OTP Bank Liga: FGSZ Siófok – KTE-Phoenix Mecano – végeredmény: 0-2 – élő

Horváth Ferenc irányítása óta eddig háromból három NB I-es győzelmet számlál a KTE-Phoenix Mecano. Amennyiben pénteken is nyerni tudnak Siófokon, úgy beállíthatják a korábbi klubrekordot a lila-fehérek.

90+2. perc: Két perc hosszabbítás után lefújta a mérkőzést a játékvezető. A KTE klubrekordot beállítva sorozatban negyedik bajnokiját is megnyerte.

90. perc: Sós dumált ki magának egy sárgát.

81. perc: Horváth érkezik Melczer helyett a hazaiaknál.

80. perc: Forrónak lépett oda nagy csúnyán Kecskés, egyértelmű sárga.

77. perc: Harmadik cseréjét is kihasználja Horváth Ferenc, Dosso be, Salami le.

71. perc: Itt a második vendég csere: Jorginho jön Tarabai helyett.

69. perc: Bertus kísérletezett kétszer is a tizenhatoson kívülről, de Kurucz Péter mindkettőn rajta volt.

67. perc: Dajics-Sipos csere a Siófoknál. A kecskemétiek is cserélnek: Bertus váltja Szavicsot.

57. perc: Egy középre kifejelt labdára csapott rá Patvaros, majd 22-ről lőtt, megpattant Salamin, így csapódott a bal alsóba a laszti, 0-2.

53. perc: Salami és Nyári ütközött, utóbbit a partvonalon kívül ápolják.

47. perc: Kecskés szúrta rá 20-ról, Borszéki magabiztosan fogta.

46. perc: Csere a hazai oldalon: Zamostny jött be, Kiss le.

II. félidő

45. perc: Hosszabbítás nélkül ér véget az első félidő, 0-1.

44. perc: Nyári 35 méteres nagyszerű lövését Borszéki paskolta szögletre.

43. perc: Póti nagyot mentett Dajics elől fejjel.

35. perc: Tarabait ápolták, de már játékra kész, nincs komolyabb baja.

34. perc: Kecskés szánta rá magát a lövésre távolról, de fölé ment kísérlete.

31. perc: Egy ötös elé beívelt, baloldali Szavics szabadrúgást Eugene Salami csúsztatott a bal felsőbe, 0-1.

27. perc: Tarabai tűzte rá 25 méterről, a jobbra tartó löketet Kurucznak kellett szögletre mentenie.

22. perc: Tarabai teljesen üresen érkezett egy jobb oldalról beívelt szabadrúgásra, 8 méterről bólintott a kapu mellé. Nagy lehetőség volt.

20. perc: Sós maradt a földön, de nincs komolyabb sérülése szerencsére.

17. perc: Melczer ívelt balról a kecskeméti kapu elé, Pál és Dajics is lemaradt róla.

15. perc: Tarabai csinálta meg szépen az alapvonal mellett a cseleket, majd próbált középre adni, de menteni tudtak a hazai védők.

7. perc: Patvaros nem hagyta magát, sikerült még odapöccintenie Litsingi elé a játékszert, aki 15 méterről lőtt  laposan a jobb hosszú felé, ám Kurucz fogta a kísérletet.

5. perc: Harcosan kezdi a meccset a Siófok, de nem tudtak komolyabb helyzetig eljutni.

1. perc: A hazaiak kezdték a találkozót.

I. félidő

FGSZ Siófok – Kecskeméti TE Phoenix Mecano
OTP Bank Liga 12. forduló,  200 néző
Siófok, 2012. 10. 26., 17 óra
Vezeti: Oláh Gábor (Vámos, Ifj. Varga)

FGSZ Siófok: Kurucz – Mogyorósi, Nyári, Fehér, Fejes – Dajics, Kecskés, Egerszegi, Kiss, Melczer – Pál.
cserék: Heinrich, Horváth B., Windecker, Sipos, Fodor, Gál, Zamostny

Vezetőedző: Horváth Károly

KTE-Phoenix Mecano: Borszéki – Sós, Póti, Vaskó, Forró – Ramos, Szavics, Patvaros – Litisngi, Salami, Tarabai.

Tisztelt Hölgyeim,és Uraim!

