85 napos veretlenségi sorozat szakadt meg

Az abszolút favorit Kaposvár otthonában szendetett vereséget a Kalo-Méh Kecskeméti KC. A Kométa Kaposvár elleni mérkőzésen egyáltalán nem vallottak szégyent Gyurkó Sándor tanítványai.

Igaz sima 3:0-ás győzelmet ünnepelhettek Kaposváron kedden este a Kométa játékosai és szurkolói, a kecskemétieknek még sincs szégyenkeznivalójuk: a mérkőzés folyamán végig szoros szetteket veszítve tették nehézzé a hazaiak dolgát.

A harmadik szettben 24:22-es kaposvári vezetésnél még arra is meg lett volna az esély, hogy játszmát nyerjen a Kalo-Méh KRC. Csala Bernát egy kiváló nyitás után a következőt azonban hosszúra mérte, és onnantól kezdve már nem engedte ki a kezéből az irányítást Kométa.

A Kecskemétnek így megszakadt a 85 napos, nyolcmeccses veretlenségi sorozata. Több mint tíz hete, november 23-án a Dunaferr bizonyult jobbnak 3:2-re.

“Nem voltunk hozzászokva az ilyen szintű nyitásokhoz, ez meglepett bennünket. Bízom benne, hogy a visszavágóra ebből is felkészülünk” – nyilatkozta Gyurkó Sándor az nso.hu-nak.

Kométa-Kaposvár – Kalo-Méh KRC 3:0 (20, 23, 23)

Kalo-Méh KRC: Somodi, Dorcsák, Tóth, Csala, Bagics, Németh, Dömötör
vezetőedző: Gyurkó Sándor