Soproni Liga: Újpest FC – KTE-Ereco – végeredmény: 3-1 – élő közvetítés

Vasárnap 17:30-kor rendezik a Soproni Liga 2. fordulójában az Újpest FC – KTE-Ereco labdarúgó mérkőzést. A fővárosi és kecskeméti lila-fehérek párharcát zárt kapuk mögött játsszák a Szusza Ferenc Stadionban. Olvasóink kecskeméti győzelmet várnak.

91. perc: Szilasi Szabolcs játékvezető lefújta a találkozót, melyen 3-1-es újpesti győzelem született.

90. perc: Némedi tette vissza az alapvonalról, a hosszún érkező Yannick kapásból, laposan a kapu rövid oldalába bombázott, 3-1.

89. perc: Vermes tartotta meg a jobb oldalvonal mellett, a leshatárról kilépő Simon elhúzta Mitrovics mellett, majd 9 méterről az üres kapuba gurított, 3-0.

87. perc: Lambulics szerzett labdát a középpályán, majd Tisza ugrott ki, egy az egyben vihette Mitrovicsra, a bosnyák kapus már tehetetlen volt, de Tisza kiszorított helyzetből beadott labdája a felső lécről pattant kapu mögé.

83. perc: Kabát forgatta át a jobb oldalra Simeknek, mindenki beadásra számított, de a középpályás 33 méterről kapura lőtt, lövése a jobb felső mellett ment el.

82. perc: Cserél a hazai csapat: Simek Péter érkezik Foxi helyére.

80. perc: Tisza cselezett balról befelé, lövését Mitrovics furcsa mozdulattal szögletre ütötte.

79. perc: Rajczi Péter hagyja el a pályát, Simon Attila váltja őt.

78. perc: Rajczira passzolták fel a labdát, lekészítette Tiszának, aki állítás nélkül 18-ról lőtt, Mitrovics elvetődve védett.

75. perc: Alempijevics jött le, Montvai a pályán.

71. perc: A játékvezető ivó szünetet rendel el. A szakvezetők mindkét oldalon kihasználják az alkalmat és tanácsokkal látják el játékosaikat.

68. perc: Gyagya fejelt rossz helyre egy labdát, Foxi csapott le rá, kitette jobbra Rajczinak, aki keresztbe lőtte, de senki nem ért bele, a labda elsuhant a kapu előtt.

65. perc: Farkas István kapott egy jó keresztlabdát, majd 30-ról kapura szúrta, lövése a bal felső felett zúgott el.

63. perc: Yannick kanyarított középre, Litsingi érkezett, majd 7 méterről kapura fejelt, de próbálkozása fölé ment.

61. perc: Nagyon sok az eladott labda vendég oldalon, pontatlanul játszik a KTE.

57. perc: Tomiszlav Szivics második cserelehetőségét is kihasználja: Szavicsot Némedi váltja.

54. perc: Rajczi kapott remek labdát a tizenhatoson belül, egy cselt követően kisodródott, a bal szélről az érkező Kabát elé gurított, aki 18 méterről a kapu mellé durrantott.

53. perc: Második lesgólját szerzi az Újpest csapata: Foxi ugrott ki egy jó indítással, Koller elé került és már Mitrovics is kint volt a kapujából, de a légiós Rajczi elé pöckölte a labdát, a csatár hiába passzolt a kapuba, lesen volt.

49. perc: Tisza Tibor vett át egy labdát, majd csinált egy mutatós cselt, a támadó végül 22-ről ballal tüzelt, lövése alig kerülte el a kecskeméti kapu jobb oldalát.

47. perc: Kabát végezte el a megítélt szabadrúgást. Ívelésére Lambulics érkezett és fejelt, a labda csupán fél méterrel kerülte el a kapu bal oldalát. Az ellentámadásból: Yannick lódult meg a bal oldalon, egy szép cselt követően Veszelicshez továbbított, aki középre tette Litsinginek, lövését Balajcza nagy bravúrral, lábbal hárította.

46. perc: Cserélt Tomiszlav Szivics: Hegedűs helyén Veszelics folytatja. Koller késve csúszott oda Vermesre, sárgát kapott. Vermest ápolni kell.