Nem is értem,mi az oka,vezetünk 2:0-ra,és mindösszesen 3 komment,egyetlen embertől.
    Ilyenkor is meg lehetne mutatni,hogy a csapat mellett vagyunk.
    HAAAAAAAAAAJRÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ LILÁK!!!

5. Alvin76

2012. október 26. péntek at 18:53

Átmenetileg bár, de a 4. helyen vagyunk a táblázaton, gratulálok srácok, szép volt!

2012. október 26. péntek at 19:12

úgy látom itt csak szidni tudják a csapatot dicsérni nem vagycsak piszkálodni lehet ?
    Vagy fáj hogy nyernek és nem tudtok acsarkodni

8. halasz007

2012. október 26. péntek at 19:40

Szép volt fiúk, gratulálok a magabiztos gyözelemhez !
    Nagyon tetszett, már az előző meccseken is, hogy mennyire tudatosak a pontrúgásaink, és több variációnk is van melyekre nehezen tudnak az ellenfelek felkészülni.
    Nem is emlékszem mikor álltunk utoljára ilyen előkelő helyen a bajnokságok ezen szakaszán.
    Csak így tovább és minél többen a Széktóba a Diósgyőr ellen !
    Hajrá Lilák !!! Hajrá KTE !!!

9. müllerpapa

2012. október 26. péntek at 19:41

Szép volt fiúk !!!! mármint a győzelem. A játék ….) ? De most a megszerzett 3 pont a lényeges.Ezt a meccset kötelező volt hozni,mivel a Diósgyőr kemény falatnak igérkezik !
    Jövünk fel mint a talajvíz.
    Hajrá Lilák!

10. 124

2012. október 26. péntek at 19:48

Nyerni nyertünk,de nem volt nagy játék!!!
    Ezért volt ideges Horváth Feri is!
    Le is nyilatkozta, hogy ettől sokkal pörgősebb játékot várt volna!
    Nem baj majd jövőhéten a Diósgyőr biztos pörgősebb focit fog kívánni, akkor nem lehet majd pihegni hanem hajtani kell majd végig!!!
    Hajrá Kecskemét!!!

11. irmacsek

2012. október 26. péntek at 19:49

Hajrá KTE!Örülök a győzelemnek,de főképpen Feri nyilatkozatának!!végre egy őszinte ember és nem akarja megmagyarázni a szurkolóknak a megmagyarázhatatlant(Mint Török)!Kellemesen csalódtam benne!Tehát hajrá Feri!

12. CsakKecskemet

2012. október 26. péntek at 20:46

Gratula a srácoknak és az edzőknek is. Végig fölényben voltunk, megérdemelten nyertünk. A pontatlan és lassú játék (részben) szerintem betudható annak, hogy nagyon gyenge minőségű a talaj Siófokon.
    A pontrúgás kombinációink valóban nagyon fantáziadúsak és jól láthatóan sikeresek is.

(Külön gratuláció a helyszínen szurkoló maroknyi kecskemétinek. Jól hallatszott a hangjuk.)

Nagy bravúr lenne, ha jövő héten behúznánk az 5. meccset is. Persze nem lehetetlen, főleg, hogy a Diósgyőr nincs valami nagy formában.

Hajrá KTE !

13. Muhammad Ali

2012. október 26. péntek at 22:34

Ja, ezzel a nyilatkozattal az én szememnben is nagyott nőt Horváth Feri, mert kb az ilyen meccsek miatt van annyi néző amennyi… A siófokiak teljesítménye kritikán aluli volt, a legjobb lenne, ha a hátralévő forulókat már le sem játszanák… a mieinknek meg gratula az utóbbi hetek győzelmeihez, ma is látszott a játékosokon hogy küzdenek, akarnak, de még nagyobb koncentráció kell, gyorsaság és pontosság, mert rengeteg gólveszélyes szituációt alakíthattunk volna ki, de botrányosan pontatlanok voltunk… Tarabainak pedig nagyon szurkolok, mert kellenek az ilyan játékosok akik színezik a játékunkat, de örülnék ha a mutatványainak nem csak a 20%-a jönne be… ;) Hajrá Lilák!

14. Szem Szmól

2012. október 26. péntek at 23:30

Fontos, hogy hoztuk a kötelezőt. Néha ez nehezebb, mint egy középcsapat elleni derbi. Emlékezzünk pl. a tavalyi ZTE elleni meccsre.
    Gratula az egész csapatnak, Patvarosnak külön gratulálok.

