kesport.hu

Komoly stadiont építenének Kecskeméten a TAO-pályázatos pénzekből

Komoly létesítményfejlesztést tervez a Kecskemét többek között a társasági adó törvény által biztosított lehetőségeknek köszönhetően. A klub honlapján megjelent látványtervek alapján az arénát befednék, a futópályát eltüntetnék, és fejlesztenék a kiszolgáló helyiségeket is.

A kecskemetite.hu beszámolója szerint a rekonstrukció és a fejlesztés a jelenlegi stadiont és az edzőpályákat is magába foglaló 12,8 hektáros területén valósulna meg. Az előírások alapján a legalapvetőbb szempont a befogadóképesség, a fedett lelátók, a média, a VIP és a kiszolgáló helységek mérete, száma.

Amennyiben az építkezésre valóban sor kerül, 10-12 ezer ember szurkolhatna az új stadionban, és egy olyan sportkomplexumot húznának fel Kecskeméten, amely amellett, hogy nemzetközi mérkőzések megrendezésére tökéletesen alkalmas lesz, a lakosok számára is lehetőséget biztosít a szabadidő hasznos eltöltésére – éttermek, üzletek, kávézók segítségével.

A portál hangsúlyozza, a létesítmény esetleges megépítését még hosszas egyeztetések előzik meg.

46 hozzászólás

 1. Áronka

  2011. november 30. szerda at 10:17

  Na tessék. Erre van pénz…

 2. anonim

  2011. november 30. szerda at 10:17

  Jól néz ki. Árat írhattak volna mennyibe is kerülne ez. TAO pénz összesen 20 milliárd, nem hiszem,hogy a felét ide adnák, meg ugye mindenki pályázik. Szép tervek, csak nem lesz belőle semmi sem. Ahogy csapat sem lesz.

 3. microlas

  2011. november 30. szerda at 10:22

  minek ez?

 4. rm

  2011. november 30. szerda at 10:47

  Előbb mentse meg valaki a KTE-t!

 5. eleven

  2011. november 30. szerda at 10:59

  Ezt a pénzt inkább az utánpótlásra, meg az akadémijára kellenek költeni, hogy a felnőtt csapatban ne drága légiósok, hanem tehetséges ügyes helyi fiatalok játszannak a jövőben! A 6300 nézős stadionban htente 2500-4000 néző jár minek ide 10.000 stadion!

 6. anonim

  2011. november 30. szerda at 11:03

  Szép rajz ténylég. sallói szépen eltereli magáról a figyelmet. Akinek egy kis esze van az látja,hogy ez egy parasztvakítás. TAO pénzre az egész ország pályázik, 20 milliárdos keret kb:)
  Itt meg még árat se írnak,hogy mennyiből szeretnék ezt kihozni.
  Nincs gond Szigetszentmiklós meg 3.5 milliárdból építene stadiont:) Nevetséges az egész.
  Szép rajz ez, és az is marad…

 7. Dávicc

  2011. november 30. szerda at 11:12

  Terelünk, terelünk??? :D Gyenge próbálkozás volt :D

 8. Cscs

  2011. november 30. szerda at 11:50

  2 hónapja még a fedett uszoda mellett lett volna stadion építés most meg itt??? mi lesz?? jövőhéten reptér helyére tervezünk egy Allianz Arena 2őt?????? Elég már a hazudozásokból és terelgetésekből… mi folyik itt már kérem szépen?? ennyire nem buták az emberek…

 9. balogárpi

  2011. november 30. szerda at 12:06

  Nyomják Krahácsot…. :D Ugyanmá’ Sallói, ne erőköggy, vazze’! :D

 10. Janás

  2011. november 30. szerda at 12:24

  Szépek a tervek, örülnék ha a műkert városi is megvalósulna.

 11. anonimnak

  2011. november 30. szerda at 12:51

  “Szép tervek, csak nem lesz belőle semmi sem.”

  Nem rég volt, emlékszem, hogy ugyanilyen látványtervek jelentek meg ugyanitt az új, felépítendő fedett uszodáról. A fogadtatása kb. ugyanez a kishitű, kárörvedő károgás volt. Most tessék, ott áll az új uszoda. Kész van, szép is. Kézzel fogható valóság. Én voltam is már benne úszni.

