Győzött a KKC a Baja otthonában

Szombaton a Kecskeméti KC felnőtt csapata is pályára lépett az Amatőr Női Bajnokság 3. fordulójában. A Bajai NKK otthonába látogattak, ahol tizenegy pontos győzelmet harcoltak ki Tóth Viktor tanítványai.

A héten többen betegség miatt nem tudtak rendesen edzeni: Dobos el sem utazhatott a csapattal, míg Gyárfás a mérkőzésen mozgott először betegsége után. A találkozó első tíz percében tovább nehezedett a kecskemétiek helyzete, Kuli bokája fordult ki egy rossz leérkezés után, nem tudta folytatni. A Sugovica-partiak ekkor elhúztak 9-4-re, de sikerült 11-11-re hozni végül a negyedet. A második etapban is szoros küzdelem folyt a pályán, Gyárfás sorra termelte a pontokat, de pár figyelmetlenségnek köszönhetően a hazaiak mehettek előnnyel szünetre, 30-27.

A három A-csoportos kerettaggal kiálló Baja ellen mindkét félidőben meg tudta nyerni a lepattanóharcot a KKC, de a harmadik felvonás döntötte el a meccset. Ebben a szakaszban már Radics, Horváth is betalált, de mindenképpen fontos volt, hogy a csereként beállt játékosok is tudtak labdaszerzésekkel, lepattanókkal hozzátenni a gárda teljesítményéhez. Az utolsó negyedben Martonosi volt elemében, majd a mérkőzés végét egy Brada hármas zárta, 50-61.

Egyénileg kiemelkedett Tóth Edit 17 lepattanóval, 5 szerzett labdával, míg Radics Anna gólpasszaival, Martonosi ponterősségével.

Hétvégén dupla fordulót játszanak Debrecenben és Nyíregyházán a hírös városi lányok.

Bajai NKK- KKC 50-61 (11-11, 19-16, 10-20, 10-14)

KKC: Kuli 8, Radics 11/3, Tóth 7, Beregszászi, Horváth 10. Csere: Gönczi 3, Gyárfás 8, Brada 3/3, Martonosi 11, Pogány. Edző:Tóth Viktor

Bajai NKK legjobb dobói: Járai 17/3, Gorjanácz 6, Kühn 9, Deák 7.