Hétvégén rendezték meg negyedik alkalommal a Dr. Pataky István emlékversenyt – képekkel

A hétvégén rendezték meg negyedik alkalommal a Dr. Pataky István asztalitenisz emlékversenyt, melyen több korcsoportban is versengtek az utánpótlás korú gyermekek.

Dr. Pataky István a Vörös Meteor majd a jogutódja a Kecskeméti Spartacus Sportkör elnöke és meghatározó személyisége volt. A Kecskeméti Spartacus Sportkör és Közösségi Tér elnökség 2009-ben történt elhatározása alapján méltó megemlékezésként utánpótlás versenyt szervez az emlékére.

A verseny megrendezéséhez hozzájárult és támogatta ifj. Dr. Pataky István és Pataky Ilona, a Kecskeméti Városi Asztalitenisz Szövetség, Kecskeméti Sportiskola – Spartacus asztalitenisz és a Kecskeméti Spartacus Sportkör és Közösségi Tér, a Viktoria Trophy serleg bolt.

A versenyt szombaton az újonc korosztály kezdte meg. Az újonc lányok mezőnyében 14 szakosztály képviseletében 40 a fiúkat 9 szakosztály 48 induló versenyzője vett részt.

A szervezők az asztaliteniszezés középpontba helyezésével Svájci rendszerben bonyolították le. Korcsoportonként minden induló a verseny végén tudta, hogy hányadik helyet szerezte meg.

2. Füle Kata                   Univer KTE                edző: Vajda Viktor
  3. Ludányi Fanni            KSI                             edző: KSI edzői csapat
  4. Halasi Lúcia               Budaörsi 2i SC           edző: Ackermann Erika

Fiúk

1. Ócsai Máté                 Ceglédi VSE              edző: Fodor Árpád
  2. Kristóf Balázs            KSI                             edző: KSI edzői csapat
  3. Novák Miklós            Kesi – Spartacus Sk.  edző: Dékány Ferenc
  4. Domokos Bence         Kesi – Spartacus Sk.  edző: Fodor Miklós

1. Szabó Márk                Ceglédi VSE              edző: Fodor Árpád
  2. Ádám Valentin          Baja                            edző: Ádám Géza
  3. Virág Bence               Szarvas                       edző: Feszt Attila
  4. Dudás Tamás             Kesi – Spartacus Sk.  edző: Fodor Miklós

Vasárnap a serdülő korosztály számára folytatódott a verseny. A leányokat 11 szakosztályból 24 míg a fiúkat 7 szakosztályból 23 versenyző képviselte. A lebonyolítás az nem változott minden hely kijátszásra került.

4. Tóth Bence Kesi – Spartacus Sk.      edző: Fodor Miklós

Fodor Miklós szervező: minden várakozásunkat felül múlta a benevezettek létszáma. Ha még a verseny színvonalát is nézem, akkor a ranglistákon igen magasan rangsorolt játékosok vettek részt az idei Dr. Pataky István emlékversenyen.

Egészen komoly mérkőzéseket játszottak a fiatalok és a kupákat tényleg azok nyerték, akik aznap a jobbak voltak.

Köszönet a Pataky családnak a díjazásban való részvételért.

Spartacus méltó képen őrzi volt elnökének Dr. Pataky Istvánnak az emlékét és az általa a sportban azon belül is az asztaliteniszben képviselt eszméjét.