15. dorba

2012. október 27. szombat at 06:38

Örömömben sem tudom megállni, hogy a két brazil kondíciójáról ne ejtsek szót.
    Tarabai egy félidőben jól játszott.
    A második félidőben már mintha nem lett volna a pályán.
    A helyére beállt Jorginhoról 5 perc eltelte után patakokban folyt a víz, pedig a hőmérséklet nem sokkal haladta meg a 10 fokot.
    Hogy van most a játékosok életmódjának ellenőrzése? Letudjuk azzal, hogy “profik”?

16. Penge Borisz

2012. október 27. szombat at 10:13

Dicséret a 12 pontért Ferinek és a csapatnak, ám a játékkal még mindig nem vagyok elégedett… Most jön a neheze, pár döntetlennel kiegyeznék a következő fordulókban.
    Visszatekintve az elmúlt 4 meccsre, Forró, Bicikli, Póti és Ramos játékával voltam leginkább elégedett. Vaskó végre az elvárt formát hozza, szóval csak így tovább. Talán nekem is lejjebb kell adnom az igényeim és joga bonito helyett a küzdést kell értékelnem, mert ez a csapat nem is képes másra, csak iparos melóra!

17. gyuri

2012. október 27. szombat at 10:35

Mindig a kötelező a legnehezebb! A játék hagyott kíváni valót maga után, de a negyedik győzelem is megvan, ami a lényeg. Horváth Ferenc kritikus nyilatkozata a jövőre nézve nagyon biztató, Nem volt elszállva a győzelemtől, hanem látta a hibákat, ami nagyon szimpatikus volt. Jövő héten a Diósgyőr ellen hasznosítani kell az általa elmondottakat és akkor meglehet az ötödik győzelem, mely mindenképpen nagyon jó eredménynek számítana, mert a Diósgyőr sokkal, de sokkal jobb csapat, mint a Siófok. Tehát Hajrá KTE-Phonix Mecano egy hét múlva is!

18. crocket

2012. október 27. szombat at 10:49

Szösszenetek a meccs alatt:
    Elképzelés nulla.Széljáték nulla.
    Nem látják,nem tanították nekik, hogy a pálya közepe az a pont amit a legnehezebb átjátszani?Mindent középen akarnak erőltetni.
    De legalább még ha 3 passz összejönne,azt mondom csinálják.Nem jönnek össze a passzok,elkezdenek cselezgetni,önzőzni és sorra veszítjük el a labdákat.
    Hol a tökömbe vannak a szélen elfutó beadó játékosaink?Hol a csapatunk?
    Ez a Forró gyerek…Szerintem van benne elképzelés.Kellene egy hasonló a másik szélre is. Meg persze olyan játékosok akik nem zárják le a felfutó szélsők előtt a területet az elgondolás nélküli futkosással.
    Szalámi nagyon gyenge.
    Ó fejelt egy gólt. Ez legalább szép volt.
    Nincsenek csatáraink.:-(
    Hiányzik a Burgos előlről, de mi van vele?Semmit nem írtak róla.

Ferikém nagyon sokat kell még beszélgetni a játékosokkal és gyakorolni, mert örömteliek a győzelmek, de hiányzik a csapatunk játéka!

19. nbcee

2012. október 27. szombat at 11:30

Azért töltetlen savanyú cukornak kell lenni ahhoz, hogy valaki a “Hol a csapatunk?” kérdést feltegye, amikor éppen a negyedik helyre jöttünk fel (oké, mások még nem játszották le a meccseiket).

Egyeseknek egyszerűen semmi sem elég.

