Hosszabbítás nélküli meccsen játszott döntetlent a KTE KK

Kedden kora este mondhatni “szokásos” külföldi edzőpartnerét, a Szabadkát látta vendégül a férfi kosárlabdacsapat. Az immár Wittmann Kriszitánnal pályára lépő kecskeméti alakulat 61-61-es döntetlent játszott a hétvégi bajnoki rajt előtt.

A fiatalokkal és idősebbekkel vegyesen kezdő Kecskemét ragadta magához a vezetést az elején, ám magukhoz tértek a vendégek, s felzárkóztak, így 19-18-al zárult az első felvonás, mely után a szabadkaiak trénere alaposan ledorgálta tanítványait. A folytatásban is sokat hibázott a vajdasági együttes, ám ezt nem tudta igazán kihasználni Sztojan Ivkovics alakulata, vagy a befejezésbe csúszott hiba, vagy a megítélt büntetők maradtak ki, de jött Dénes, aki egy trojkával megnyugtatta a kedélyeket. Talán túlságosan is, hiszen egy percen belül sikerült egalizálnia az ellenfélnek, négy perccel a negyed vége előtt 25-25 állt az eredményjelzőn. A félidő végére kicsit mintha megzavarodtak volna a kecskemétiek, semmi nem jött be nekik, a Szabadka ellenben termelte a pontokat, a szünetre 27-34-es állással vonulhattak a gárdák.

Rövid frissítő pauza után ismét egymásnak feszültek a felek, érezhetően sikerült összeszednie magát a haziaknak, Wittmann és Dénes hármasaival egyenlítettek, 37-37. Eztán fej-fej melett haladtak, s ez nem is változott, 45-45-el fordultak az utolsó etapra. A vajdasági alakulat tudta magához ragadni a vezetést, de nem engedték meglógni őket az Ivkovics-fiúk. Öt perccel a vége előtt egy gyors kettessel és hármassal elléptek a vendégek, ám sikerült egyre felzárkóznia a végjátékra a KTE KK-nak. Fél perc volt már csak hátra, mikor Wittmann Krisztián egy betöréssel 61-61-re alakította az eredményt, ám az ezt követő büntető kimaradt, de az ellentámadásból sem született pont, s mivel a meccset követően a röplabdázók is felkészülési mérkőzést játszottak, ezért döntetlennel végződött az összecsapás.

KTE KK – Szabadka 61-61 (19-18, 8-16, 18-11, 16-16)
2012.09.25., 17:30, Messzi István Sportcsarnok