Montvai: “Oroszlánbarlangba látogat a ZTE”

Pénteken a Széktói Stadionban 2-3-as REAC vezetéssel vonultak a csapatok a szünetre. A félidőben játékra jelentkezett Montvai Tibor, aki két rúgott és egy előkészített góllal szinte egymaga fordította meg a végül a bennmaradást biztosító találkozót. A csatár válaszolt a kesport.hu kérdéseire.

A félidőben beszállva két gólt szereztél a REAC ellen, nem kis részt vállalva a fordításban. 2-3-nál a szünetben mit mondott Szivics mester a csapatnak illetve téged milyen utasítással küldött pályára?

A félidőben én kint voltam a pályán és melegítettem, szóval nem tudom mit mondhatott a mester a csapatnak, de bejött. Nekem csupán egy utasítást adott Tomiszlav Szivics, mégpedig, hogy a szélről bejövő labdákra érkezzek középen. Az első félidőben jól kivehető volt, hogy a REAC középen tömörült, így a szélről érkező labdák különös jelentőséggel bírtak. A vendégek egyébként jól játszották a kontrákat, nem volt veszítenivalójuk és meg is leptek minket, de a második félidőre bizonyítottuk, hogy jobb csapat vagyunk. Szerintem sikerült megoldanom a rámbízott feladatot, már az egyenlítő gólnál is kapufát fejeltem, azt Litsingi végül bekotorta, míg a góljaimnál Csordás remekül tálalt elém. Már tavaly, az NB II-ben is nagyon éreztük egymást, mostanra pedig szinte centire pontosan tudja hova érkezek. A találataim az ő érdemei is.

Az utóbbi időben kevesebb lehetőséget kapsz és akkor is inkább csereként. Mit gondolsz miért van ez így?

A Szombathely elleni mérkőzés után maradtam ki a csapatból. Ez egy edzői döntés, aminek természetesen senki nem szokott örülni, én sem, de el kell fogadnom és így kell nyújtanom a legjobbamat. A csapatnál játékrendszer-váltás történt, valószínűleg ennek is köszönhető a kimaradásom. Tavasszal meccsenként két-három gólt kapunk, Szivics mester stabilabbá szerette volna tenni a védelmet, és ezt egy támadó szellemű játékos “beáldozásával” oldotta meg. Ha belegondolunk, Csori, Yannick, Litsingi és az én egyidejű szerepeltetésem esetén négy támadó volt a pályán, ami visszaüthetett védekezésben. Korábban rendre így álltunk fel és bár sok gólt kaptunk, ennek is köszönhető, hogy ilyen jól állunk a rúgott gólok tekintetében. Magyarázat lehet még, hogy Litsingi és én más típusú játékosok vagyunk, míg ő többet mozog, én a pozíciós játékban érzem otthon magam.

A téli szünetben azt ígérted, hogy megduplázod góljaid számát, hol tartasz?

Jelenleg nyolc gólnál tartok – egytől-egyig akcióból szereztem – és a szezon végére tíz-tizenegy találattal már elégedett lennék. Folyamatosan magasabbra kell tenni a lécet, mind nekem, mind a csapatnak. A gárda kitűzött célját, a bennmaradást sikerült elérnünk, ez a legfontosabb, de én bízok a minél jobb szereplésben. Egy jó hajrával odaérhetünk az ötödik-hatodik helyre, ami szerintem reális is lenne.

A REAC elleni győzelemmel biztossá vált a csapat bennmaradása, volt ünneplés a meccs után?

Igen, volt pezsgőbontás. Rózsa úr tért be az öltözőbe egy üveg pezsgővel. Örülök neki, hogy viszonylag korán sikerült biztosítanunk az élvonalbeli tagságunkat és annak is, hogy ehhez két találattal járulhattam hozzá. Egyébként nekem menni szokott május 1-jén, tavaly a Fradi ellen találtam be kétszer a munka ünnepén, akkor az tulajdonképpen a feljutásunkat jelentette, most ez a két találat a bennmaradást.

Szerdai Zete elleni meccsről mit tudsz mondani?

A REAC ellen hoztuk a kötelezőt, most a visszavágáson a sor. Ősszel kikaptunk a zalaegerszegiektől (1-0), ezt a csorbát szeretnék most kiköszörülni. Csank János vezetésével egy szép veretlenségi sorozatot építettek fel, ám a Győr ellen egy komoly pofonba szaladtak bele (2-7), és most talán megtorpantak. Mi most kezdünk lendületet venni és esélyeinket csak növeli, hogy hazai pályán játszunk. Tavasszal itthon az Újpest elleni döntetlent leszámítva (2-2) csak nyertünk, így most azt mondhatom: szerdán a ZTE az oroszlán barlangjába látogat.

Meddig köt szerződés a KTE-Ereco-hoz? Hogy tervezed a jövőt?

Nyáron írtam alá egy 3 éves szerződést a klubhoz, így 2011-ig a KTE alkalmazottja vagyok. Nagyon jól érzem magam Kecskeméten, NB I-es pályafutásom alatt itt találtam meg leginkább a számításaimat, amiért roppant hálás vagyok. De nem leszek már fiatalabb – 30 esztendős vagyok -, és ha egy jó szezont sikerül zárnom és kapok egy kihagyhatatlan ajánlatot, arra talán rábólintok. Nem leszek álszent: ha esetleg küldödre hívnak vagy egy anyagilag jelentősen jobb szerződést tesznek elém, elgondolkoznék. Az esetleges távozásom ugyanakkor azt is jelentené, hogy a klub is jól járna, ami megint csak nem elhanyagolható szempont.