A 2011-es év fontosabb eseményei – év végi összefoglaló 6/2

Nem sok van már hátra a 2011-es évből, mely tartogatott nagyon sok örömet, s sajnos bosszúságot is a kecskeméti sportbarátoknak. Évzáró sorozatunkban kéthavi bontásban nézzük vissza, hogy mik is történek a hírös városi sportéletben.

Március

Nem sikerült a négyes döntőbe jutnia a Magyar Kupában a kecskeméti kéziseknek, miután 29-33-ra alulmaradtak a visszavágón a PLER ellen.

A férfi röplabdások megállították a nagy rivális Kaposvár menetelését, s 3-2-re nyertek a középszakaszban. Egy héttel később azonban már csak megszorongatni sikerült a somogyiakat. A Magyar Kupában bronzot szereztek Karagics Mátyásék.

Kecskeméten rendezték az asztaliteniszezők számára az Univer Kupáért kiírt országos bajnokságot.

Polyák Krisztina, a KJC judókája bronzérmet szerzett az Európa Kupán.

Székely Lilla, a Bácsvíz-KVSC versenyzője világkupa győzelemmel menetelt a világbajnokság felé.

Korsós Dorina, a KNKSE kézilabdázója (már Győrben játszik) meghívást kapott a korosztályos válogatottba, majd az Eb-selejtezőre utazó keretben is szerepelt.

A Kecskeméti KC női kosárlabdacsapata második helyen végzett az NB I Amatőr – Keleti-csoportjának alapszakaszában.

Újabb két fiatal KTE-játékos kapott meghívót a magyar válogatottba. Az U17-es Csordás Simon és az U19-es Oláh Máté is egy összetartáson vesz részt.

Életműdíjat kapott a 97 éves kecskeméti tornász, a berlini olimpia bronzérmese.

Április

Nem sikerült négy közé jutnia a KKC-nak a rájátszásban, miután a Tatabányától kettős vereséget szenvedtek.

Trecskó János asztali foci bajnoki címével kiharcolta a vb-n való szereplés jogát.

Több mint kétmilliárdot ítéltek oda a labdarúgó utánpótlás számára – a KTE 38 milliót kapott ebből a keretből.

Megalakult a Kecskeméti Vizisport Klub – sárkányhajózni, kajakozni, kenuzni is lehet már.

15 éves az Aikido Kecskeméten – 5 danos mester érkezett a bemutatóra.

Az ötödik helyen végeztek a Kecskeméti KSE/A junior kosarasai az országos döntőben.

A Katona József Gimnázium nyerte az V. korcsoportos röpi diákolimpiát.

Az Angliát is megjárt Antal Botondot szerződtette le a Kecskeméti TE.

Nem sikerült a négy közé jutnia a KSE-nek a Körmenddel szemben a férfi kosárlabda élvonalban.

Döntetlennel kezdtek a kézisek a rájátszásban az 5-8. helyért a Csurgó ellen. Simon Bence az év felfedettje.

Polyák Krisztina ezüstérmet szerzett a teplicei Európa Kupán.

A Kalo-Méh KSE röpisei alulmaradtak a címvédővel szemben a bajnokság döntőjében, így ezüstöt szereztek.