KRC: Lekopírozták a keddi eredményt

Egy rendezettebb Szegeddel találták szemben magukat a Kalo-Méh KRC röplabdázói pénteken este. A vendégek játéka némileg javult a keddi Magyar Kupa meccs óta – amikor sima 3:0-ás vereséget szenvedtek a Messzi István Sportcsarnokban -, de győzelemre most sem volt esélyük.

Az első szettben 2-5-re, 6-9-re és 10-12-re is vezettek, Dorcsák Lajosék csak 13-13-nál fogták be őket, majd húztak el 17-14-re. A rendkívül izgalmas végjátékban Nacsa egymásutánban bevitt három pontjának köszönhetően vissza vette a vezetést a Szeged, de megtartani ezt már nem tudták, még az is belefért, hogy amikor az eredményjelző 23-22-őt mutatott, Bagics beleszervált a hálóba. A kecskemétiek remekül védekeztek és blokkjaik valamint Csikos rossz ütésével 26-24-re nyerték meg az első szettet.

A fordulás után Németh életerős ütésével a kecskemétiek rögtön az elején megmutatták, hogy semmit nem bíznak a véletlenre. A szettet remekül leírja, hogy háromszor (3:3, 8:8, 9:9) volt egyenlő az állás, a meccs további részében a kecskemétiek Bagics vezetésével kontrollálták a játékot. Volt olyan periódusa a játékrésznek, hogy Bagics négy pontot szerzett folyamatosan, az ő teljesítményével valamint a csapat remek blokkjaival magabiztosan nyerte a szettet a KRC. A végére kiengedtek egy kicsit a hazaiak, de Csala “ébredésével” és Nacsa szervahibájával így is 25-20-al zárult a második etap.

Az utolsó szettben 3:2 után zsinórban hat pontot szereztek a kecskemétiek, és ebből csak 17:12-nél és 20:15-nél sikerült egy pontot faragnia a vendégeknek (!) Utóbbinál Gyurkó Sándor időt kért, és a KRC-re a mérkőzés egészében jellemző kiváló szánctechnika tovább gyártotta a pontokat. A végére még Kása Róbert és Szabó Alpár is játéklehetőséghez jutott a hazaiaknál. Az utolsó pontot slusszpoénként Alpára játszották ki, aki nem hibázta el.

A Kalo-Méh KRC Magyar Kupa meccs után bajnokin is 3:0-ra győzte le a Szegedet.

NB I Liga, férfiak, középszakasz, az 1–4. helyért, 3. forduló

Kalo-Méh-Kecskeméti RC–HPQ-Szegedi RSE 3:0 (24, 20, 17)
Kecskemét, 150 néző. Játékvezetők: Tillmann, Szabó Zs.
Kecskemét: Tóth I G. 1, Somodi 4, Bagics Balázs 19, Csala 11, Németh F. 12, Dorcsák 4. Csere: Dömötör (liberó), Kása 1, Hoffart 1, Szabó A. 1. Edző: Gyurkó Sándor
Szeged: Bitó, Petheő, Csíkos G. 8, Csányi 13, Nacsa 11, Nieselberger 5. Csere: Bondor (liberó), Strezeneczki, Affentáller 1, Babanyecz 3, Oltványi 3. Edző: Nusser Elemér

Az eredmény alakulása. 1. játszma: 4:8, 15:13, 19:17, 23:22. 2. játszma: 8:5, 15:10, 19:14, 23:17. 3. játszma: 8:2, 15:9, 19:12, 23:15

EDZŐI ÉRTÉKELÉS

Gyurkó Sándor: – Döntő volt az első játszma befejezése. Akkor egy kicsit megzuhant a Szeged, amely egyébként készült ránk a keddi játékunk alapján. Idő kellett, hogy váltsunk.

Nusser Elemér: – Az első szett sok mindent eldöntött sajnos. Egy megnyerhető játszmát immár sokadszorra nem sikerült jól befejeznünk. Ha az megvan, komoly győzelmi esélyünk lett volna!