Duna Aszfalt KTE KK – EnterHód Vásárhelyi KS – végeredmény: 102-56 – élő

Vasárnap 17 órától az EnterHód Vásárhelyi KS együttesét fogadja az új névadó szponzornak örvendő KTE KK csapata. Bár a találkozó a Keleti-csoport második fordulója, a ‘vásárhelyiek most mutatkoznak be a másodosztály idei szezonjában, hiszen előző meccsük elmaradt, a kecskemétiek a Mezőberény otthonában diadalmaskodtak a nyitófordulóban.

40. perc: Pavlovics távolija pontatlan. Vejinovics ziccerezett sikeresen, 99-56. Alig négy másodperc maradt hátra a meccsből, Kovács Barnabás pedig saját térfeléről engedte el minden mindegy alapon, és jól tette, mert behullott az íves dobás, így átlépte a százas határt a Kecskemét, a vége 102-56.

39. perc: Pongó Mátéra fújtak faultot, majd Czuprák Ádámra támadót. Kohári szerzett lasztit, utána odaütöttek neki: az első kimaradt, a második bent van, 99-54.

38. perc: Nyilas tiszta helyzetből elengedett triplája pontatlan. Jakab Péterre nem léptek ki idejében, hármassal büntetett, 95-54. Czibere hátulról találta el a palánkot. Vuk Pavlovics a bal sarokból hintett szép triplát, 98-54. ‘Vásárhelyi időkérés.

37. perc: Pongó Martin tört be sikeresen és a megítélt plusz egy is jó, 89-54. Mondzinger vétett ziccert a palánk alól. Most a másik Pongó, Máté csinálta meg, amit imént testvére, kosár jó, plusz egy bent van, 92-54.

36. perc: Gruda Gergely zárt szabálytalanul Pongó Máténak. Pavlovics jobb sarokból elengedett hármasa lejött a gyűrűről. Nyilas István értékesített egy bejátszást, 86-54.

35. perc: Mondzinger lépte el. Mészáros betörését akadályozták meg szabálytalanul, csak az első van bent a vonalról, 86-52. Vas dobása volt pontatlan.

34. perc: Wittmann vert meg három vendég védőt, 83-52. Wittmann szerzett védőpattanót Schéda dobása után. Mészáros az alapvonalon tört be sikeresen, 85-52.

33. perc: Mondzinger pontjaival 81-52.

32. perc: Szép labdajáratás végén Wittmann hintett hármast a jobb oldalról, 81-48. Grezsa tört be az alapvonalon, és hozta kihagyhatatlan helyzetbe Mócsait, 81-50. Pongó Martin rontott dobása után Jakab szerezte vissza a lasztit.

31. perc: A sárga-kékben játszó vendégek kezdték a záró felvonást. Bencze szedett támadópattanót könnyedén. Jakab most rontott a bal sarokból.

IV: negyed

30. perc: Jakab Péter alig, hogy pályára lépett, rögtön hármassal kezdett, 78-46. Mondzinger oldotta meg szépen három kecskeméti gyűrűjében, 78-48 a negyed vége.

29. perc: Pongó Máté ellen fújtak támadót. Vas újabb hármassal kozmetikázza az eredményt, 75-46. Pongó Martin távolija lecsorgott. Vas már túl volt a nehezén, de a ziccer kimaradt. Pongó Máté ellen fújtak újabb támadót, jogosan.

28. perc: Dénes középről elengedett triplája lejött a gyűrűről. Vas Péter hibázta el első büntetőjét, a második már bent van, 73-43. Gruda szedett támadópattanót. Pavlovics szerzett labdát, és Dénes asszisztja után ő is fejezte be, 75-43.

27. perc: Pongó Martin betörése ellenállhatatlan volt, és még oda is ütöttek neki, a plusz egy is jó, 71-42. Pongó Máté szerzett labdát parádésan, fivére fejezte be az akciót, 73-42. Czibere kísérletezett hármassal, mindhiába.

26. perc: Wittmann küldte el emberét egy dobócsellel, a hármas is ül, 66-42. Mondzinger és Pongó Martin is tiszta helyzetben hibázott. Pongó Martin javított, 68-42.

25. perc: Ismét Vas villant egyet, 61-40. Hegedűs harcolt meg pontjaiért, 63-40. Mondzinger jelentkezett tempóval, 63-42.

24. perc: Vasnak sült el megint a keze, ez is hármat ér, 59-35. Bencze maradt bántóan egyedül a palánk alatt, zsákolással fejezte be a center, 61-35. Pongó Martin ütött oda Mondzingernek, aki be is dobta, a plusz egy is jó, 61-38.

23. perc: Bence Zoltán újabb pontjainak örülhettek a hazaiak, 57-29. Wittmann rohant végig a pályán, 59-29. Vas Péter triplája csont nélkül hullik be, 59-32.

22. perc: Megint Mészáros Máté oldotta meg nagyszerűen, 53-27. Egy rontott vendég tripla után Hegedűs fejezi be pontokkal a gyors akciót, 55-27. Mondzinger tempója jó, 55-29.

21. perc: A kecskemétiek hozták játékba a labdát a harmadik negyed kezdetén. Hegedűs bejátszása után Bencze eredményes közelről, 49-27. Mészáros Máté is hozzátesz kettő pontot gyorsan, 51-27.

