Kiélezett meccsen maradt alul a TFSE ellen a Kecskeméti KC

A vártaknak megfelelően végletekig kiélezett derbit játszottak a csapatok, a végét a vendégek bírták jobban, s 70-74-re nyerték a találkozót, melyen visszatért egy korábbi játékos, Dali Tímea is.

Az első felvonásban kapkodó játék, több eladott labda jellemezte a kecskemétieket. A védekezés is sokszor elcsúszott, könnyű kosarakat dobhattak a fővárosiak, illetve lepattanókban is jobbak voltak. A negyed derekán, 5-16-os állásnál időt kért Tóth Viktor vezetőedző, mely szemmel láthatóan meghozta gyümölcsét, sikerült faragni a hátrányból, 16-21-re végződött az első tíz perc.

Kuli kettese és triplája tette még szorosabbá az állást a második etap elején, majd Pogány két büntetőjével és Nagy Zita kosarával sikerült megfordítani az állást is, 24-23. Több eladott laszti után visszajött a TFSE, ehhez kellett az is, hogy Kuli szabályos blokkolását faultnak minősítsék a játékvezetők. Tóth Edit sikeres büntetői és egy sikertelen fővárosi hármas zárta a félidőt, 37-35-el mehettek pihenőre a csapatok.

A folytatásban feljavult a védekezés hazai oldalon, s kintről is betaláltak a lányok, Nagy Dóra több hármast is hintett, ekkor a közönség hangja is megjött. Nagy Zita pontjai tartották a két gárda között 4-5 pontos különbséget, ám fél perccel a harmadik negyed vége előtt ismét átvette a vezetést a budapesti együttes, 52-53-al zárult az etap.

Nem indult jól az utolsó 10 perc, hiszen Kuli kipontozódott. A TFSE kintről jól dobott, de palánk alól is sorra eredményesek voltak, ám nem hagyta meglógni őket a KKC, Tóth Edó 34. percben fontos hármassal vétette észre magát, 60-60-ra módosítva az eredményt. Ezek a percek róla szóltak, s Pogányról, jól megértették egymást, szép asszisztoknak és értékesített ziccereknek tapsolhattak a hírös városiak. Eztán beerősített a vendég együttes, három perccel a vége előtt 64-71-re elhúztak. Hazai időkérés után letámadással próbálkozott a hazai csapat, de nem nagyon tudták kizökkenteni a budapestieket. A vendégek edzője fél perccel a lefújás előtt technikait kapott, de négy büntetőből csak kettőt sikerült bedobnia a KKC-nak, így 70-73-ra még mindig a TFSE vezetett. Dali labdát szerzett az utolsó másodpercekben, látványosan faultoltak ellene, ám néma maradt a bírák sípja, sőt az ellentámadásból újra a vendégek dobhattak. A megítélt egypontosokból csak egyet értékesítettek, ezzel kialakult a végeredmény, 70-74-re a dobogós fővárosiak nyertek – számolt be a kecskemetikc.hu.

Tóth Viktor értékelése: – Mindenki, aki lehetőséget kapott nagyot küzdött, le a kalappal a lányok előtt. Örülök, hogy Dali Timi visszatért a csapatba, nagy segítségünkre lesz a jövőben. Az első negyed végén, második elején volt egy nagyon-nagyon jó rohanásunk, ezt szeretném látni majd a jövőben is, csak az egész meccsen. Apró nüanszokon múlt a mai győzelem, ezért kell még keményebben dolgoznunk, hogy az ilyen kiélezett mecccseken a végén mi örülhessünk. Összességében egy nagyon jó meccset láthatott a közönség úgy gondolom, köszönjük a szurkolásukat!

Kecskeméti KC – MTE-TFSE 70-74 (16-21, 21-14, 15-18, 18-21)

KKC pontszerzők: NAGY Z. 14, Gyárfás 1, NAGY D. 11/9, TÓTH E. 14/3, KULI 10, POGÁNY 17, Dali 2, Kőházi 1.

vezetőedző: Tóth Viktor