Litsingi és Simon duplájával győzött első hazai edzőmeccsén a KTE

Három héttel a felkészülés kezdete után, szerdán játszotta első hazai edzőmeccsét a KTE-Ereco, amely a szlovák másodosztályban szereplő Losonc együttesét fogadta, és verte magabiztosan a Széktói Stadionban.

Kecskeméti fölénnyel kezdődött a szlovákok elleni felkészülési meccs, amelyen azonban az első veszélyt egy vendég kapura lövés jelentette. A bal felső mellett elzúgó bomba után rövid időn belül Bori Gábor veszélyeztetett kétszer is, de egyik kísérletet sem talált utat a hálóba, a mintegy 5-600 kilátogató kecskeméti drukkernek azonban így sem kellett sokat várni az első gólra. Sőt, mivel a gyakorlatilag tavalyi csapatukkal felálló hazaiak igen összeszokottan futballoztak, a félidő közepére már kétgólos előnyt tudhattak magukénak. Előbb Bertus és Foxi szép összjátéka után Litsingi lódulhatott meg, és gurított laposan a kapu bal alsó sarkába 13 méterről, majd egy losonci védelmi hiba után Tököli szolgálta ki a kongói társát, aki így percek alatt duplázott. Bár a vezetést tovább növelhette volna Litsingi, és az óriási ziccerben hibázó Bori is, végül 2-0-lal vonultak szünetre a csapatok.

A félidő cseréi közül egyedül Stokics arca lehetett új a hazai szurkolóknak, mellette Antal, Radanovics, Csukics, Dosso és hosszan tartó sérülése után Szavics jelentkezett játékra. A játék képe ezúttal is a KTE szája íze szerint alakult, de a második játékrészben nem tudtak akkora fölényt kialakítani, mint az első félidőben, igaz, Stokics remek labdája után Dosso könnyedén felkerülhetett volna a gólszerzők listájára. A 66. percben újabb cserét eszközölt Szivics: Tököli vastaps mellett hagyta el a pályát, a Zalaegerszegről visszatért Simon Attila érkezett helyette. Nem is sokat tétlenkedett a támadó: két perccel beállása után Dosso húzott el a jobb szélen, majd középre tett labdájából a tizenhatos előterében helyezkedő Simon egy igazítás után, 18 méterről kilőtte a jobb alsót, 3-0. A kecskemétiek egyetlen próbázója (Maynard csütörtökön érkezik, és vesz részt orvosi vizsgálaton), Jovica Stokics jóvoltából a 28 éves támadó is duplázott: a bosnyák középpályás egy gyorsan elvégzett szabadrúgásból szolgálta ki Simont, aki magabiztosan lőtt a jobb alsóba, 4-0. A végén egy kis figyelmetlenség miatt ugyan gólt kapott a hazai csapat (Brasen talált a hálóba), ám a Gaz Metan Medias elleni vereség után, így is reménykeltő játékot mutattak a lila-fehérek.

KTE-Ereco – FK Losonc 4-1 (2-0)
felkészülési mérkőzés
Kecskemét, 2011. 06. 29., 18 óra
Széktói Stadion, 600

KTE-Ereco: Ribánszki (Antal, a szünetben) – Koszó (Radanovics, a szünetben), Gyagya, Balogh, Farkas A. – Bori, Ebala (Szavics, a szünetben), Bertus (Csukics, a szünetben), Foxi (Stokics, a szünetben) – Litsingi (Dosso, a szünetben), Tököli (Simon, 66. perc)
vezetőedző: Tomiszlav Szivics

A program:

június 18. szombat, 10.00: Vasas – KTE-Ereco 4-1
június 22. szerda, 18.00: DVSC – KTE-Ereco 0-0
június 25. szombat, 10.00: Gas Metan Medias (román) – KTE-Ereco 4-1
június 29. szerda, 18.00: KTE-Ereco – FK Losonc (szlovák)
július 2., szombat, 17.00: KTE-Ereco – Vojvodina (szerb)

37 hozzászólás

1. lui

2011. június 29. szerda at 20:06

farkast nem tudom hol láttátok, a bal szélen vmelyik új muki játszott:DD

2. káosz

2011. június 29. szerda at 20:09

Nem értem Simont miért nem erőltetjük jobban.
    Téli felkészülési meccseken is ontotta a gólokat.

