Wittmann nélkül és győzelemmel kezdett a B-csoportban a KTE KK

Csapatkapitánya, Wittmann Krisztián nélkül is meggyőző és magabiztos teljesítménnyel rukkolt ki a KTE KK csapata, amely első B-csoportos mérkőzésén 61-80 arányban győzött a Mezőberény otthonában.

Nem bízott semmit a véletlenre az NB I. B. Keleti-csoportjában induló, immár Kecskeméti TE KK néven futó hírös városi kosárlabdacsapat, hiszen már első másodosztályú negyedében 14 pontos előnyre tett szert a bajnokság nyitófordulójában, Mezőberényben. A kecskemétiek nagyszerű kezdésének értékét tovább növeli, hogy a válogatott kerettag, és a gárda csapatkapitánya, Wittmann Krisztián nem kapott helyet a csapatban, helyette elsősorban Mészáros Máté és Pongó Martin játékának örülhettek a vendégek. A két fiatal pompás teljesítménnyel hívta fel magára a figyelmet már az első félidőben: Mészáros nagy kedvvel gyűjtögette a pontokat, míg Pongó a gólpasszokban jeleskedett, így nem csoda, hogy 28-53-as kecskeméti vezetéssel fordultak a csapatok.

A békési együttest hiába vitte hátán Gaál – a mérkőzés végére 25 pontig jutott a ‘berényi játékos -, az alföldiek a harmadik negyedben tovább növelték előnyüket, ami a záró játékrészre fordulva már tetemes, 24 pontos volt. Bár a negyedik negyedben valamelyest kiengedett a Kecskemét, a magabiztos győzelemhez így sem férhetett kétség: a vége 61-80-as kecskeméti győzelem lett.

Mezőberényi KK – Kecskeméti TE KK (17-31, 28-53, 48-72, 61-80) 61-80