20. magilla

2012. október 27. szombat at 11:44

crocket
    Ne is haragudj, de meg kell kérdeznem:
    Te látod is a meccset, vagy csak nézed?
    Azt írod, kellene egy Forró a másik oldalon is!
    Szerinted a Sós nem támogatja a jobb oldalt?
    Hiányolod Burgost?
    Már a Haladás elleni meccsen is közölték, hogy a válogatot meccse 24 percében sérülés miatt le kellett cserélni! És azóta is sérült!
    Az meg hogy milyen a csatársor nézőpont kérdése! Főleg azt a szempontot figyelembe véve, hogy valójában Salami nem ék, Tarabai nem balszélső csak szükségből játszanak ezen a poszton!
    Azt kérded hol a csapatunk?
    Nézz a tabellára!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    Kieső helyről a középmezőny élén vagyunk!!!
    És ha ilyen mentalitással játszottunk vola kezdettől fogva (magyarul, ha hozzáértő edző lett volna), csak a Kaposvári és a Pápa elleni mérkőzés elveszített 6 pontjával a dobogón lennénk!!!!!!!!!!
    Ébredj már fel az álomvilágból!! Az csak a mesékben van, hogy varázsütésre megváltozik minden! Hogy egy padlón lévő csapat, hipp-hopp hibátlan lesz!
    De az amit Horváth Feri itt a KTE.-nél csinált egy hónap alatt, azért így is súrolja a “csoda kategória” határát!!!!

21. crocket

2012. október 27. szombat at 12:11

Magila!
    Nézem a meccseket és amit látok az szörnyű, mint ahogy a tegnapi játék is az volt.
    Horváth Feri is így látta, nem csak én.Szóval már ketten vagyunk.
    Sós harmat gyenge volt, és az elmúlt meccseken sem hozta magát.

Köszönöm a Burgossal kapcsolatos információidat.
    Erről van szó,hogy Te is csak ennyit tudsz látod!
    Egy rövid cikket írtak, de nem tudja senki mi baja van,mi történt vele,milyen súlyos a sérülése,mennyit kell előre láthatólag kihagynia….

Hol a csapatunk pedig a csapatjátékra vonatkozott.
    A Fradi elleni ligakupa meccsen tudtunk csapatként játszani az első félidőben.
    Ezen a félidőn kívül csak momentumaink voltak a meccseken,5-10 percek.
    A játékban pedig nem nagyon látszanak a taktikai elemek.

Szép a tabella, de a focit a szépségéért szeretjük, és ez a játék minden csak nem szép.

22. magilla

2012. október 27. szombat at 12:25

crocket
    Akkor ajánlom figyelmedbe az utolsó három mondatomat!
    De mi volt a rossz a tegnapi játékban?
    Annyit játszott a csapat, amennyi elég volt a győzelemhez! És most ez a fontos!
    Ettől függetlenül, láthattunk kecskeméti részről:
    1./ egy magabiztos védelmet, olyat amelyik hajkmeresztő hibákat nem vétett!
    2./ egy aránylag jól működő középpályát
    Horváth Feri is csak az iramot hiányolta!! De ebben jelentős szerepe volt a Siófoknak is!!
    Meg aztán arra az erőre, iramra nagyobb szükség lesz a DVTK. ellen!!
    És végül a játékosok önbizalmánask visszaadásához elsősorban eredményes és nem szép játék szükséges!!

23. CsakKecskemet

2012. október 27. szombat at 12:49

Horváth úgy jött ide, hogy kiesőhelyen álltunk és igen komoly problémák voltak a csapat háza táján. Amikor megérkezett, nyilván az volt az első dolga, hogy összerántsa a keretet és a fiúk egységes csapat képét mutassák a pályán (mert lássuk be, Török idején volt minden, csak csapatjáték nem). Ez sikerült, 4 bajnokiból négyet nyertünk. Ezeken valóban nem sziporkáztunk, de örömteli, hogy mindegyik meccsen az ellenfelek fölé nőttünk. A védelmünket és a védekezésünket is sikerült stabilizálni. Eltávolodtunk a kiesőzónától 6 pontra, ami több, mint megnyugtató, ha azt nézzük, hogy 5 pontunk volt 8 fordulót követően.

Szerintem egyelőre örüljünk az eddig elért eredményeknek. Feri feladata egyértelműen a tűzoltás volt, amikor megérkezett. Ez tökéletesen sikerült. A téli szünetben megcsinál egy felkészülést a csapattal, utána majd elvárható lesz, hogy látványos(abb) támadójátékkal rukkoljon elő a csapat. Addig én nagyon bízom benne, hogy szépen gyűjtögetjük tovább a pontokat. (Akár kevésbé sziporkázó, de megalkuvást nem tűrő, határozott játékkal.)

Hajrá KTE !

24. Pingback: Horváth: Nem öregbítettük a magyar labdarúgás hírnevét – edzői értékelések