 12. gedam

  2011. november 30. szerda at 12:55

  na itt mán nem jó semmi.

 13. Agy

  2011. november 30. szerda at 13:11

  Parasztvakítás, hogy terelődjön a mostani xar helyzetről a figyelem. ;)

 14. müllerpapa

  2011. november 30. szerda at 13:18

  Ez nagyon szép,és is jól hangzik,csak hol a csapatunk ????

 15. anonim

  2011. november 30. szerda at 13:23

  anonimnak!
  Igen, uszoda megépült, senki nem kételkedett benne. Tudod az önkormányzat svájci frank alapú kötvényt bocsátott ki több mint 7 milliárdért. Tehát hitelből épült. Valós összeg meg majd lesz 3szorosa mikorra a kecskeméti polgárok kifizetik az egész kócerájt.
  Jah voltál benne. Akkor azt is láthattad milyen gusztustalan szar munkát végeztek el ennyi pénzért.
  Büszke lehetsz a városra.
  Visszatérve a stadionra. Itt egy forint összeget nem említenek ,hogy mennyiért akarják ezt megépíteni, mi ez ha nem parasztvakítás?!
  Szerinted a 20 milliárdos keretből 10 ide adnak?
  Szerinted a sallóira rábíznának ennyi pénzt?
  Meg mire fel adnának?
  1500 nézőnek?
  Ha még 1 fél év ,évig itt marad a sallói csapat se lesz.

 16. CsakaKecskemét

  2011. november 30. szerda at 13:32

  Nagyon szép, nagyon szép, csak totál fölösleges lenne. 3500 a max. nézőszám, még akkor is, ha jól megy a csapatnak (sajnos). Erre tökéletesen megfelel a jelenlegi Széktói Stadion.

 17. gedam

  2011. november 30. szerda at 13:42

  nyilván terelés, de a terv szép és átgondolt, sztem olcsóbb is lenne, mivel a meglévőt felhasználnák, nem kéne akkora munkálatokat elvégezni, mint debrecenben! tetszik, hogy hátrabaszták a futópályát és ott is van egy kisebb nézőtér! sztem 12-13 milliárdból meg lehetne csinálni, az meg nem pénz! :)

 18. igazság

  2011. november 30. szerda at 13:58

  Ha az első Orbán kormány alatt nem építették volna át a Széktói stadiont, még mindig a régi szar lenne.
  Mindig kételkednek a kicsinyhitűek, és mindig azok viszik előre a világot, akik mernek nagyot álmodni.

 19. dorba

  2011. november 30. szerda at 14:15

  Ennek megjelenítése ebben a helyzetünkben kicsit morbidnak tűnik.
  Egyébként meg a stadionokat már multfunkcionálisra tervezik, és a város lakóinak száma 10 év mulva elérheti a 140.000 főt. A bekerülési költséget pedig azért nem szükséges írni, mert mire megvalósulna az is kb. 10 év, és ki tudja akkorra milyen árak lesznek, ha így haladunk.
  Szerintem nagy szükség lenne rá!!!!

 20. rm

  2011. november 30. szerda at 14:43

  http://www.nemzetisport.hu/nso_cikkhozzaszolas?cikk_id=2107101
  Legérdekesebb:
  “violacaos9
  Mi ez?El akarják lopni a Szuszát?”

 21. Janás

  2011. november 30. szerda at 14:48

  Egyet lehet érteni “igazság” véleményével, ha akkor nem újítják fel a stadionunkat ott tartunk ahol a Szolnok vagy a Szeged, Talán NB1-es csapatunk sincs. Örülök a Mercedes gyárnak, a fedett uszodának, talán az elkerülő út és a széktói beruházás is megvalósul egyszer, a kézilabdázók megmenekülnek a csődtől, labdarúgóink, kosarasaink, röplabdázóink bajnoki címet ünnepelnek, egyéni sportágakban kijutunk az olimpiára, az asztaliteniszezők asztal alá püfölik Kiskunfélegyházát, városunk tovább fejlődik, mi örömittasan hajszoljuk győzelembe sportolóinkat. Minden heppi, csak összefogással meg kell valósítani, nem negatív impulzusokat sugározni.

