BFC Siófok – KTE-Ereco – végeredmény: 2-0 – élő közvetítés

A kiesőhelyen álló Siófokhoz látogat ma este a KTE-Ereco csapata. A Balaton-parti együttesnek nincs vesztenivalója, valamint a Debrecen csapatát is sikerült már kiejteniük a Magyar Kupából. Koránt sem lesz sétagalopp ez a meccs Tomiszlav Szivics fiainak.

93. perc: Veizer játékvezető lefújta a találkozót. A Siófok megérdemelten nyerte meg a mérkőzést, a végeredmény 2-0.

91. perc: Roni jobb oldali beadását a túloldalon érkező Basara lőtte kapufára.

90. perc: A kecskeméti csapatban egyedül Mitrovics dicsérhető, aki nem tehetett a gólokról, és nagyokat védett, most pedig technikai tudását villantotta meg: veszélyes szituációban löbbölte át a labdát a rátámadó csatár fölött.

87. perc: Totálisan összezuhant a kecskeméti védelem. Sorra dolgozza ki a helyzeteket a hazai csapat.

86. perc: Roni labdája Koóst találta meg, aki 16 méterről szépen lőtte kapura, de erős löketét Mitrovics bravúrral védte.

83. perc: Basara csinálta meg szépen az ötösnél a cselt, visszagurította Nagy Lajosnak, de ő kisodródott helyzetből csak az oldalhálót találta el.

80. perc: Kihasználja utolsó cseréjét Aczél: Koós érkezik a sok hibát vétő Magasföldi helyére.

79. perc: Magasföldit passzát Basara lőtte mellé. Nem sokkal később Roni 14 méterről növeli 2-0-ra a Balaton-partiak előnyét. Úgy tűnik eldőlt, 2-0.

76. perc: Koncz a megítélt szabadrúgást középre ívelte, ám Farkas nem tudott beleérni a veszélyesen csapódó labdába. Nagy lehetőség maradt ki. Ivancsicsot, Basara Marko váltotta.

75. perc: Köntös beadását Mitrovics szedte fel Magasföldi elől.

69. perc: A szabálytalanság után Hegedűs végezte el a szabadrúgást: a bal felső sarokba tartó lövése épphogy elkerülte a kaput.

68. perc: Némedi Norbert is megkapja a sárgát. Egyre reménytelenebb a helyzet.

66. perc: Gyagya buktatta Ronit, ezért megkapta második sárgáját. 10 emberre fogyatkozott a KTE.

64. perc: Roni csinálta meg szépen a lövőhelyzetet Magasföldinek, aki 16 méterről bal belsővel vette célba a jobb alsót, Mitrovics elvetődve védett.

63. perc: Farkas István kapott sárga lapos figyelmeztetést Magasföldi ellökéséért.

60. perc: Magasföldi ugrott ki a jobb oldalon Roni labdájával. Felső jobba tartó lövését Mitrovics pazar vetődéssel tolta szögletre.

55. perc: Horváth kapott sárgát Montvai lerúgásáért. Csere a Siófoknál és a Kecskemétnél is: Ndjodot váltja Roni. A másik oldalon pedig Yannick és Szavics sétált le a pályáról, helyettük Kormos és Hegedűs érkezett.

54. perc: Próbálkozik a Kecskemét, de sorra elhalnak támadásaik.

50. perc: Kanta vállalkozott távoli lövésre, de lövése jócskán elkerülte a kaput.

49. perc: Eddig eseménytelenül telik a második félidő. Az egyetlen feljegyezhető mozzanat Némedi 22 méteres lövése, mely szögletre pattant.

46. perc: A kecskemétiek kezdik a második játékrészt.

II. félidő

45. perc: Vége az első félidőnek. Maradt az 1-0.

43. perc: Magasföldi szorul ápolásra.

42. perc: Ivancsics jobb oldali szöglete remekül találta meg a berobbanó Koglert, aki fejjel a bal felsőbe fejelt, 1-0.

39. perc: Magasföldi beadását Mitrovics húzta le Kogler elől.

37. perc: Támadóbban lép fel most a vendég együttes, bár igazán veszélyes helyzetet még nem sikerült kidolgozniuk.

34. perc: Kecskeméti kontra: Némedi lépett ki, de szögletre tisztáztak előle. A kis szögletet követően Csordás fejese ismét szögletre pattant, majd a következőt már kivágták a mezőnybe a siófoki védők.

29. perc: Ismét Magasföldi maradt üresen a tizenhatoson belül, csak Konczon múlt, hogy nem lett gól, a kecskeméti védő az utolsó pillanatban lépett közbe.

28. perc: Ivancsics tekerte kapura 18 méterről. Mitrovics kapus szögletre öklözte a játékszert. Az ezt követő szöglet veszélytelen volt.

23. perc: Magasföldi szabálytalankodott Szavics ellen. Veizer játékvezető sárgával jutalmazta.

21. perc: Folyamatosan rohamoz a Siófok, egyelőre eredménytelenül.

17. perc: Kiváló labdával kínálta meg Nagy Lajos a leshatárról kilépő Magasföldit, aki senkitől sem zavartatva fölé bombázott. A mérkőzés egyik legnagyobb helyzete maradt ki.

15. perc: Kogler jobb oldali beadását Magasföldi tűzte kapura 10 méterről, lövése fölé szállt.

13. perc: Csukics felejthető lövést adott le 11 méterről.

8. perc: Mozgalmas mérkőzésnek nézünk elébe, most a Siófok dolgozott ki helyzetet: Köntös keményen lőtte középre, Ivancsics csak beletenni tudta a fejét, a labda fölé pattant.

7. perc: Egy szöglet utáni kavarodásból Montvai lőtt 7 méterről, erőtlen lövése visszapattant a védőkről.

5. perc: Szavics tekert be jobbról egy szabadrúgást, Montvai emelkedett a legmagasabbra, fejese nem sokkal kerülte el a jobb felsőt.

3. perc: Ivancsicsot buktatta Gyagya, megmozdulásáért sárgát kapott. A sértett végezte el a szabadrúgást, amelyről Magasföldi maradt le a hosszún.

2. perc: Magasföldi húzott el Gyagya mellett a bal szélen, kiváló centerezésére Ndjodo érkezett, ám közeli lövését Mitrovics lábbal és fenékkel védte.

1. perc: Mintegy 100 kecskeméti drukker kísérte el kedvenceit Siófokra. Szokásos kék-sárga szerelésben a házigazdák, és fehérben a kecskemétiek. A BFC Siófok kezdi a találkozót.