Fair play-díj az U19-es csapatnak

Mint arról beszámoltunk, csütörtökön Telkiben tartották a Soproni Liga 2009/2010-es őszi idényének sorsolását, ahol kiderült, hogy a kecskemétiek a feltehetőleg Lothar Matthäus irányította Fehérvár ellen kezdenek hazai pályán. A sorsolás mellett az élmúlt év legjobbjait is díjazták.

Erwin Koeman, a magyar válogatott szövetségi kapitánya és az MLSZ elnöke, Kisteleki István adta át a több, mint tíz kategória győztesének járó elismeréseket. A legjobb játékos, edző, játékvezető, satöbbi díjak mellett kiosztották a tavalyi év fair play díjait, ahol a csapatok rangsorában KTE-Ereco együttese a második helyen végzett. Ennél is “fairebbek” voltak a korosztály Kiemelt-csoportjában szereplő U-19-ek, ők az első helyet szerezték meg a rangsorban.

Az évad…

…legjobb játékosa (Bozsik József-díj): Rudolf Gergely (DVSC-TEVA)
…felfedezettje (Hidegkuti Nándor-díj): Varga József (DVSC-TEVA)
…gólkirálya (Deák Ferenc-díj): Bajzát Péter (Győri ETO)
…edzője (Sebes Gusztáv-díj): Csertői Aurél (Haladás)
…játékvezetője (Hertzka Pál-díj): Szabó Sándor
…sportújságírója (Molnár Dániel-díj): Papp Győző (Kisalföld)
…sportszervezeti vezetője (Minarik Ede-díj): Szilágyi Sándor (DVSC-TEVA)
…roma származású labdarúgója (Farkas János-díj): Fazakas Géza (Bp. Honvéd)
…utánpótlás-játékosa (U19): Ladányi Tibor (MTK, Sándor Károly Akadémia)
…utánpótlás-játékosa (U17): Nagy Armad (Bp. Honvéd, Magyar Labdarúgó Akadémia)
…utánpótlás-bajnokcsapatának edzője (U19): Tamási Zsolt (MTK, Sándor Károly Akadémia)
…utánpótlás-bajnokcsapatának edzője (U17): Szalai László (Bp. Honvéd, Magyar Labdarúgó Akadémia)

A fair play verseny győztesei: NBI: 1. DVSC-TEVA, 2. KTE-Ereco, 3. Haladás, NBII Keleti-csoport: Ferencváros, NBII Nyugati-csoport: FC Ajka, U19: KTE-Ereco, U17: Kazincbarcika

Labdarúgásért-díj: Sziky Gyula, a Nyíregyháza korábbi tulajdonosa, az MHLL-ben végzett tevékenységéért