3. beverneki

2011. június 29. szerda at 20:13

nincs csoda kapus a kapuban van győzelem…

gratula..

4. -.-"

2011. június 29. szerda at 20:16

lui! Jól írták, a bal szélen Farkas játszott, csak nem a Pista, hanem a fiatal Farkas András.

5. Merachovits

2011. június 29. szerda at 20:31

nekem bejött a meccs,Simonról annyit h meg kellene tartani mert nagyon jól játszik,csak azt nem értem,minek van ennyi támadónk,Luz is ott szaladgált,pályán nemvolt,pedig jobb képességű mint szerintem akárki a támadó sorban,Maynardot sem értem mért nem játszatja Szivics mester

6. gfdra

2011. június 29. szerda at 20:34

mert talán holnap érkezik meg Kecskemétre? :D

7. Mark

2011. június 29. szerda at 20:37

Merachovits szerintem Luz nem is játszott… amugy nekem is a véleményem az mint a tiéd . Simit megkell tartani. + A fiatal Farkas játéka a 2. félidöben nagyon játszott. Az elsöben is probálkozott de nem nagyon kapott labdát

8. Den

2011. június 29. szerda at 20:41

Merachovits
    Lux Németországba tartózkodik , az meg külön vicces h a saját melegitő játékosainkat nem ismered föl.

9. Feri G-zus

2011. június 29. szerda at 20:45

stokic jólex, maj 1-2 hónap mulva:DD
    baszki ez az ebala kedvenc játékosom lett:)
    most h viszonylag csönd volt, lehetett hallani majnem mindent, azt a gyerök ajjj ugatottám mindenkivel:DD nemtuttam h ennyire küzd, mindenkivel kiabál h erre-arra add a zsugát:D jah nemmellékesen amikor felugrott fejelni a vmeik szlovák köcsög mindig lesérült xDDDDDD
    töki jól játszott, de megint kiosztott 1 játékost ( ebalát), de nemtom miértelme volt…:SS
    viszont nekem még mindig hiányzik Alco:((

10. 124

2011. június 29. szerda at 20:46

S, tudja valaki, hogy mi van Mohllal???

Stokics nem egy nagy szám, de Simon-Kakrit rendbeszedte a Vadász!!!!

11. halasz007

2011. június 29. szerda at 20:50

A Dávid ott ült a lelátón két szőke között civilbe…

12. Feri G-zus

2011. június 29. szerda at 20:51

jah farkas 2. félidőben, mikor védő volt jól játszott, csak kár h szlovák 2od osztályú csapat ellen ez eléggé elvárható volt…:)
    am lu, maynard saját csapatnál van még, de maynardot én biztosra veszem h jön….P
    simiről annyit h oké h gyenge csapat ellen duplázott, de jól mozgott, kondija is viszonylag jó, plusz szép hejezett gólokat lőtt:DD
    am mellettem 2 gyerek beszélte h mohl nemtudott meg1ezni a vezetőséggel, de remélem nemigaz…:SS
    most az a szél megint sebezhető ley + támadásokat se lehet onnan indítani…:((

13. Feri G-zus

2011. június 29. szerda at 20:54

am 124 stokic jó lex igaz csak az utolsó 20 percben volt jó de akkor jól mozgott…
    most én sztem ebala amikor idejött akk xar volt -> most jó:)
    stokic most középxar -> kibaszott jó játékos lex xDDD

14. Merachovits

2011. június 29. szerda at 20:55

akk én vmit félre néztem nagyon :D elnézést kérek :D nem olvastam végig,igen látom Maynard holnap jön,bocsánat :D

15. FAN

2011. június 29. szerda at 21:02

a Luz az épp pózerkedik Németországban :D ilyen alsógatya modell :D xD vmiből élni is kell ha már a foci nem megy annyira… mert sztem azért nem egy GIGAÁSZ. Simon jó volt de Bajnokságban nem tudom milyen lehet. a Mayanard meg mit csinál? költözködik? :D
    Na mind1… nem volt rossza a mai játék :)

