“Akaratban és erőnlétben múltuk felül a remek ellenfelet”

Ősszel Debrecenben meglepetésre négy ponttal nyert a Kecskeméti KC az utolsó negyedben nyújtott rendkívül fegyelmezett csapatmunkájának köszönhetően. Ezúttal a DEAC tett többet a győzelemért közel három negyeden keresztül, de ez kevésnek bizonyult ezen a magas színvonalú találkozón, amit végül a hazaiak hoztak az utolsó negyedben sziporkázó, 17 esztendős László Szilvia vezérletével.

Kecskeméti KC – Debreceni EAC-SI 82-72 (15-19, 10-19, 27-20, 30-14)
Kosárlabda, Amatőr Női NBI, Kelet 9. forduló
Kecskemét, 150 néző. V: Kovács N., Lövész Cs.

Kecskeméti KC: RADICS A. 17/9, Pelei E. 2, TÓTH E. 23/6, KULI O. 10, NAGY Z. 10/3. Csere: Békefi B. 5, LÁSZLÓ SZ. 15. Edző: Tóth Viktor

Debreceni EAC-SI: MEDGYESSY D. 8/6, GORÁCZ O. 19/9, Dobi K. 4, SZABÓ P. 17, SIPOS M. 16. Csere: Csősz P. 4, Borbély R. 2, Orbán Zs 2. . Edző: Szilágyi Zoltán

Kipontozódott: Tóth E. 40.p, Medgyessy D. 35.p, Szabó P. 36.p, Csősz P. 37.p.

Az eredmény alakulása: 4.p: 9-2, 8.p: 9-15, 17.p: 15-32, 22.p: 31-38, 27.p: 44-46, 36.p: 65-65

Büntetőarány: 37/28 (76%) ill. 24/11 (46%)

Pompás kezdés után áramszünet

Rendkívül ambíciózusan kezdett az egyik alapemberét, Dali Tímeát betegség miatt nélkülöző hazai csapat. A negyedik percben már 9-2 állt az eredményjelzőn. Ez igen! – csettintett a lelátó népe és elégedetten dőlt hátra a folytatást illetően. A DEAC azonban sebtében időt kért, rendezte sorait, majd négy perc alatt Gorácz és Szabó pontjaival állva hagyta ellenfelét egy 13-0-s attakkal, s máris 9-15 oda. Hűha! – egyenesedett fel az elámult közönség, mert ilyet még nem láttak kedvenceiktől. Hajtott, szenvedett a kecskeméti csapat, de a görcsös akarásból ritkán születtek pontok.

Defekt

A második negyedben hét gyötrelmes percet kellett várni az első hazai kosárra, mindaddig a szellemesen és eredményesen kosárlabdázó egyetemisták újabb 13-0-s szakaszt produkáltak Medgyessy kiváló irányítójátékával, s elhúztak tizenhét ponttal (15-32)! Ajjajj! – aggódott a publikum, és reményvesztetten várta a feltámadást hazai oldalon, de csak egy szárnyaszegett madár vergődésének lehetett szemtanúja. Időközben Pelei is végleg harcképtelenné vált, amikor Csősz állta útját egy betörés során. A félidő végén csúfos 22-38 a vendégeknek, de dudaszóra Radics Anna bevágta már védjegyévé vált szokásos 9 méteres tripláját, ami apró reménysugarat gyújtott a nagyszünetre. A hazaiak első két negyedbeli játéka úgy tűnt, mint az elején az élbolytól megugró kerékpárversenyző, akinek faágat dobnak a küllői közé. Majd feláll ugyan, de a lánc leesik, a váltó tönkremegy, a pedál pedig rendre beragad.

Büntetőpárbaj

A szünetben valószínűleg mesterember járhatott a hazai öltözőben, mert megjavult az addig akadozó bringa, hajtója pedig óriási sebességgel kezdte tekerni. A két alapemberét nélkülöző, mindössze három felnőtt korú játékossal felálló Kecskemét irtózatos tempót kezdett diktálni. Teringettét! – jött izgalomba újfent a nagyérdemű, amint a fiatalok mindent egy lapra téve fokozatosan kerültek egyre közelebb a cívis városiakhoz. A nagy hajtásban jobban fáradtak és több személyi hibát vétettek a felek. Így történhetett, hogy míg az első félidőben mindössze hat büntetőt dobtak, addig a második részben összesen ötvenötöt!

László Szilvia magánszám

Radics meglelte karmesteri pálcáját, Tóth újra ellenállhatatlan volt, Nagy Z. mindkét palánk alatt felvette a versenyt, Kuli gyilkos pontjai ismét jókor érkeztek, a kivált Pelei helyén pedig az éppen tizenhetedik születésnapját ünneplő Békefi észbontó betöréseivel bontotta meg a debreceni védelmet. Kapaszkodott a hírös város, de nem tudott két ponton belülre kerülni, amiről leginkább a Medgyessy-Gorácz-Sipos trió tehetett. A végére aztán elképesztően nagy küzdelem kerekedett. A közönség a helyi utánpótlással az élen tombolt, mikor sikerült az egyenlítés a 36. percben (65-65). A csapatot hátára vevő szintén tizenhét éves László Szilvia főszereplővé vált, képtelen volt tartani őt az egyre fáradó ellenfél. Három parádés ziccere mellett kilenc büntetőt is értékesített végtelen nyugalommal és széles mosollyal az arcán. Az idény legszínvonalasabb mérkőzésén a legnagyszerűbb győzelmét aratta a KKC, köszönhetően a három negyeden keresztül kitűnő csapatmunkát bemutató Debrecennek és a hihetetlen akarattal, odaadással küzdő kecskeméti fiataloknak.

Tóth Viktor:

„Az első félidőben kapkodtunk, a Debrecen ekkor nagyon jól játszott. A másodikban összeállt a védekezésünk, futottunk, több kiváló egyéni teljesítmény is született. Pelei korán megsérült, nem tudott visszajönni, a fiatalok azonban felnőttek a feladathoz. Akaratban és erőnlétben múltuk felül a remek ellenfelet.”

A 9. forduló további eredményei

Mindhárom helyszínen vendégsiker született a csoport további találkozóin. Gyöngyösön nyert a Kiskunfélegyháza a második és a harmadik negyedben nyújtott ponterős játékával, míg a listavezető Baja végig egyenletes teljesítményt nyújtva meggyőző fölénnyel gyűjtötte be Szegeden a nyolcadik győzelmét.

Gyöngyösi KC – Kiskunfélegyházi KC 62-86 (17-19, 9-19, 11-26, 25-22)
Universitas Szeged – Baja ÚDKSE 69-93 (13-24, 17-23, 17-22, 22-24)
Miskolci Sportiskola – Nyíregyházi FSE-NyKS 65-73 (11-22, 15-24, 23-11, 16-16)