KTE Duna Aszfalt: a vártnál szorosabb, de győzelem az Óbuda ellen

Szombaton az öt győzelemmel és három vereséggel ötödik helyen álló Óbudai Kaszások látogattak a Messzi István Sportcsarnokba, ahol a KTE Duna Aszfalt talán a vártnál szorosabb meccsen múlta felül a fővárosiakat – írja a kecskeméti kosarasok hivatalos honlapja.

Három meccsel a téli szünet kezdete előtt, szombaton az Óbuda csapatát fogadta a KTE Duna Aszfalt együttese, és az már rögtön a feldobáskor kiderült, hogy a hét közben derekát fájlaló csapatkapitány, Wittmann Krisztián tudta vállalni a játékot. Ennek vélhetően a vendégek kevésbé örültek, nem véletlenül: bár az irányító meglepő módon az első félidőben nem dobott pontot, jól mozgatta a csapatot, és a miheztartás végett azért kiosztott négy gólpasszt. Ahogy a szurkolók megszokhatták, a Pongó-fivérek és Mészáros Máté játékára sem lehetett panasz: az ifjabbik testvér, Máté például kilenc ponttal, öt lepattanóval és két szerzett labdával zárta a félidőt, míg Mészáros Máté a maga nyolc pontjával, hat lepattanójával és két asszisztjával a csapat legjobbja volt.

Bár játék nem folyt a pályán, a szünetben is szép pillanatok szemtanúi lehettek a kilátogató nézők, hiszen egy úriember a 15 perces pihenőt kihasználva lepte meg szíve hölgyét egy jegygyűrűvel, amihez ezúton is gratulálunk. Az “örömködés” a második félidőben is folytatódott, ám ekkor már ismét a kosarasok főszereplésével. A harmadik negyed kezdetén a vendégek ugyan két sikeres triplával jelezték, hogy nem adják könnyen a bőrüket, a lila-fehérek gyorsan berámolt 16 ponttal billentették helyre a világ rendjét. Az óbudaiaknál a légiós, Warren London volt a legszorgosabb, a bajnokságban eddig majd’ 21 pontot átlagoló amerikai ezúttal is húsz fölé jutott, és bár vezetésével zárkóztak is a sárga-feketék, a kecskemétieket így sem tudták megtréfálni. A vártnál szorosabb lett a vége, de a szezonbeli kilencedik bajnoki győzelem egy percig sem forgott veszélyben, a vége 74-64 lett a Kecskemét javára.

KTE Duna Aszfalt – Óbudai Kaszások 74-64 (23-11, 17-13, 23-16, 11-24)