Kis-KTE: Megérdemelt győzelem

Vasárnap délután 17 órakor játszották az NB III Alföldi csoportjának 24. fordulójában a KTE-Ereco II – Tisza Volán SC bajnokit. A mérkőzésen végig a narancssárgában játszó kecskemétiek domináltak, és megérdemelten nyertek 2-0-ra.

A Széktói Stadion kettes pályáján rendezett meccsen hamar vezetést szerzett a kis-KTE: a 10. percben egy bal oldali beadást követően Menyhárt elé csorgott a labda, aki habozás nélkül 10 méterről a kapuba lőtt, 1-0. A 30. percben újra Menyhárt került helyzetbe, de ezúttal a bal felső keresztléc akadályozta meg az újabb találat megszerzésében, így maradt 1-0 a félidőben.

A második játékrész totális hazai fölényt eredményezett, mely révén az 51. percben Kormos lőtt 14 méterről, ám a szegedi védők tisztázni tudtak a gólvonalról. A 81. percben a félidőben becserélt Kiss szerzett labdát a Tisza-partiak térfelén, majd 20 méterről lövésre vállalkozott, középre tartó erős lökete a léc alá vágódott, 2-0. A lefújást megelőző percekben még növelhette volna előnyét a hazai gárda, de Menyhárt 20 méterről leadott lövése pár centivel a jobb kapufa mellett elsuhant.

Győzelmével a kis-KTE felkúszott a tabella második helyére. Az első helyen továbbra is a Szolnoki Spartacus áll három ponttal megelőzve a hírös városiakat.