Miskolcon maradt alul a KKC

Szombaton este Miskolcon vendégeskedett a Kecskeméti KC női kosárlabdacsapata. Több alapemberét is nélkülözni kényszerült Tóth Viktor, míg a hazaiak volt válogatott centerekkel álltak fel. A küzdelmes mérkőzésen több fordulat is volt, a végén a Miskolci Sportiskola örülhetett, 66-57-re nyertek.

Letámadással kezdett idegenben a Kecskeméti KC, mely meg is hozta az eredményét, sikerült ellépniük 6-8 ponttal az első öt percben. Ezt követően egy 11-0-ás futást produkált a miskolci alakulat, elsősorban két volt válogatott centerük termelte a pontokat. A szünetet követően gyengén kivitelezte támadásait a hírös városi alakulat, csak hat pontot sikerült szerezniük, míg a vendéglátók 20-at dobtak. A záró etapban egész pályás, agresszív letámadással sikerült visszajönniük a meccsbe, ám több meghatározó ember is kipontozódott a végére, így végül 66-57-re nyert a Miskolci Sportiskola SC.

Tóth Viktor, edző: – Nem jó előjelekkel vágtunk neki a miskolci túrának, ugyanis két meghatározó játékosomat, Tóth Editet és Gyárfás Patríciát is nélkülöznöm kellett. Elég sokat hibáztunk a támadásaink során. Negatív csúcs volt a harmadik negyed, mindössze hat pontot tudtunk szerezni. Volt egy-két érdekes bírói ítélet is, melyek mellett nem mehettem el szó nélkül, emiatt technikait fújtak rám. Nagyon harcos meccs volt, sok ilyet kellene játszanunk. Az utolsó negyeddel nagyon elégedett voltam, hatalmasat küzdöttek a lányok. Nem kell elkeseredni, tovább is a feljutásért dolgozunk.

Miskolci Sportiskola SC – Kecskeméti KC 66-57 (18-12, 11-12, 20-6, 17-27)
Miskolc, 50 néző. V.: Jobbágy, Domán.

Miskolci Sportiskola: Tóth T. 20/3, Sárréti -, Szolnoki 1, Csávás 13/3, Ambrus 20/6, Lugosi 5, Csipkó 6, Králik -, Balák 1. Edző: Áron Balázsné

Kecskeméti KC: Dobos 8, Horváth 9, Kuli 8, Martonosi 10, Radics 15/9, Beregszászi 5/3, Brada -, Antal -, Nagy Z. 2.
Edző: Tóth Viktor

(fotó forrása: boon.hu)