Sima győzelemmel hangolt a megyei rangadóra a KTE Duna Aszfalt

Szombaton az NB I/B. Keleti-csoportjának 13. fordulójában az Eger együttesét fogadta a Duna Aszfalt csapata. A kecskemétiek egy könnyed győzelemmel hangoltak a Baja és a Salgótarján elleni derbire – írja a ktekosar.com.

A Szabadka elleni hétközi győztes felkészülési mérkőzést követően szombaton a tabella harmadik helyén álló Eger gárdáját látta vendégül a lila-fehér társaság, amely a szezonban harmadik alkalommal találkozott a “hős várvédők városának” kosarasaival.

Első találkozásukkor – a bajnokság 4. fordulójában – 40 pontos kecskeméti siker született Egerben, majd a Hepp-kupa negyeddöntőjében a Messziben 34-gyel bizonyult jobbnak a hírös városi csapat, amely most sem változtatott jól bevált taktikáján: ezúttal is lejátszotta ellenfelét az első negyedben, az egriek csupán hét pontig jutottak a nyitó játékrészben, szemben a hazaiak 24 pontjával. A második felvonás ugyan már jóval kiegyenlítettebb volt (15-14), de Sztojan Ivkovicsék így is megnyugtató eredménnyel vonultak szünetre (39-21).

A második félidőben nemcsak hogy jól sáfárkodott előnyével a KTE, de harmadik negyedbeli jó védekezésének hála a záró játékrészt már 26 pontos előnnyel kezdte meg, és ez csak tovább nőtt az utolsó tíz percben, amikor több látványos zsákolást is bemutattak a hazaiak. A vége 84-51-es kecskeméti győzelem lett, így a KTE Duna Aszfalt továbbra is veretlenül, és önbizalomtól duzzadva ugorhat neki a jövő vasárnapi Baja elleni, idegenbeli megyei rangadónak, valamint a február 9-i, 18 órára kiírt Salgótarján elleni hazai összecsapásra.

KTE Duna Aszfalt – EKF-Eger-HÉSZ SE 84-51 (24-7, 15-14, 19-11, 26-19)