III. negyed

20. perc: Pongó Martin engedte el a jobb oldalvonal mellől, de kimaradt a hármas. Dénes Gábor hintett triplát, ahonnan az imént Pongó nem sikerült, 47-25. Ollé egy emberrel a nyakán, a büntetővonal magasságából eredményes, 47-27-tel fordulnak a csapatok.

19. perc: Bencze szedett védőpattanót, majd a túloldalon már Pavlovics eredményes, 44-20. Pavlovics szabálytalankodott tripla közben Nyilassal szemben, aki így hármat dobhat a vonalról: az első jó, a második is bent van, és a harmadik sem maradt ki, 44-23. Hegedűs ezúttal sem járt sikerrel távolról, de Pongó Máté visszaszedte. Ollé fejezett be pontokkal egy gyors vendég akciót, 44-25.

18. perc: Ollé kétszer is közelről kísérletezett, de egyik sincs bent. Hegedűs kapott ajándéklabdát a vendég palánk alatt, 41-20. Mócsai ellen fújtak támadót. Benczének ütöttek oda tiszta helyzetben, az első kimaradt, a második bent van, 42-20.

17. perc: Nyilas bejátszása után Mócsai eredményes, 37-20. Mészáros Máté két ember között oldotta meg gyönyörűen, 39-20.

16. perc: Mészáros Máté zsákolt egyet egy labdaszerzést követően, 37-18. Mócsai Milán a vonalon: az első kimaradt, a második sincs bent. Hegedűs triplája pontatlan.

15. perc: Wittmann betörése ellen nem volt ellenszer, 35-18. Előbb Schéda, majd Czibere Zoltán is hármast vétett. Wittmann betörése után szédült ki a laszti gyűrűből.

14. perc: Wittmann homálya után Mészáros gyűjtötte és dobta be a lasztit, 33-13. Schéda javított előbbi hibája után, hármat ér, 33-16. Mészáros szabálytalankodott Nyilassal szemben, mindkét büntető bent van, 33-18.

13. perc: Wittmann Krisztiánnak ütöttek oda ziccerezés közben, csak az első dobta be a vonalról, 31-11. Schéda Martin a palánkot is használta pontjaihoz, 31-13. Hegedűs vétett közelről. Nyilas István dobása pontatlan a bal sarokból.

12. perc: Pongó Máté egy asszisztot is kiosztott Benczének, 28-11. Mondzinger rontott triplája. Benczét nem tudják tartani a palánk alatt, 30-11.

11. perc: A vendégek kezdték a második játékrészt. Pongó Máté is feliratkozik a pontszerzők közé, 24-11. Pongó Máté szerzett lasztit, szabálytalankodtak vele szemben, büntetői előtt azonban vásárhelyi időkérés. Szándékos faultot fújtak a játékvezetők, Pongó bedobta mindkettőt és a labda maradt a Kecskemétnél, 26-11.

II. negyed

10. perc: Pavlovics-homály és az ismétlések sincsenek bent. Schéda Martin hármasa most kimaradt. Gruda kapott sapkát Nyilas Istvántól.

9. perc: Szilágyi veszítette el, ebből indulhatott a Kecskemét, Pongó Martin zárt pontokkal, 22-8. Pavlovics későn eszmélt, Schéda tiszta dobóhelyzetből hintett hármast, 22-11.

8. perc: Bencze küzdött meg a palánk alatt pontjaiért, 19-8. Mondzinger Márk dobása szédült ki a gyűrűből, de egy kecskeméti fault miatt a labda marad a vendégeknél. Ismét Mondzinger próbálkozott, de most sem járt sikerrel, sőt még egy faultot is ráfújtak. Gruda Gergely csak az elsőt dobta be a vonalról, 20-8.

7. perc: Bencze Zoltán most Wittmann kiperdülő labdáját tette vissza, 15-8. Vuk Pavlovics és Dénes közös erővel szerzett lasztit, előbbi pontokkal fejezte be az akciót, 17-8.

6. perc: Wittmann triplája ezúttal nem ül. Pongó Martin szerzett lasztit és oldotta meg egyedül, 11-6. Bencze szedett támadópattanót, és jól tette vissza, 13-6. Mondzinger Márk maradt üresen, büntetett is, 13-8.

5. perc: Wittmann a bejátszáson is gondolkozott, végül azonban elengedte távolról, de lejött a gyűrűről a tétova kísérlet. Vas Péter oldotta meg nagyszerűen, betörése után 9-6. Hegedűs triplája nem jó, csakúgy, mint Vas tempója.

4. perc: Mócsai tempózott jól a bal sarokból, 6-4. Wittmann Krisztián hintett hármast középről, 9-4. Wittmann labdaszerzése után vendég időkérés.

3. perc: Hegedűs Gergely lesett le egy passzt. Dénes bejátszását lefigyelték a vendégek.

2. perc: Vas Péter rontott triplája után Mészáros tört be sikeresen, 6-0. A palánk alól Mócsai Milán eredményes, 6-2. Mészáros veszítette el a labdát, de a vásárhelyiek is eladták gyorsan. Wittmann ellen fújtak lépést.

1. perc: Bencze révén a kecskemétiek szerezték meg a lasztit a feldobás után. Mészáros büntetőzhet, de csak a második van bent, 1-0. Hegedűs hármasa jött le, de Bencze visszaszedte. Bencze kapott egy jó bejátszást, és faulttal együtt dobta be, a plusz egy is bent van, 4-0.