KTE-Ereco – FC Nitra – végeredmény: 2-4 – élő közvetítés

Első edzőmérkőzését játssza a kecskeméti csapat a felkészülés során. Az ellenfél az első osztályú FC Nitra csapata, akik a 11. helyen végeztek az előző szezonban. A Kecskemét újdonsült igazolásai: Ndjodo, Veszelics és Koller is bemutatkoznak.

90+3. perc: Vége a találkozónak. A végeredmény: 2-4.

90+2. perc: Kis szöglet után Szavics tekerte be a labdát, Farkas fejelt a kapu mellé 7 méterről.

90. perc: Egy vendég szabadrúgást követően nagy kavarodás végén, Kolár Lubos elé pattant a labda, aki a jobb alsóba lőtte a labdát, 2-4.

88. perc: Uros Veszelics szédületesen jó formában játszik a mai nap, mi sem bizonyítja ezt jobban, hogy ez rosszul lefejelt labdára csapott le, és 10 méterről magabiztosan gurított a vendégek portása mellett a hálóba, 2-3.

82. perc: Michal Ác érkezett Lisonek Ondrej helyére.

81. perc: Yannick szemkápráztató cselei után Farkas István ívelt középre, ahol Ndjodo-t találta meg a labda, de a kameruni játékos combjáról mellé pattant a bőrgolyó.

76. perc: Hodúr Ivánt hozta le a nyitrai csapat. Helyére a jegyzőkönyvben fel nem tüntetett játékos lép pályára.

75. perc: Többet támad a Kecskemét, de meddő a mezőnyfölény.

69. perc: Szerencsétlen gólt kapott a hírös városi csapat: egy szögletet követően 25-ről kapásból lőtt Glenda Róbert, az erős és határozott lövés megpattant Koller Ákoson, és becsapta az elvetődő Mitrovicsot,1-3. Ismét ivószünet.

67. perc: A vendégcsapat eddigi legmagabiztosabb játékosát Liluashvilit hozta le Galád Iván, helyére Mikus Matus érkezett.

66. perc: Yannick vezette le a bal alapvonal mellé a labdát, majd ívelt a túloldalra, ahol Ndjodo “repült” a labdáért, de centikkel lemaradt róla.

63. perc: A frissen igazolt fiatal szlovén, Uros Veszelics bombafejesével szépített a hazai csapat, 1-2. Az előkészítő Csordás volt.

61. perc: Csere a Nyitránál: Ondrej Lisonek váltotta Ján Leskót.

59. perc: Hodúr Iván vezette be a kecskeméti tizenhatoson belülre, majd tálalt az érkező Liluashvilinek, aki egy cselt követően a bal felsőbe vágta a labdát, 0-2.

54. perc: Szűk 10 percnyi játék után kijelenthető, hogy a rutinos Koller Ákos remekül végzi a dolgát a védelem tengelyében, Ndjodo és Veszelics még nem nagyon került helyzetbe.

51. perc: Kaspsar Petr kapott Uros Veszelics buktatásáért sárgát. A szabadrúgást Csordás végezte el 25 méterről, lövése fél méterrel a kapu felett hagyta el a játékteret.

48. perc: A két kameruni, Ndjodo és Yannick játszott össze a bal oldalon, majd utóbbi lőtte be középre a játékszert, ám Csordás elől Hrosso felszedte azt.

46. perc: Megkezdődött a második játékrész.

A félidőben cseréltek a csapatok. A Kecskemétnél teljes sorcsere történt: Mitrovics – Schindler, Koller, Koncz, Farkas – Yannick, Szavics, Némedi, Csordás – Ndjodo, Veszelics. A szlovákoknál: Glenda Róbert, Stetina Lukas lépett pályára Boszorád és Sloboda helyére.

II. félidő

45. perc: Kőrösi lefújta az első félidőt.

42. perc: Liluashvili ugrott ki leshatárról, majd gurított az érkező Boszorád elé aki 10 méterről a jobb felső mellé durrantott.

39. perc: A Nyitra csapatkapitánya Rák Róbert verte meg a bal oldalon emberét, és adott középre, érkezett rá Liluashvili és Boszorád is, de végül Pelicsicsről pattant a kapuba a labda, 0-1.

34. perc: Koszó vétette el a labdát, így indulhatott Liluashvili, a grúz támadó 13 méterről lőtt a jobb kapufa mellé.

31. perc: Hegedűs ugratta Birtalant, aki Chis elé tálalt: a román támadó éles szögből kísérletezett, Hrosso kis híján rossz helyre ütötte, a védők végül tisztáztak.

29. perc: Huszeinbaszics végezhetett el szabadrúgást az alapvonal mellől, a jobb oldalról. Beadását Bagi fejelte kicsivel mellé.

25. perc: Áll a játék: a nagy melegre való tekintettel ivószünetet rendelt el Kőrösi János sporttárs. Koszó áll be Dochita Florin helyére.

22. perc: Bagi István 25 méterről lőtt kapura, jobb alsóba tartó lövését Hrosso paskolta ki.

20. perc: Hodúr Iván és Rák Róbert játszott össze a kecskeméti  tizenhatoson belül, Pelicsics jó ütemű becsúszása kellett. A szöglet után Kaspsar fejelt 10 méterről a kapu mellé.

16. perc: Birtalan Botond és Hegedűs Ádám játszott össze a bal oldalon, előbbi szépen adott be, melyre Dochita jól érkezett. Fejesét Hrosso nagy bravúrral tolta ki a felsőléc alól.

14. perc: A román próbajátékos Huszienbaszics vélhetően nem lesz a KTE-Ereco játékosa: bizonytalan, lassú és pontatlan, most is eladott egy labdát. Szivics el is küldte Koszót melegíteni.

13. perc: Hodúr Ivánra senki nem lépett ki, így átette bal lábára, és 22 méterről tüzelt, mely egy méterrel kerülte el Pavle Velimirovics kapuját.

10. perc: Gyagya mellett ugrott ki Liluashvili, de kézzel tette maga elé a labdát, és bár berúgta ziccerét, a játékvezető érvénytelenítette a találatot.

8. perc: Többet birtokolják a vendégek a labdát. A kecskeméti összeállításon látszik,hogy öt új, a napokban érkezett próbajátékos szerepel.

1. perc:A KTE-Ereco kezdte a találkozót. Rögtön helyzetbe kerültek a vendégek: Boszorád indult meg a jobb oldalon, lapos lövését Velimirovics ütötte vissza a mezőnybe.

KTE-Ereco – FC Nitra
2009.07.04., 18.00, Széktói Stadion
nézőszám: 800 fő
vezeti: Kőrösi (Fülöp, Bosnyák)

KTE-Ereco:

1. félidő: Velimirovics – Olteanu Sergiu, Gyagya, Pelicsics, Huseinbasics – Csukics, Bagi, Hegedűs, Birtalan – Dochita, Chis

2. félidő: Mitrovics – Schindler, Koller, Koncz, Farkas – Yannick, Szavics, Némedi, Csordás – Ndjodo, Veszelics

edző: Tomiszlav Szivics

FC Nitra:

1. félidő: Hrosso – Kapspar, Tóth, Boszorád, Labant, Hodúr, Liluashvili, Sloboda, Lesko, Simoncsics, Rák

edző: Galád Iván