 22. Papi

  2011. november 30. szerda at 15:05

  Az a baj hogy én már nem látom ez a létesítményt mire ez meg épül. Még van hátra 1-2 évem ez meg nem épül meg nagyon szép.De az én szívem várossí pálya oda kellene ezt épiteni csak meccsre nem edzésre! Hajrá KTE!!!

 23. uhu

  2011. november 30. szerda at 15:59

  1. Ez a terv több hónapja készül, Sallói még a fasorban sem volt, mikor elkezdődött a dolog.

  2. Ennél kisebbet nincs értelme csinálni, szerintem optimális.

  3. Felhasználják a meglévő stadion bizonyos részeit. A legfelső képen is jól látszik, hogy a fejépület megmarad.

  4. Remélem, tényleg megvalósul, akkor csapat is lesz majd hozzá.

  Föl a fejjel! :))

 24. dorba

  2011. november 30. szerda at 16:42

  Papi!
  Ne keseredj! Én is ebben a cipőben járok!
  Negyven éve, de még öt éve hitted volna, hogy a KTE NBi-es meccseire járhatunk?
  Látod és itt van!
  Bízzunk benne, hogy még ezt is meglátjuk!

 25. kkrisz079

  2011. november 30. szerda at 18:42

  Én úgy tudom,hogy 50 000 ft/ülöhely költséggel számolnak magyarországon egy stadion építést.12000 féröhelyes kijönne olyan7,5 milliárdból nem?

 26. free

  2011. november 30. szerda at 19:14

  ÁLOM, ÁLOM és az is marad!!!

 27. Kumpi

  2011. november 30. szerda at 19:45

  McCabe-nek is megvoltak a tervei. Azok is maradtak.

 28. ACAB

  2011. november 30. szerda at 19:58

  100% gumicsont

 29. köteleslaci

  2011. november 30. szerda at 20:19

  rózsa-sallói szarjatok sünt idióták!!!

 30. Ktje!!!!!!

  2011. november 30. szerda at 20:42

  előbb lesz sóval bevetve mint ez itt épül!!kte szurkoló vagyok de nem vak miért ez az első mig a gazadság szrban addig semmilyen stadiont az országba legyen bárkiéről szó!!

 31. benntről

  2011. november 30. szerda at 20:50

  RÓZSA mentes stadiont!!!!!!!

 32. uhu

  2011. november 30. szerda at 21:19

  benntről

  kezditek túlzásba vinni.

  azt sem tudjátok, mit beszéltek és miért

 33. Róka

  2011. november 30. szerda at 21:27

  A 2014-es Gombfoci Európabajnokságra akár el is készülhet…

 34. gizike

  2011. november 30. szerda at 22:03

  Az új uszodában is 20-40 fizető vendég van; amikor az üzleti és megtérülési tervet számolták napi 1000 jegyet váltó fürdőzőről szóltak a hírek……………………

 35. adamikzoli

  2011. december 1. csütörtök at 00:15

  A legszebb sor “a futópályát eltüntetnék”. Rendben tudom, hogy a foci különleges feeling-je csak ilyen pályán létezhet,de talán tisztességes lenne, ha az alapsportágat nem söpörnénk le egy mozdulattal. Már csak azért sem mert igen csak hiányzik egy normális atlétika pálya a városból. Mostoha körülmények között évtizedek óta neveljük a fiatal atlétákat válogatottságig, olimpiáig. Ez sokkal eredményesebb mint sok más sportág a városban, köztük a foci is. Igaz ez semmit nem jelent,de talán ha van egy koncepció,ami a város tehetségeire, azok fejlődésére koncentrál abból nem maradhat ki az atlétika. Esetleg azért sem, mert pont a labdarúgásra is ráfér az ilyen alap. Nem beszélve arról,hogy ha bármi nagy rendezvényben gondolkodunk abból nem hiányozhat egy korszerű atlétika pálya.
  üdv.adamikzoli

 36. barbi

  2011. december 1. csütörtök at 05:49

  adamikzoli!

