Kínkeserves évkezdet, kecskeméti győzelem

A bajnokság októberi nyitó fordulójában közel telt ház előtt parázs hangulatú mérkőzésen a Kecskemét győzött hazai pályán 57-53-ra. A visszavágás a félegyháziak harmadik győzelmét és a középmezőnyhöz való felzárkózását jelentette volna, de ezúttal is alulmaradtak négy ponttal, igaz csak hosszabbítás után.

Kiskunfélegyházi KC – Kecskeméti KC 67-71 (11-8, 20-21, 20-13, 12-21, 4-8)

Kosárlabda, Amatőr Női NBI, Kelet 8. forduló

Kiskunfélegyháza V: Farkas J., Lakatos V.

Kiskunfélegyházi KC: NAGY D. 25/12, Danóczi L. 6, Nagy H. 6, Horváth O. 6, Rajnai Zs. 10. Csere: Reiner D. 14/3. Edző: Pásztor Attila

Kecskeméti KC: RADICS A. 21/6, Dali T. 10/6, TÓTH E. 22, Pelei E. 5/3, Nagy Z. 10. Csere: KULI O. 2, Békefi B. 1, László Sz. Edző: Tóth Viktor

Az eredmény alakulása: 7.p: 4-6, 12.p: 17-8, 18.p: 26-22, 21.p: 31-31, 27.p: 44-36, 34.p: 59-51, 39.p: 59-61

Büntetőarány: 16/10 (63%) ill. 21/10 (48%)

Téli hangulat és fagyos játék

Rendkívül pontszegény kezdő negyedben az elején még a Kecskemét vezetett, majd Rajnai többször is sikeresen megforgatta Nagy Zitát a palánk alatt, s bár három büntetőt is elhibázott, társai gondoskodtak róla, hogy két perc alatt 4-6-ról a maguk javára fordítsák a mérkőzés állását. Bosszantóan gyenge hatékonysággal vették célba a gyűrűt a csapatok, hazai oldalon öt, a vendégeknél négy büntető maradt ki az első szakaszban. A folytatásban két perc alatt hamar kilencpontosra növelte előnyét a házigazda. Majd némiképp rendezte sorait az ellenfél és aktívabb játékkal szorosabbá tette a küzdelmet, mindeközben kihagyott újabb hat büntetőt. A második negyedet Nagy D. és Dali hárompontos párbaja tette színessé.

Feltámadás az utolsó öt percben

A félidőben nem történt semmi különös, mert a harmadik negyedben sem változott a játék képe. A hazaiak átjátszották a kecskeméti letámadásokat, majd a palánk alatt rendre összekuszálták a vendég védelmet. Ekkor Horváth és Reiner húzta a szekerüket. A hírös lányok ötlettelenül tipegtek a pályán, bátortalanul támadtak, álmosan védekeztek és láthatóan fogalmuk sem volt arról, hogyan kellene felpörögniük és a jobb erőnlétüknek köszönhetően hozniuk ezt a meccset. A negyedik negyed elején 51-42 a hazaiak javára. Nagy D. bevágott újabb két triplát, amire Tóth és Radics válaszolt.

Emberfogás helyett zónázás

Tóth Viktor öt perccel a vége előtt nyolc pont hátrányban feladta az addig sem igazán működő emberfogást, és merész húzással átállíttatta csapatát egy speciális zónavédekezésre. Ez kulcs momentum volt a találkozón, mert megzavarta a vendéglátók támadásait, s a végjátékban egy 10-0-s rohammal csapata megfordította az állást. A végén Kuli dobott jókor pontot, amit azonban Rajnai egalizált, így következett a hosszabbítás.

Szerencsés végkifejlet

Három gyors támadásból hat pontot ért el a Kecskemét Radics és Nagy Z. révén, majd Nagy D. és Reiner ziccereivel lett két pont a különbség. Tizenkilenc másodperccel a vége előtt jöhetett a Kecskemét, a félegyháziak érthetetlenül nem faultoltak, csak a dudaszó pillanatában, a ráadás két büntetőt Tóth Edit pedig értékesítette. A Kecskeméti KC az évad leggyengébb teljesítményével nyert. Az őket elkísérők végig döbbenten és értetlenül szemlélték csapatuk vergődését. Egészen biztosan nem arról van szó, hogy a kecskeméti lányok megtanultak gyenge játékkal is nyerni, sokkal inkább a szerencséjüknek köszönhetik a sikert, amiért a legtöbbet az utolsó öt percben és a hosszabbításban tettek.

Tóth Viktor:

„Nem voltunk élesek, jól felkészült belőlünk az ellenfél edzője. Nem ment a letámadás, pontatlanok voltunk. Taktikailag tudtunk újítani a végjátékban, amikor a feltámadás a csapategységnek volt köszönhető. Az ellenfél kultúráltan, jól kosarazott, a szerencse is kellett a győzelmünkhöz.”

A 8. forduló további eredményei

Az utolsó negyedben rendezett kosárfesztivált a Baja a különösebb ellenállást addig sem mutató vendég Gyöngyös ellen, így továbbra is veretlenül áll a csoport élén. A Debrecen szintén a végén hajrázott és nyert hazai pályán, a nyírségi csapat pedig szűk negyven ponttal küldte haza a messziről érkezett szegedi egyetemistákat.

Baja ÚDKSE – Gyöngyösi KC 116-43 (19-9, 32-11, 24-9, 41-14)

Debreceni EAC-SI – Miskolci Sportiskola SC 86-63 (20-15, 20-14, 17-19, 29-15)

Nyíregyházi FSE-NyKS – Universitas Szeged 111-73 (21-14, 26-16, 38-23, 26-20)