Tornagyőzelemmel zárta a felkészülést a Kecskeméti NKSE

Jól zárta a tavaszi felkészülést a Kecskeméti NKSE csapata. Szombaton a lányok tekintélyt parancsolóan játszottak mindkét mérkőzésükön – számol be a csapat hivatalos internetes oldala

A KNKSE szombaton zárta a három hétvégés felkészülési mérkőzés sorozatát. A lányok első mérkőzését az INÁRCS ÖRKÉNY KC NBI/B-s riválisával játszotta. A mérkőzést szombat reggelre való tekintettel “álmosan” kezdték a csapatok. Az ellenfél ébredt hamarabb (1-3), de ez nem tartott sokáig. A nyolcadik percben már a hazaiak vezettek (7-4). Ezután a KNKSE lányai már nem engedték ki kezükből a vezetést. A félidő 15-12.
A második játékrész is hasonló hazai erőfölényt mutatva zajlott. A félidő huszonötödik percében 6 góllal is vezettek a kecskemétiek, amit az ellenfél a mérkőzés végére 4 gólra faragott. 28-24. A vendégeknél Gulyás Nikolett 4, Blahó Renáta 4, Horváth Alexa 5 góllal volt a legeredményesebb. A hazaiaknál Márki Éva 7, Molnár Csilla 4, Kisjuhász Petra 5, Selmeci Sarolta 4 góllal.

A második mérkőzését a KNKSE délután 16 órától játszotta. Az ellenfél a Lajosmizse NKK csapata volt. Ezen a mérkőzésen is az ellenfél volt az első percekben a harciasabb. A lajosmizsei lányok hevesen, nagy lelkesedéssel és irammal “rontottak” a hazaiakra. Huszonnegyedik percig tartott az erő. A fej-fej mellett mozgó eredményt ezután a hazaiak tekintélyt parancsolóan változtatták meg. Az utolsó hat percben 8-1-es gólzáporral alakították ki a félidő végeredményét. 19-14
A második félidő ott folytatódott ahol az első befejeződött. A kecskemétiek az ellenfél technikai hibáiból adódóan, gyors lerohanásokkal tovább növelték előnyüket. A végére csak a tisztes helytállás maradt a Lajosmizse számára, ugyanis nagyon kiütközött az osztálybeli különbség. Végeredmény 36-25. A mérkőzésen Orell Bettina a KNKSE játékosa, a Lajosmizse csapatát erősítette. A KNKSE csapatából Sánta Melinda 4, Oláh Henrietta 5, Kisjuhász Petra 9, Selmeci Sarolta 7, Csákovics Nóra 4 góllal, az ellenfélnél Orell Bettina 5. Herceg Dalma 4, Terenyi Mária 6 góllal volt a legeredményesebb.

A torna harmadik mérkőzésén, ami sorrendben a második volt, az Inárcs-Örkény KC mérkőzött Lajosmizse csapatával. Az Inárcs mintha félvállról vette volna a kezdést, ugyanis a lajosmizseiek 3-0-as vezetésre tettek szert. Ezután helyre állt a rend. Az osztálybéli különbség itt is meglátszott. Az Inárcs a félidőre magabiztos vezetéssel tért pihenőre. A Lajosmizse pozitívuma a harcos kiállás volt. A második félidőben az Inárcs néha megrázta magát és tovább növelte előnyét, majd pihenőre tért. Ekkor a lajosmizseiek 1-2 gólra fel tudtak zárkózni. A végére természetesen figyeltek az inárcsiak. Így alakult ki a 32-36 végeredmény. Lajosmizse csapatából Pető Tünde 5, Németh Kitti 7, Bujdosó Marianna 4, Terenyi Mária 5 góllal volt a legeredményesebb. Az Inárcs csapatában Gulyás Nikolett 10, Horváth Alexa 6,Kökény Nóra 4, Tamás Melinda 4, Mauer Szandra 4, Blahó Renáta szintén 4 góllal.

I. mérkőzés
Kecskeméti NKSE – INÁRCS-ÖRKÉNY KC 28-24 (15-12)
KNKSE:Dr. Zsoldosné Lukács Erzsébet (kapus), Márki Éva (7), Sánta Merinda (2), Molnár Csilla (4), Budai Mónika (2), Oláh Henrietta, Prókai Anett (2), Kisjuhász Petra (5), Selmeci Sarolta (4), Dudás Kata, Csákovics Nóra (1), Orell Bettina (1), Néma Ágnes, Márton Enikő (kapus), Holló Zsanett
7 méteres: 2/1, ill. 9/5
2 perc: 1×2′ ill. 2×2′

II. mérkőzés
LAJOSMIZSE NKK – INÁRCS -ÖRKÉNY KC 32-36 (14-18)

III. mérkőzés
Kecskeméti NKSE – Lajosmizse NKK 36-25 (19-14)
KNKSE:Dr. Zsoldosné Lukács Erzsébet (kapus), Márki Éva (3), Sánta Merinda (4), Molnár Csilla, Budai Mónika (2), Oláh Henrietta(5), Prókai Anett (2), Kisjuhász Petra (9), Selmeci Sarolta (7), Dudás Kata, Csákovics Nóra (4), Néma Ágnes, Márton Enikő (kapus), Holló Zsanett
7 méteres: 4/3, ill. 9/5
2 perc: 5×2′ ill. 2×2′