Kecskeméti matiné Szegeden

A bajnokság első olyan mérkőzése volt a vasárnap délelőtti, amelyen a KKC nem rohanta le ellenfelét, nem alkalmazta az egészpályás letámadást, hanem okos játékkal és lényegesen jobb dobóteljesítménnyel kerekedett a Szeged csapata fölé.

Universitas Szeged – Kecskeméti KC 56-71 (10-22, 16-19, 9-24, 21-6)
Kosárlabda, Amatőr Női NBI, Kelet 6. forduló
Szeged, 50 néző. V: Kovács N., Lövész Cs.

Universitas Szeged:
Vér V. 5/3, Turi N. 2, Tóth C. 1, Kmézic D. 9/3, LENGYEL D. 14/12. Csere: LACZI E. 19/6, Kováts A. 2, Kárpáti E. 4. Edző: Magyar Gergely

Kecskeméti KC: RADICS A. 9/3, Dali T. 9/3, TÓTH E. 31/6, PELEI E. 5/3, Nagy Z. 6. Csere: Kuli O. 8, Békefi B. 3, Kiss E., Ábrahám Zs., Vidács F. Edző: Tóth Viktor

Az eredmény alakulása: 4.p: 1-2, 8.p: 4-16, 15.p: 17-32, 26.p: 35-49, 30.p. 35-65, 37.p: 44-69

Kipontozódott: Tóth E. 35.p.
Büntetőarány: 21/8 (38%) ill. 11/10 (91%)

Laczi és Tóth dobópárbaja

Hajmeresztő bakik az elején, eladott labdák, pontatlan átadások és kihagyott ziccerek mindkét oldalon, így négy perc játék után nem is csoda, hogy az eredményjelzőn ez állt: 1-2! Aztán Tóth Edit belelendült és huszonhat pontot szórt a házigazdának egy félidő alatt. Válaszul a Szeged a sérülése miatt csak a kispadon kezdő, amúgy kecskeméti illetőségű Laczi Editet küldte csatasorba. Utóbbi igyekezett és megmozdulásaival olykor kiemelkedett a mezőnyből, látszott rajta az „A” csoportos tapasztalat és rutin. Ugyanakkor kihagyott ziccerei mellett mindössze tizenegy pontra, közte két bődületes nagy hárompontosra futotta. Az első negyed végén Radics Anna szólt bele a párbajba, a mezőny legalacsonyabb játékosa közvetlenül a dudaszó előtt a félpályát átlépve szinte a Tisza partjáról talált a gyűrűbe!

A harmadik negyedben négy perc alatt eldőlt

A tizenötpontos hátrány birtokában egy agresszív Szeged jött ki az öltözőből a harmadik negyedre. Lengyel hármasával nyitottak, átálltak zónavédekezésre és hat perc alatt találtak kilenc pontot. Aztán semmi, illetve utánuk a vízözön, merthogy a negyed utolsó négy percében a kecskemétiek egy elképesztő 16-0-s szakasszal elmosták a hazaiak kósza gondolatait a felzárkózásról. Harmincpontos vezetésnél a végén Tóth Viktor főleg a juniorokat játszatta, akik saját bőrükön tapasztalhatták a felnőtt meccsek légkörét. A dél-alföldiek csupán a távolságot tudták csökkenteni a két csapat közt Laczi, Kmézic és Lengyel pontjaival. Tizenhárom kihagyott büntetőjük és szellős emberfogásos védekezésük nem hozhatott sikert ezen a napon.

Tóth Viktor edző értékelése:

„Ez harmincpontos mérkőzés volt. A végén, amikor már a juniorok játszottak, csökkent a különbség, de örülök, hogy játéklehetőséghez jutottak. Tóth Edit rendkívül ponterős volt, Pelei pedig védekezésben nyújtott kiválót.”

A 6. forduló további eredményei:

A Baja továbbra is veretlenül vezeti a tabellát, a Kiskunfélegyháza szoros meccsen kapott ki Nyíregyházán és csúszott vissza a 6. helyre, a Miskolc pedig idegenben szerezte meg első győzelmét.

Baja ÚDKSE – Debreceni EAC-SI 66-50 (21-19, 11-11, 23-4, 11-16)

Nyíregyházi FSE-NyKS – Kiskunfélegyházi KC 76-71 (15-14, 13-16, 23-17, 25-24)

Gyöngyösi KC – Miskolci Sportiskola SC 48-87 (10-12, 7-19, 20-31, 11-25)