Magabiztos győzelemmel menetelt a Hepp Kupa döntőjébe a KTE Duna Aszfalt

Minden negyedet megnyerve, közel negyven pontos különbséggel jutott a Hepp Kupa fináléjába a KTE Duna Aszfalt pénteken este Győrben.

A vártaknak megfelelően lila-fehér dominanciával indult a mérkőzés, melyre már egy tucatnyi lelkes kecskeméti szurkoló is ellátogatott. A győri egyetemi csarnokba jó hangulatot varázsolva tovább meneteltek a KTE Duna Aszfaltosok, Wittmann vezényletével hamar komoly előnyre tettek szert. A végén a fiataloké volt a szerep, ahogy azt korábban a szakmai igazgató is hangsúlyozta, s ők is nagyon szépen megoldották a feladatot, hiszen hozták a negyedet. A végén 106-67-re a hírös városiak nyertek, ezzel ők jutottak a szombaton 17 órakor kezdődő Hepp Kupa döntőjébe. Az ellenfelük a Győr – MAFC csata győztese lesz – írja a ktekosar.com.

Sztojan Ivkovics értékelése: – Készültünk erre a meccsre, fontos volt a győzelem. Ellenfelünk beállt zónázni, jól működtek ez ellen a kinti dobásaink. Végig kezünkben tartottuk a meccset, a végén fiatalok is megmutatták tehetségüket. Gratulálok a fiúknak, holnap is győzni szeretnénk!

További hír, hogy a szombaton 13 órakor induló szurkolói buszra még van pár hely, jelentkezni a ktekosar@gmail.com címen lehet.

MTK Törökbálint – KTE Duna Aszfalt 67-106 (13-19, 17-27, 18-36, 19-24)

KTE Duna Aszfalt: Pongó Ma. 5, Mészáros 11/3, Dénes 9/3, Wittmann 26/15, Bencze 4, Gruda 4, Hegedűs 14/12, Jakab 8/3, Kovács 1, Pavlovics 3/3, Pongó Má. 14/6, Karahodzics 7.

Szakmai igazgató: Sztojan Ivkovics