Szerdán a kecskemétiek elhalasztott meccsen fogadják a Zetét

Szerdán a  Soproni Ligában a csapatok a február végén elhalasztott 17. fordulót pótolják. A kecskemétiek a Zalaegerszeget fogadják és mindkét csapatnak van miért küzdenie, hiszen míg a ZTE a bronzéremért hajt, addig a KTE-Ereco – bennmaradásának biztosítása után – minél jobb helyen szeretne végezni a bajnokságban.

Nem volt hó, ez biztos. Helyesbítek, nemhogy hó nem volt, de száz ágra sütött a nap. Ettől függetlenül a honi labdarúgó szövetség vezetői – akik szerint mellesleg a kapus nem futballista (Verpecz-ügy) – úgy döntöttek, hogy a rendkívüli hóhelyzet miatt, a magyar labdarúgás érdekében elhalasztják a február 28-ára kiírt teljes bajnoki fordulót.

Hó volt, hó nem volt

A lila-fehérek már akkor is visszavágásra készültek a Zetével szemben az őszi, három kecskeméti piros lapot és egygólos vereséget (1-0) hozó találkozó miatt, de lehet, hogy végül így jártak jól. A bajnoki helyett tudnillik egy barátságos meccsen fogadták a Ceglédet, ahol nagy meglepetésre vendég győzelem született (1-2).

KTE: négy hazaiból három győzelem

A szerdán 19 órakor kezdődő mérkőzésnek mindkét csapat bizakodóan vághat neki, de különösen igaz ez a lila-fehérekre, akik tavasszal négy hazai meccsükből hármat megnyertek és csupán egyet adtak döntetlenre, azt is az aranyesélyes Újpest ellen (2-2). A kecskemétiek legutóbb a REAC ellen arattak gólzáporos győzelmet (5-3), ami egyben a bennmaradásukat is biztosította.

Zete-kín: 7-et rámolt a Győr

Gólgazdag meccset a Zete labdarúgói is játszottak a közelmúltban, igaz ők fordított előjellel zárták a találkozót. Két fordulóval ezelőtt az ETO-t fogadták hazai környezetben és bár félidőben még 2-1-re vezettek, végül a második játékrészben 6-ot(!) rámoltak a győriek, ami kiütéses vendég győzelmet (2-7) jelentett. Az igazsághoz hozzátartozik, hogy Csank János érkezésével sokat lépett előre a ZTE, mi sem bizonyítja ezt jobban, mint az említett kínos fiaskó előtti 13 veretlenül megvívott mérkőzés. Nem véletlen tehát, hogy az egerszegiek a harmadik helyen állnak a bajnoki tabellán.

Tomiszlav Sziviccsel itt olvashatnak interjút.

A mérkőzést május 6-án, 19 órakor a Széktói Stadionban játsszák a csapatok, a találkozót a kesport.hu élőben közvetíti.