Féltávnál biztos második a remeklő KKC

Miskolcon szerepeltek a kecskeméti kosaras hölgyek, és hatodik győzelmüket aratva a bajnokság felénél a Baja mögött a dobogó második fokán tölthetik rövid téli szünetüket.

Húzd meg, ereszd meg

Rendkívül hullámzó volt a játék képe az első félidőben. Hol az egyik, hol a másik csapat szerzett csak pontokat perceken át. A vendég Kecskemét négy percen keresztül nem talált a borsodiak gyűrűjébe a találkozó elején (a zuhanyhíradó szerint fura volt a gyűrű és a palánk), így történhetett meg, hogy 12-0 állt az eredményjelzőn a Miskolc javára.

Aztán fordult a kocka, s a következő négy percben csak a KKC dobott pontot és kezdte meg a felzárkózást. Az első negyed végén ismét a MISI volt termékenyebb, mielőtt még utolérte volna őt ellenfele, majd a rövid szünet után a második negyed első három percében megint csak az alföldi csapat ért el pontokat. Ezzel a KKC át is vette a vezetést 17-19-nél, sőt nyolc pontra is duzzasztotta az előnyt. Aztán újabb fordulópont, 24-32-nél a negyed utolsó másfél percében három jó büntetővel, valamint Angyal és Zvolenszki hárompontosaival visszavette a vezetést a hazai csapat a félidőre (33-32).

Feljavult védekezés és Pelei show

Némi finombeállítás hatására a nagyszünet után jelentősen feljavult a vendégvédekezés, hatékonnyá vált a már sokszor jól működött egészpályás letámadás. Ugyan a 25. percben még a Miskolcnál volt az előny (40-36), de akkor és ott utoljára, mert Pelei aktuális triplája immár harmadszor fújt riadót a messziről érkezetteknek. A kecskemétiek négyes poszton szereplő játékosa gondosan és igazságosan elosztva minden negyedben vágott egy hármast, s mindig épp a legjobbkor: először 12-2-nél, majd 22-23-nál hatott ébresztően társaira a jókor elhelyezett távolija. Utolsó rakétája 46-56-nál a tíz pont feletti vezetést eredményezte.

A csata végén Orosz pontjaira Radics és Kuli felelt, majd Dali triplája 18 pontos hátrányba sodorta a sportiskolásokat (50-68). Lugosi és Zvolenszki utolsó percben elért pontjai már csak kozmetikáztak a végeredményen.

Miskolci Sportiskola SC – Kecskeméti KC 54-68 (17-11, 16-21, 11-22, 10-14)
Kosárlabda, Amatőr Női NBI, Kelet 7. forduló
Miskolc, 50 néző. V: Kisházi B., Torzsa P.

Miskolci SI: OROSZ C. 16/3, Lugosi Zs. 7/3, Angyal L. 8/3, Kobolák C. 7, ZVOLENSZKI B. 14/6. Csere: Králik A. 2, Kovács E., Szolnoki Sz., Takács Zs. Edző: Stefánné Hegedűs Zsuzsanna

Kecskeméti KC:
RADICS A. 14/3, Dali T. 5/3, Tóth E. 11/3, PELEI E. 16/12, NAGY Z. 10. Csere: Kuli O. 6, Békefi B. 6, Gábor Zs. Edző: Tóth Viktor

Az eredmény alakulása:
4.p: 12-0, 8.p: 12-9, 13.p: 17-19, 18.p: 22-30, 20.p: 33-32, 26.p: 43-43, 35.p: 48-63

Büntetőarány: 14/11 (79%) ill. 16/12 (75%)

Tóth Viktor vezetőedző értékel:

„Az elején 12-0 oda, rosszul védekeztünk és támadtunk. Aztán a letámadás meghozta a fordulatot, a harmadik negyedtől végig jól védekeztünk. Kemény de sportszerű ellenfelet győztünk le, akik várakozásom ellenére nem fáradtak el. Pelei Edit eddigi legjobbját nyújtotta. Mellette Radics Anna emelkedett ki, de Nagy Zitának is volt egy jó szakasza, Békefi pedig jó dolgokat csinált a rá bízott szerepben. Évadzáró mérkőzésünket 18-án csütörtökön játsszuk 18 órától a Bolyaiban a Temesvár csapata ellen, ahova szeretettel várunk minden szurkolót és szimpatizánst!”

A 7. forduló további eredményei

Hiába nyerte meg a Kiskunfélegyháza a második félidőt 11 ponttal Debrecenben, az első két negyedben szerzett 18 pontos hátrányát nem sikerült ledolgoznia. A Gyöngyös továbbra is nulla pontos, ezúttal a Szeged jelentett számára megoldhatatlan feladványt. A Baja–Nyíregyháza mérkőzést már korábban, november 22-én lejátszották.

Debreceni EAC-SI – Kiskunfélegyházi KC 81-74 (22-8, 25-21, 15-19, 19-26)

Gyöngyösi KC – Universitas Szeged 59-80 (9-25, 20-23, 17-22, 13-10)

Baja ÚDKSE – Nyíregyházi FSE-NyKS 51-46 (11-8, 17-13, 10-8, 13-17)