Tököli Attila egy félidőt játszott a magyar válogatottban

A magyar válogatott visszafogott játékkal is legyőzte idei első ellenfelét, Azerbajdzsánt a Dubaiban rendezett felkészülési mérkőzésen. A 2-0-ás magyar sikerből a KTE-s Tököli Attila is kivette a részét, hiszen a rutinos támadó a szünetben Priskin Tamást váltva egy félidőt játszott a nemzeti tizenegyben.

Válogatott találkozóhoz mérten alacsony iramban kezdődött az év első válogatott-meccse, amelynek első játékrésze alatt vélhetően nem rágták le körmüket a nézők. Inkább a mieink irányították a játékot, de komoly – és tudatos – helyzetet egyik csapat sem tudott kialakítani. Fél óra elteltével aztán Rudolf gondolta úgy, hogy itt az ideje a játéknak, és ebben partnerre talált Gera Zoltánban, akinek kiváló passza után a vezetést is megszerezte a Bariban játszó csatár.

A szünetben négy cserét eszközölt a magyar kapitány, és köztük volt a KTE-Ereco támadója, Tököli Attila is. Az immár 23-szoros válogatott csatár hét év után tért vissza a nemzeti tizenegybe, és gyorsan be is köszönhetett volna az azerieknek, de egy hajszállal lemaradt Dzsudzsák bal oldali beadásáról. A második játékrészben is inkább a mieink irányították a játékot, de a gól nem igazán volt benne a játékban. Gera újabb mesteri passza után ismét Tököli találta magát kapuval szemben, ám hiába próbálkozott térddel gólt szerezni, lest jelzett a játékvezető, és a labda is elkerülte a kaput. Bár a lila-fehérek csatára már nem került helyzetbe, gólt azért még szerzett a válogatott: a sérüléséből visszatérő, és Stuttgartba szerződő Hajnal Tamás egy remek cselt követően ballal lőtte ki a bal alsót, beállítva a 2-0-ás végeredményt.