KTE Duna Aszfalt: a második negyed ponterős játéka elég volt a Nagykőrös ellen

Második negyedbeli elsöprő játékának köszönhetően 51-73-as arányú győzelmet aratott Nagykőrösön a KTE Duna Aszfalt csapata, amelynek csütörtökön bemutatkozó centere, Kamel Karahodzics tíz pontig és nyolc lepattanóig jutott a szomszédvárak csatáján.

Beragadt az NB I. B. Keleti-csoport 3. fordulójának rajtjánál a Kecskemét: bár a meccs első pontját Hegedűs révén a hírös városiak szerezték, a Nagykőrös Tóth Viktornak köszönhetően 5-1-re fordított, és – ha ugyan csak percekig – de tartani tudta az újdonsült lila-fehéreket. Ez igencsak felbőszíthette Wittmannékat, akik a csapatkapitány és Dénes Gábor tripláival percek alatt állva hagyták a szomszédokat, akik innen már nem is tudtak visszakapaszkodni.

A KTE héten tesztelt centere, Kamel Karahodzics is gyorsan letette névjegyét, és rögtön egy hárompontos akcióval mutatkozott be: Mészáros Máté elhibázott dobása után támadópattanót szedett, a ziccert is bedobta és a plusz büntetőt sem hibázta el. Azt is bizonyította, hogy saját palánkja alatt is hasznos, a félidő felénél már három védőpattanónál járt, igaz, – talán rutintalansága miatt – két faultot is begyűjtött rövid időn belül. Az első negyed (11-19) visszafogott kecskeméti játéka után aztán tényleg egy fokozattal fentebb kapcsolt az Ivkovics-alakulat, amely a 11 pontig jutó Dénes Gábor vezérletével a félidőben már 24 pontos vezetést tudhatott magáénak (20-44).

A harmadik felvonás is kicsit gyengébbre sikeredett: ugyan tíz dobott ponton tartotta a Nagykőröst a Kecskemét, a szünetet követő három és fél perces gólcsendnek köszönhetően Dénesék is “csak” tizenhatot tettek fel a táblára. A második félidőben a fiatalok is megkapták a lehetőséget: Jakab Péter nyolc pontot dobott, Pongó Máté öt asszisztot osztott ki, bátyja, Martin pedig tíz egységet “kalapozott” össze. Noha a záró játékrészre aztán már tényleg kiengedtek a kecskemétiek (a hazaiak 21-13-ra nyerték a negyedet), a meccs kimeneteléhez nem férhetett kétség, a vége 51-73-as KTE győzelem.

Nagykőrösi SKE – KTE Duna Aszfalt 51-73 (11-19, 20-44, 30-60, 51-73)