16. Miskabá

2011. június 29. szerda at 21:09

Kapusok: nem foglalkoztatták a losonci csatárok..
    Védelem: Koszó kellemes meglepetés volt, ugyanígy Farkas Andris (kár a gólért…). Gyagya nem volt meggyőző a jobboldalon (2. félidőt ott volt), de ezt már tudtuk. Belső védők ok,bár az 1. félidőben volt egy losonci ziccer, amit nem ártana kielemezni.
    Kp: 1. félidő:Ebala ezúttal nem tudott annyi labdát szerezni, Bertus jól játszott, Foxi nagy zsugákat osztott, Bori kihagyott egy ziccert,ésma sajnos a beadások nem sikerültek (ezt lehet gyakorolni). A 2. félidőben Bori játszott a baloldalon, felejthető Szavicsnak volt egy pár jó lasztija, amikor betette a védelem mögé a labdát, Stokic körülményes volt (a gólpassza ellenére sem tetszett), Csukics a szokásos, Dossonak voltak jó megmozdulásai (ziccere is…).
    Töki ezúttal a kelleténél is önzetlenebb volt, Litsi és Simi tényleg odarúgta mindkettőt,ahova köllött.
    Összességében még nagyon le vagyunk lassulva, hiányoltam a labaszerzéseket, de jó volt végre meccsen lenni. A gólok nagyon szépek voltak (a losonci is).

17. horesz

2011. június 29. szerda at 21:38

Alempijevics miért nem játszik??Legalább 10-15 perceket kapna ilyen meccseken!

18. Mansi

2011. június 29. szerda at 21:48

“stokic most középxar -> kibaszott jó játékos lex xDDD”

Egy kalap szar úgy ahogy van, arra a posztra ahol ő játszik igy is vagyunk 5-en. Akkor inkább Patvaros, Tölgyesi, Pekár Lacika, hamár a kp közepéről van szó, mint ez a fostalicska Stokic

19. kedvenc

Koszó és Farkas nekem is tetszett. Bertus ha így fog játszani kihagyhatatlan lesz.
    Borinak sokat kellene javulni. Egy egészséges Alempievicsre nagy szükségünk lenne.

20. Pingback: Mohl Dávid távozik Kecskemétről

21. Szem Szmól

2011. június 30. csütörtök at 00:01

Az első félidő több, a megszokott szemet gyönyörködtető támadást hozott. Tököli, Foxi, Litsingi brillírozott. Bertus élvezte a játékot, Bori a tőle megszokott módon hajtott, a befejezéseknél még dadogott egy kicsit a lába.
    Ebala hozta magát, a védelem nagy hibát nem követett el. Hiányzott azonban a két szélső hátvéd rendszeres felfutása, beadása.
    Farkas A. a kapott gól ellenére kellemes meglepetést okozott, mégis Mohl játéka nagyon hiányzott.
    A második félidő megint laposabb, egyénieskedőbb volt.
    Simon jó csere lehet, Dosso határozott.
    Stokic, legurítása ellenére még félénk és nem eléggé impulzív.
    Antal a gólról nem tehetett.
    Jó volt látni, hogy a fiúk ilyen rövid idő után belelendültek.

22. kisapa

2011. június 30. csütörtök at 06:49

Nem volt ez rossz .Mondjuk Alempievics nekem is nagyon hiányzott.Mi van a csoda csatár Pisanjukkal? Igaz a régi bevált játékosaink is megoldották de ne felejtsük el ez egy szlovák másodosztályú csapat volt felejthető játékkal.

23. 123

2011. június 30. csütörtök at 06:59

Gratula , de azért az látszik hogy, ez a csapat Foxi és Tököli nélkül nagy bajba lenne.

24. ekhnaton

2011. június 30. csütörtök at 07:56

stokic felejthető, sokat nem tett hozzá a játékhoz, én nem marasztalnám. a kis farkas a 2. félidőben tényleg egészen jól mozgott, simon maradhatna, kérdés, hogy mennyire fogja szeretni a padozást, koszó mehet az nb3-as csapatba. amúgy egy kérdés: bori be tudott adni VALAHA is jól egy labdát? :DD

25. nézöke

2011. június 30. csütörtök at 08:31

stokic egy vicc a pályán de szerb igy biztos leigazolják.