  Tessék további kutatómunkát végezni, hátha ráakadsz olyan fényképre amely igen korrekt módon ábrázolja a mai 2. sz. pálya tervezett módosítását. Képzeld futópálya kialakítva, továbbá lelátóról figyelheti az érdeklődők nagyszámú tömege atlétikában talentum sportolóink nemes versengését, nemes küzdelemben. De még mielőtt nagyon ácsingózna tisztelt személyed az atlétikai pálya után, nem ártana jobban megtekintened jeles iskolád (Lánchíd utcai) udvarán kialakult állapotokat. Szégyen! Előbb azt tegyétek rendbe, hogy a törődés is látható legyen. Egyébként ez a hirtelen előkapott stadionterv nem több mint terelés, gumicsont.

 37. gedam

  2011. december 1. csütörtök at 07:14

  igenigen, ott az atlétikapálya a 2-esen, nézőtérrel. a terv nagyon szép. egyébként ha már álmodozunk, parkolót hova álmodtak?!

 38. adamikzoli

  2011. december 1. csütörtök at 07:51

  Na tessék. Nem néztem szét alaposan,így ünnepélyesen visszavonom az előzőt :).
  Köszönöm hogy a Lánchíd pálya szóba került. Kedves barbi! Egy fillért nem kapunk a pályára. A diáksport egyesületünk próbálja valahogyan működtetni, amelynek ugye nem ez a feladata elsősorban. Több éve kérem az illetékeseket,hogy a város talán legnagyobb létszámmal igénybe vett szabadidő sport pályáját segítsék a működtetésben. 2012-re kaptam ígéretet, az iskola pedig elkezdi más forrásból a bitumenes pálya felújítását. A teniszre nincs vállalkozó, nekünk meg pénzünk nincs hozzá. Ez a helyzet.
  üdv.adamikzoli

 39. barbi

  2011. december 1. csütörtök at 09:25

  A Lánchíd utcai futópálya használatáért simán lehetne kérni valamennyi belépődíjat. Éppen elegen használjak grátisz naponta. Akár bérletet is válthatnának .Így aztán mindenki futhatna a pénze után. Még a Szabadidő Központ is fizettet sétálójegyet mindenkivel.

 40. Pingback: Rózsa Pál az edzőkérdésről, az anyagi helyzetről és a stadionépítésről

 41. Szasza206

  2011. december 1. csütörtök at 10:18

  Tény, hogy a pálya igen elhanyagolt. Arra az iskolának pénze nincs, hogy karbantartsa, vagy felújitsa.. Igy is csoda, hogy nagyrészt saját erőből a műanyag futópályát megtudták csinálni.Ahogy tudom egy elem 5000 forintba került. Tessék megszámolnj mennyi van.Belépő szerintem nem megoldás, a városrésznek kellene valamilyen megoldást keresnie, mert tényleg sokan igénybeveszik. Az iskolákban nincs egy karbantartó minden megy tönkre,a kinti pályák elhanyagoltak. Közmunkások segítségét igénybevéve ellenörzés és irányítás mellett szerintem segíteni lehetne ezen a helyzeten.

 42. izé

  2011. december 1. csütörtök at 15:19

  sims2-vel bárki rajzolhat ilyet…szánalmas….

 43. müllerpapa

  2011. december 1. csütörtök at 17:39

  Hogy kell-e új stadion vagy sem,nem az én tisztem eldönteni.De ki fogja fenn tartani,üzemeltetni,/ ami nem két fillérbe kerül./ az jobban érdekelne! Az Önkormányzatnak lesz-e lé rá?

 44. Janás

  2011. december 1. csütörtök at 18:00

  Azt hiszem nem panaszkodhatunk. Van Mercedes-ünk. új fedettünk, be van ígérve az orosz laktanya területén csodálatos sport park, benne fedett műfüves stadionnal, a Műkertvárosban uszodával ellátott több funkciós sportlétesítmény, és most ez a nemzetközi szintű stadion, lassan labdarúgó VB.-t is rendezhetünk. Csak a Városi Sportpálya árválkodik romokban. Belegondolni is rossz, az eltékozolt évek alatt ott akár egy komplett első osztályú csapat is kinevelődhetett volna. És akkor még az iskolai sport veszteségéről nem is szóltam.

 45. Pingback: A 2011-es év fontosabb eseményei – év végi összefoglaló 6/6

Jelentkezz be először, hogy hozzászólhass! Bejelentkezés

Hozzászólás

Ez a weboldal az Akismet szolgáltatását használja a spam kiszűrésére. Tudjunk meg többet arról, hogyan dolgozzák fel a hozzászólásunk adatait..