Burleszk – a rosszkor kapott gólok meccse – képekkel és videóval frissítve!

Egy gyors gól az elején, egy-egy a félidők végén és még egy Gyagya kapitális hibájának köszönhetően. Ezzel a négy góllal érte el a Honvéd azt az eredményt, amelyet a KTE remélt még 0-1-nél. A Magyar Kupa elődöntőjébe – nyugodtan mondhatjuk – magabiztosan jutott a Budapest Honvéd.

„A Honvéd ma jelen pillanatban jobb csapat volt. Az első percben eldőlt a meccs, és amikor jól játszottunk, akkor kaptunk még kettőt” – röviden és velősen nyilatkozott Tomiszlav Szivics a lefújást követően a játékoskijáróban. A KTE-Ereco trénere szerint a mérkőzés egésze ritmusos volt, és csapata is dolgozott ki helyzeteket, de az egyéni védelmi hibák miatt ma a kecskemétiek nem kerülhettek ki győztesen. Szivics hozzátette, hibák ide, hibák oda, „mi egy csapat vagyunk, és ebből kell kihozni a legtöbbet.”

A lilák egyébként a legrosszabbkor kapták a gólokat: a meccs elején, a félidő hajrájában és a hosszabbításban. Montvai hiába érkezett elementáris erővel és fejelt gyönyörű gólt a 16. percben, akkor már sokan tudták, elúszott a hajó…

A KTE játékosai azonban nem adták fel, és a lehetetlenért küzdöttek: négy gólt kellett volna rúgniuk a Honvédnak, ha tovább szerettek volna lépni az elődöntőbe.

A nem teljesen alaptalan reménykedést Gyagya Attila foszlatta szerte a 34. percben, amikor gyakorlatilag gólpasszt adott Abrahamnak. Majd félidő hajrájában egy burleszkfilmbe illő jelensorozat végén – melynek szereplői Farkas István, Koncz Zsolt, Vladan Szavics és Tóth Zoltán voltak – Abass megszerezte a Honvéd harmadik gólját.

A második félidőben pedig igazolta magát a futball: nem maradnak büntetlenül a kihagyott helyzetek. A mérkőzés hosszabbításban Arsenijevics jobb külsővel vitte be a kegyelem döfést: 1-4, összesítésben 1-6.