26. Miskabá

2011. június 30. csütörtök at 08:34

“Bori be tudott adni VALAHA is jól egy labdát?”
    A tavaszi fáy utcai meccsen tekerte rá Dosso fejére, nagyon ott volt (egyenlítő lett), például.

27. KTE

2011. június 30. csütörtök at 08:49

A KTE magyar eggyesület és mégis televagyunk külföldi falábuakkal kiket gond nélkül leigazol Szivics mester. Ez lehet hogy neki jot tesz …….. lag de tarthatalan hogy alig látunk magyar játékost a pályán,a fiatalok beépitéséröl meg nem is beszélve. Azért reménykedünk ,hogy ez változni fog a Befektetök és a Tulajdonosok jovoltábol. Hajrá KTE .

28. alakosz

2011. június 30. csütörtök at 08:53

gyenge ellenfél volt az már biztos.

29. FAN

2011. június 30. csütörtök at 09:36

a Vojvodina ellen nem lesz ilyen egyszerű, de hajrá Lilák!! :)

30. Pingback: Képekben a KTE első hazai, 4-1-re megnyert felkészülési mérkőzése

31. Laci

2011. június 30. csütörtök at 11:08

Egy edzőmeccsből nem szabad különösebb következtetést levonni. Szerintem is az első félidős csapat jobb volt, Farkas András meglepően jól focizott. Tököli önzetlen volt, és nagyon jó érzés volt, hogy a kupadöntő utáni szituáció után Ő volt az első aki gratulált Litsinginek a gólja után. Stokics Vujovics szintű játékos, hogy mit tud kihozni belőle Szivics mester az a jövő kérdése. Ami engedm kivcsit izgat, hogy Mohl elmegy, és már nagyon vészesen közeledik az az időpont, amikor a játékos nevezéseket a kupára le kell adni. Remélem, hogy Maynard ma megérkezik, mert a védelemben nagyon kell.

32. qwert

2011. június 30. csütörtök at 11:28

azért nem borult Tököli Litsingi nyakába gólnál,egy pacsira odatartotta a kezét,de semmi extra,ellenben Ebalaval megint majdnem torkosra mentek,Baloghnak kellett odaszaladni,szóval van feszültség bőven,
    vitathatatlan h.Tököli zseniális amit csatárként tud,de tegnap kapura istennek nem akart lőni semmit,folyamatosan passzolni akart mint aki beakarja bizonyítani h.”látjátok én passzolok…”
    félre ne értse senki,én lennék egyik legszomorúbb ha Töki itt hagyott volna minket(hosszú még az átigazolási piac nyitvatartása…) de nem nyugszik ő se meg az idegenlégiósaink se(ment már neki tavasszal Alempievicsnek is,szóval nem színesbőrű függő a dolog)

33. Szem Szmól

2011. június 30. csütörtök at 12:27

Tököli egy klasszis, szenzációs, pontos indításai voltak. Ő a kapott (néha gyengébb) passzokból is több ziccert alakított ki magának.
    Edzőmeccsen nincs jelentősége, hogy ezeket berúgja, vagy kísérletezik, egy további passzal mire számíthat éles helyzetben. A választ tudjuk.
    Tököli, Litsingi, Foxi és még Bertus járatta a labdát, ahogy kell.

2011. június 30. csütörtök at 18:04

KTE: “a fiatalok beépitéséröl meg nem is beszélve” Te miról írsz?! Bertus, Koszó, Farkas Andris kezdett. Máskor meg a Tölgyesi, Patvaros, Urbán, Máté és Sántha játszott. Ők mind kecskeméti nevelésű fiatalok, akiket Szivics épít fel az NB I-re. Se Urbányi, se a másik magyar Csertői egy percet sem adott nekik. De te csak szídjad Szivicset, igaz nagyon unalmas már ez az állandó szerbezés. Gondolom te meg sem néznél egy külföldi előadót sem, mert nem kecskeméti :)))

37. Pingback: Csütörtökön este történetében először mutathatja meg magát Európának a KTE