Hosszabbításos meccsen verte a Szegedet a KTE KK

A pénteki, szegedi edzőmeccset követően kedden a dél-alföldi csapat tett látogatást a Messzi István Sportcsarnokban, és csakúgy, mint a Tisza-parton, a hírös városban is a hírös városi alakulat győzött, ezúttal hosszabbítás után.

Kedden egy újabb Szeged elleni meccsel folytatta felkészülési mérkőzéseinek sorát a KTE KK csapata, amelynek kispadján a Montenegróból visszatérő Sztojan Ivkovics is helyet foglalt. Az idegenbeli meccsel ellentétben – amikor a harmadik negyedben húzta be a találkozót a KTE -, a hazaiak ezúttal már az első két felvonásban is résen voltak, és többek között az öt gólpasszt kiosztó Pongó Martinnak is köszönhetően 38-34 lett a félidő vége.

A harmadik negyed igen változatosra és mozgalmasra sikeredett: már az elején is inkább a szegedieknek ment jobban, a játékrész derekára pedig már át is vették a vezetést a kék mezesek. A Wittmann Krisztiánt nélkülöző kecskemétiek azonban nem hagyták annyiban, és pár jó védekezés és sikeres támadásvezetés után már ismét hazai előnyt mutatott az eredményjelző (52-50). A záró felvonás alaphangját egy Hegedűs-tripla adta meg – amelyet pár perccel később egy újabb követett -, ám a nyáron épp Kecskemétről Szegedre igazoló Csorvási Milán jó palánk alatti munkájának köszönhetően nemcsak, hogy tartotta a lépést a Tisza-parti alakulat, de három perccel a vége előtt már hat ponttal vezetett. Tíz másodperccel a vége előtt egy oldalvonali bedobás után gyönyörű olley-up-ot húzott Hegedűs, és egy gyors labdaszerzés után még egyenlíteni is sikerült Ivkovicséknak (75-75), így következhetett a hosszabbítás.

Az ötperces ráadást egy 8-0-ás rohanással kezdte a KTE KK, amelyből a hosszabbításban nyolc pontig jutó Pongó Martin emelkedett ki leginkább. A Szegednek innen már nem volt visszaút, a vége 91-80 lett a Kecskemét javára.

Kecskeméti TE KK – Naturtex-SZTE-Szedeák (20-16, 18-18, 14-16, 23-25, 16-5) 91-80