Kalo-Méh KRC – Kométa-Kaposvár – bajnoki döntő 2. mérkőzés – végeredmény 1:3

Álomszerűen kezdődött a bajnoki döntő második mérkőzése a kecskemétiek számára: az első szettet viszonylag nagy különbséggel megnyerték, aztán felébredtek a vendégek és az álmok pedig szertefoszlottak. Folytatás vasárnap Kaposvárott.

1. játszma

Nagyon bekezdett a KRC a döntő második mérkőzésén. A szett eleji 1:1-es döntetlent leszámítva végig vezetett a hazai csapat, négy-öt pontos előnyükkel jól gazdálkodtak, hiszen a hajrára érkezve is 23:19-et mutatott az eredményjelző. Előbb Somodi egy lágy mozdulattal, majd Csala Bernát egy hasonlóan szép sánccal jelentkezett és döntötte el az első játszmát, amiben a vendég kaposváriak nem igazolták félelmetes hírüket, míg a Kalo-Méh összeszedett, bátor játékkal, kihasználva a kaposiak hibáit 25:19-re nyert.1:0

2. játszma

Az első hazai időkérés 7:10-nél volt, Gyurkó Sándor azért hívta pihenőre fiait, mert Németh ejtését kilesték a kaposváriak. A pihenő után Ferreyra hosszú nyitása, Csala szép elütése és Kaszap reklamálásért kapott sárga lapjával egyenlíteni tudtak a kecskemétiek. Mindez hiábavalónak bizonyult, mert innentől fokozatosan lépett el a címvédő (12:15, 14:19, 17:23) és megnyerte a második szettet, ami Németh nyitáshibájával zárult (18:25).1:1

3. játszma

Mindkét csapat ott folytatta, ahol abbahagyta: a KRC szinte tétlenül nézte, ahogy a Kométa elhúz 0:4-re és jellemző ezekre a percekre, hogy első pontjait is kaposvári szervahibából szerezte a hazai csapat. A későbbiekben valamelyest közelebb kerültek kecskemétiek és ugyan nagy küzdelemre késztették a vendégeket, a Kométa azonban végig kontrollálta a játszmát és ismét Németh Ferenc nyitáshibájával nyerte azt, ezúttal 19:25-re.1:2

4. játszma

Ferreyra parketta-szaggató ütése után, 0:3-nál időt kért a hazaiak mester, Gyurkó Sándor, és elkezdett felzárkózni a KRC (1:3, 2:4, 4:7, 6:7). A kecskemétiek 10:10-nél érték utol ellenfelüket: Németh könnyű labdát vétett, majd őrülten erős ütéssel tette jóvá hibáját és Bagics Balázs lökete is pályán kívül landolt a vendég sáncról. Egy kis hiba elég volt ahhoz, hogy újra erőt kapjon a Kaposvár és négypontos előnyre tegyen szert. A mérkőzés egyik legszebb labdamenetének végén 11:15-nél Gyurkó kupaktanácsra hívta övéit, de ez már nem segített. A kaposváriak módszeresen bedarálták a hazaiakat, akik még szereztek szép pontokat, de többre már nem tellett erejükből, 17:25. 1:3