II. félidő

Sikerül kiegyenlíteni, vagy megfordítani a mérkőzést?

Jelenlegi állás

Betöltés ... Betöltés ...

45+1. perc: Szilasi lefújta az első játékrészt. Félidőben az eredmény: 2-0.

44. perc: Foxi vette át mellre, majd ollózva próbálta kapura küldeni, de sikertelen volt kísérlete.

42. perc: Vermes száguldott át a kecskeméti térfélen, majd tolta ki Foxinak a jobb oldalra, aki a középen érkező Rajczi lábára varázsolta a labdát: gól lett ugyan, de a játékvezető les címén érvénytelenítette a találatot.

41. perc: Sándor György gurított le egy 28 méteres szabadrúgást Kabátnak, aki másfél méterrel célt tévesztett.

36. perc: Tisza szedte össze Koszó rövid felszabadítását, majd befelé tolta a labdát, és 20-ról a kapu bal oldalába bombázott, 2-0.

35. perc: Rajczinak ívelték be a tizenhatoson belülre, szépen vette le, majd fordulásból lőtt fölé.

34. perc: Koszó tartotta fel egy kényszerítő után Tiszát, sárgát kapott érte.

33. perc: Ismét jól szűrt a KTE-Ereco középen: Alempijevics mentett a meglóduló Foxi elől.

26. perc: Sándor György tette ki Vermesnek a jobb szélre, a beadást Alempijevics becsúszva szögletre mentette.

22. perc: Gyagya adott rövid labdát, amit Foxi szelídített meg, a légiós egészen a tizenhatosig vezette, majd Kabát elé tálalt, aki 16-ról remekül lőtte ki a jobb alsót, 1-0. A gól után ivószünetet tartottak a csapatok.

19. perc: Rajczi osztott ki kötényt Farkas Istvánnak, visszatette a Bulgáriából visszatérő Sándor Györgynek, aki 17 méterről a fölé durrantott.

18. perc: Jól védekezik a KTE. Az Újpest főként átlövésekkel tud veszélyeztetni kapujukra.

15. perc: Yannick kapta a keresztlabdát a bal oldalon, középre passzolt Litsinginek, aki 13 méterről jobb belsővel fölé lőtte. Ígéretes kontratámadás volt. Az ellentámadásból Tisza mentett meg a bal oldalon az alapvonalnál egy labdát, a második hullámban érkező Kabáthoz tekert, aki kapásból 5 méterrel mellélőtt.

12. perc: Kabát 25-ről erős és jól helyezett lövést adott le, Mitrovics kiöklözte bedobásra.

11. perc: Csordás szerzett labdát, amivel Hegedűs indult, ám Korcsmár feltartotta, a bőrgolyót Litsingi elé került – a játékvezető előnyszabályt alkalmazott -, gyenge lövését Balajcza könnyedén védte.

7. perc: Kabát szúrta rá 35-ről, lövése veszélytelen volt.

5. perc: Sándor György keresztlabdáját vette mellre Tisza a kecskeméti tizenhatoson belül, éles szögből leadott lövését Mitrovics tolta ki a rövid felső sarokból.

4. perc: A vendégek remek rövid passzokkal dobták támadásba a labdát, Hegedűs passzolt a kiugró Csordáshoz, az alacsony termetű támadó megpróbálta átnyesni a kivetődő Balajcza felett, de a kapus blokkolta próbálkozását.

3. perc: Szavics és Foxi fejelt össze a középkörben. Szavics a földön maradt, de szerencsére nem sérült meg komolyabban.

2. perc: Hegedűs tartotta meg jól a labdát, majd szabálytalankodtak ellene. Szavics végezte el a szabadrúgást 30-ról, középre ívelését Gyagya fejelte kapu mellé.

1. perc: Néhány perces késéssel kezdődik a mérkőzés, a vendégek hozzák játékba a labdát.

0. perc: Kong az ürességtől a Szusza Ferenc Stadion. A sajtó páholyban néhány tucat ember foglalt helyet. A friss igazolás, Lazareanu a cserekapus. Némedi kikerült a kezdőből, csak a padon kapott helyet. A csapatkapitány Csordás Csaba. Közben egy érdekes esemény: macskaürüléket távolítanak el az Újpest munkatársai a sajtósok asztaláról.