Nem sikerült a bravúr – bejött a papírforma

A kecskeméti női kosarasok szombaton 15 órától fogadták a Szolnok csapatát a Magyar Kupa nyolcaddöntőjében. Érvényesült a papírforma, és az élvonalbeli gárda lépett tovább a sorozatban.

A Kecskeméti KC-nak nem sikerült a bravúr szombaton délután a Bolyai János Gimnázium Tornacsarnokában, vereséget szenvedtek az első osztályú bajnokság hetedik helyezettjétől, a Szolnoktól, és így elbúcsúztak az idei Magyar Kupa sorozattól.

Kecskeméti KC – Szolnoki NKK 43-84 (9-18, 9-22, 10-14, 15-30)
Női kosárlabda Magyar Kupa, nyolcaddöntő
Kecskemét, 150 néző. V: Domokos L., Kovács N.

Kecskeméti KC: Radics A. 4, Dali T. 6, TÓTH E. 19, Pelei E. 3, Nagy Z. 2. Csere: Kuli O. 4, Békefi B. 5, László Sz., Kiss A., Kiss E., Kovács Zs., Ábrahám Zs. Edző: Tóth Viktor

Szolnoki NKK: DARIDA CS. 8/3, DJELMIS A.19/15, BOSKOVIC M. 10/3, Kalmár-Nagy R. 3, HEGEDŰS R. 18/6. Csere: Zele D. 10, Szabó V. 9, Sonyák Z. 7, Halmai K. 4. Edző: Mészáros Zoltán

Kipontozódott: Sonyák Z. 35.p.

Az eredmény alakulása: 4.p: 0-7, 13.p: 10-18, 19.p: 13-35, 24.p: 21-49, 34.p: 34-67

Büntetőarány: 28/17 (61%) ill. 26/19 (73%)

Továbbjutott: Szolnok