Djeraszimovics nyerte meg a KTE Duna Aszfaltnak a meccset Bonyhádon

A keresztjáték második meccsén szorosan alakult az eredmény az első félidőben Bonyhádon, de aztán sikerült magabiztos győzelmet aratni.

Egészen a negyedik percig kellett várni, hogy Djeraszimovics révén pontot tudjon szerezni a KTE Duna Aszfalt a Bonyhád otthonában. Tömösváry hiába vette az elején hátára a hazai csapatot: Hegedűs, Djeraszimovics és Dénes kosaraival fordított a Kecskemét a 7. percben, ám Panta triplája a végén újra bonyhádi vezetést eredményezett. A negyedet mégis Djeraszimovics döntötte el, hiszen egy sikeres kettes közben még egy faultot is kiharcolt, s értékesítette az egypontost, így 15-17-el zárult az első tíz perc. A folytatásban is a szerb légiós ontotta magából a kosarakat, a 17. percben már 13 pont állt a neve mellet. Nem sikerült azonban jobban elhúzni az ellenféltől, ugyanis Jilling és Panta szintén formában voltak, sőt Lukács utolsó másodpercekben szerzett triplájával egypontos előnnyel mehettek a vendéglátók szünetre, 35-34.

A fordulást követően egy sokkal motiváltabb Kecskemétet láthattak a szurkolók, pár perc alatt 37-42-re alakították az állást. A pontgyártásból Wittmann és Hegedűs is kivette immár a részét, sikerült a záró etap előtt jobban meglógni a Bonyhádtól, 50-63 állt az eredményjelzőn. Az utolsó felvonásban még próbálkozott kozmetikázni az eredményen a hazai csapat, de a papírforma végül bejött, s a KTE Duna Aszfalt nyert 70-90-re – számolt be a férfi kosarasok hivatalos honlapja.

Bonyhádi KSE – KTE Duna Aszfalt 70-90 (15-17, 20-17, 15-29, 20-27)

Bonyhád: Tömösváry 14/3, Lukács 9/3, Jilling 9/3, Kovács B. 6, Panta 11/3, Rutkai 6, Lőrincz 2, Faragó 8, Pechar 3/3, Verli 2, Gebert -.

Vezetőedző: Morgen Frigyes

KTE: Mészáros 7/3, Djeraszimovics 25/6, Dénes 6, Wittmann 18/12, Hegedűs 19/9, Pongó Má. 2, Pongó Ma 4., Gruda – , Bencze 9.

Szakmai igazgató: Sztojan Ivkovics