Diákolimpia döntőjében a kézis lányok

A II. Rákóczi Ferenc Általános iskola leány kézilabda csapata Szőke Tünde és Korsós Miklós edzők vezetésével idén is bejutottak a 8 csapat részvételével megrendezett Diákolimpia döntőjébe.

A hírös városiak a nyitó mérkőzésen Debrecen ellen vereséggel kezdtek, de a következő 2 csoportmérkőzésen Szekszárd és Füzesabony ellen (12 és 14 góllal) magabiztosan nyertek és a négyes döntőbe jutottak.

Az elődöntőben nélkülözni kellett a csapat leggólerősebb játékosát, Korsós Dorkát sérülés miatt. Hiányát nagyon megérezték a többiek, és nagyarányú vereséget szenvedtek Mezőszilas csapatától. A kisdöntőben a 3-4. helyért a Békéscsaba ellen már összeszedték magukat, viszont ekkor a kapus sérült le a 10. percben. Két kulcsjátékost elvesztve, ám ennek ellenére hatalmas küzdelemben maradtak le a dobogóról.

A negyedik hely megszerzésére büszkék lehetnek, hiszen a csapatunk tagjai a korosztály legfiatalabb játékosai.

A torna legjobb kapusa Pusztai Petra lett. A diákolimpia válogatottjába Korsós Dorka is bekerült.