Csere: Kuli O., Békefi B. 2, László Sz.. Edző: Tóth Viktor
Kipontozódott: Theodorán A. 32.p., Kovács D. 36.p., Katona Zs. 40.p.
Az eredmény alakulása: 3.p: 0-5, 7.p: 9-9, 15.p: 31-22, 26.p: 52-42, 35.p: 57-52
Büntetőarány: 17/7 (41%) ill. 29/22 (76%)

Lassú felmelegedés
Agilisan és bátran kezdett a Kecskemét, és percekig vezetett Nagy, Tóth és Pelei pontjaival. A hazai gárda ugyanakkor a villanytűzhely effektussal küszködött: lassan melegedtek játékba, és csak a 7. percben sikerült utolérniük ellenfelüket. Onnantól azonban átvették az irányítást, és az utolsó három percben egy 12-6-os szakasszal állva hagyták a vendégeket. A bajai feltámadást közvetve segítette a játékvezetők kissé egyoldalú ténykedése is: egymás után osztották a vitatható személyi hibákat vendégoldalon.

Fény az alagút végén
Az első negyed végi rémálom a másodikban tovább folytatódott már rögtön az elején a Kecskemét számára, amikor a Baja egy ziccer és két hárompontos dobás után 29-15-re ellépett. Tóth Viktor azonnal időt kért, hogy rendezze a sorokat, ami jótékonyan hatott mind a védekezésre, mind a dobások pontosságára. A KKC főként Radics Anna és Tóth Edit pontjaival menetelt előre, utóbbi összesen 17 pontig jutott az első félidőben. Bajai oldalon Katona, Theodorán és Kühn tett sok pontot a közösbe.

Széthullott csapatjáték
A félidőben kialakult ötpontos hátrány nem tűnt behozhatatlannak kecskeméti szempontból. Mégis sikerült egy rendkívül gyenge negyedet produkálni. Kimaradtak a dobások, nem működtek a támadásvariációk, a védelem lyukas volt, a zónavédekezésre történő átállás is halva született ötletnek bizonyult. Támadásban hiányoztak Kuli Orsolya eddig megszokott pontjai, és a cserék sem jelentettek erősítést. A palánk alatt Kühn feltartóztathatatlanul robotolt, mellette Kácsor a demoralizáló, lehetetlen pillanatokban és szituációkban elengedett tripláival rendre a földbe döngölte az éppen feléledő kecskeméti reményeket. Pedig volt keresnivalója a vendégeknek, hiszen a hazai játékosok is rengeteget hibáztak, nyolc büntetőjükből mindössze kettőt értékesítettek.

Játék helyett görcsös küzdelem
Az utolsó játékrészben sok volt a szabálytalan megmozdulás a bajaiaknál, ennél fogva három játékosuk is kipontozódott a végére. Büntetőkkel és apró pontokkal fel is jött a KKC, de nem tudott tőkét kovácsolni abból, hogy az ellenfél soraiból kihullottak a legjobbak. Továbbra sem ment a szekér, játék helyett görcsös akarás és rengeteg hiba jellemezte a hírös virtust. A hazai csapat tagjai végül jogosan kiáltották a szombat éjszakába, hogy „Veretlenek vagyunk!” – ha csak kevéssel is, de többet dolgoztak azért, hogy egyedül maradjanak a tabella élén, veretlenül. Az akarásért és az eddigi teljesítményért mindenképpen dicséret illeti a kecskeméti csapatot. A hölgyek a szombati Gyöngyös elleni találkozón újra a régi arcukat mutathatják és visszaállíthatják pályájára a kisiklott gyorsvonatot.

Tóth Viktor:
„Gratulálok a Bajának, tudtuk, hogy jó csapat. Az első ellenfelünk, amely át tudta játszani az egészpályás védekezésünket. Többször feljöttünk pár pont különbségre, de sosem sikerült továbblendülnünk és a magunk javára fordítani a mérkőzést.”