Szuperkupa: KTE-Ereco – Videoton FC – végeredmény: 0-1 – élő közvetítés

A pénteki nap jeles nap a Kecskeméti TE történetében, hiszen a tavaszi, ugyancsak történelmi kupasikert követően a 2010/2011-es év bajnokával, a Videoton FC-vel küzd a Szuperkupáért. A székesfehérváriakat bizonyára fűti a revansvágy, de a kecskemétiek is mindent megtesznek majd az újabb kupáért hazai pályán.

90+3. perc: Fábián játékvezető lefújta a találkozót, a Videoton visszavágott a kupadöntőben elszenvedett vereségért, a vége 0-1-es székesfehérvári győzelem.

90+2. perc: Tujvel részesül sárga lapos figyelmeztetésben időhúzás miatt.

90+1. perc: A gólszerző André Alves távozik, Nikolics jön a brazil helyett.

90. perc: Három perc hosszabbítást jelez a negyedik játékvezető.

88. perc: Mitrovicsot hordágyon viszik le a pályáról, de nagyobb a füstje, mint a lángja. Litsingi fejelt középen egy bal oldali beadás után, de kapu fölé bólintott.

87. perc: A szélvészgyors Gyurcsó Ádám érkezik, Csukics hagyja el a játékteret.

84. perc: Alves vert meg két embert a tizenhatos előterében, majd tanári módon helyezett a jobb alsóba, 0-1.

83. perc: Stokics cselezett befelé a bal oldalról, lövésre szánta el magát, de Tujvel résen volt a röviden.

81. perc: Joco Stokics is bemutatkozik tétmeccsen a KTE-ben, Dosso helyett érkezik a bosnyák légiós.

79. perc: Jön a negyedik Vidi-csere, Nagy Dánielt Gosztonyi András váltja.

74. perc: Alempijevics gyors bedobásával Bori lódult meg, középre adását Foxi vette mellre, de nyolc méterről leadott lövését eltörte a közép-afrikai, nagy helyzet maradt ki.

73. perc: Harmadik cserelehetőségét használja ki a kétszeres BL-győztes portugál edző: Vasziljevics érkezik Walter helyett.

70. perc: Bori tüzelt kicsit jobbról, 23 méterről, a székesfehérvári kapus csak kiütni tudta a labdát.

70. perc: Bevállalós csere Tomiszlav Szivicstől: Mohl Dávid le, Bertus Lajos be.

69. perc: Elek-Vaskó csere a vendégeknél.

68. perc: Bori Gábor végezte el a 20 méteres szabadrúgást, és nem is rosszul: a felső lécről pattan alapvonalon túlra a labda.

66. perc: Lipták rántotta le a meglóduló Dossot, sárgával bűnhődik érte a válogatott bekk, és mivel ez volt neki a második, így már mehet is tusolni.

65. perc: Foxi került helyzetbe egy kis szerencsével, de megpattanó lövését a földön fekvő Tujvel lábbal védte.

64. perc: Paulo Sousa keveredik kisebb vitába Fábián Mihály játékvezetővel.

59. perc: Balogh Béla ütötte el Elek Ákost, sárgát ér a megmozdulás.

58. perc: Mitrovics is duma miatt sárgul be.

57. perc: Litsingi vállalkozott távolról, de kísérlete elkerülte a kaput.

52. perc: Dosso tartott meg egy labdát a vendégek tizenhatosán belül, éles szögből, kiszorított helyzetből tüzelt ugyan, de Tujvel a helyén volt.

49. perc: Alempijevics jobb oldalról beadott labdájáról három kecskeméti is lemaradt középen, Foxi ugyan visszatette a hosszúról, de már “veszett fejsze nyele volt”.

48. perc: Bori zavarta meg Horváth Gábort, és az akció sikeres is volt, hiszen a Hollandiából hazatért játékos bizonytalankodott, majd a földön fekve kézzel ért a játékszerhez, sárgát húzott elő Fábián Mihály.

47. perc: Lipták tisztázott Foxi elől szögletre, a bal oldali sarokrúgás után Litsingi bólintott, de fejese elkerülte a kaput.

46. perc: A fehér mezben játszó fehérváriak váratják meg kicsit ellenfelüket a második félidő kezdetén. A Videoton cserél is: Sándor György helyén Polonkai Attila folytatja. A Vidi kezdte a második játékrészt.

II. félidő

45. perc: Fábián Mihály játékvezető hosszabbítás nélkül lefújta az első félidőt.

44. perc: Foci gurított le egy távoli szabadrúgást Ebalának, a légiós erőteljes, félmagas lövését Tujvel ütötte ki.

38. perc: Sándor labdájával lépett ki Elek, elhúzta Németh Gábor mellett, azonban kiszorított helyzetben összeakadtak lábai, és megbicsaklott, vicces jelenet volt.

36. perc: Brachi villogtatta meg lövőerejét és célzóképességét: jó harmincas szabadrúgását a léc alól paskolta szögletre a Vasastól szerződtetett rutinos hálóőr.

34. perc: Bori beadása csak kevéssel zúgott el Dosso és Foxi feje felett, ígéretes akció volt.

33. perc: Ebala dumált ki magának egy sárgát Radanovics szabálytalanságát követően, ez már a harmadik a meccsen.

31. perc: Tökölinek ennyi volt, nem bírta a jobb lába, Bori Gábor érkezik, Dosso húzódik előre csatárnak.

26. perc: Tökölinek a combhajlítóját kellett jegelni és masszírozni, miközben Nagy Dániel is kapott egy kisebb csomagot Mohltól.

25. perc: Brachi nyújtotta meg Alves irányába, a tökéletes labdát szépen vette át, majd lőtte el nyolc méterről, az erős bomba csak az oldalhálót rezgette meg.

23. perc: Lipták tartott rá csúnyán Tökölire, ez is jogos sárga.

21. perc: Foxi kínálta meg remek keresztlabdával Dossót, az elefántcsontparti támadó azonban sokat pepecselt, és hiába volt lövőhelyzetben, könnyedén blokkolták erőtlen próbálkozását.

20. perc: Brachi beadását szedte fel vetődve Németh portás.

17. perc: Csukics sárgult be.

13. perc: Egy jobb oldali Vidi-szöglet után Walterhoz került a labda a tizenhatoson belül, de egy szép csel után jobbal messze mellé bombázott a légiós.

11. perc: Alves szúrta rá 25-ről, de Németh Gábor bravúrral mutatkozik be a kecskemétiek kapujában, a bal felsőből szedte ki.

9. perc: Elek Ákos szorul percek óta ápolásra az oldalvonalon túl, vélhetően az arca sérült meg, és nem tudják elállítani a vérzést.

8. perc: Nyolc percet kellett várni az első valamirevaló megmozdulásra, Tököli lépett volna ki egy lapos labdával, de hosszú lett a szöktetés, Tujvel pedig remekül mozdult ki kapujából.

1. perc: A hazaiak kezdték a bajnok és a kupagyőztes csatáját a Szuperkupáért.