KTE-Altoterra: győzelemmel mutatkozott be az együttes – képekkel

Kedden este, az eredeti időponttól kicsit eltérőn, fél órával később kezdte első felkészülési meccsét a KTE-Altoterra férfi kézilabdacsapata. Kopornyik Zsolt tanítványainak az NB II-es Kalocsa volt az ellenfele.

Az edzőmeccsre szép számú közönség gyűlt össze, körülbelül 150-en voltak kíváncsiak az új felállású kecskeméti férfi kézilabdacsapatra. Az Árpádvárosi Sportcsarnokban rendezett találkozón az első félidőben fej-fej mellett haladtak a csapatok, ezt jelzi a 14-14-es félidő is. Barátságos meccs ide vagy oda, nem kímélték egymást a gárdák, kemény ütközéseket láthattak a kilátogatók. A második felvonás 10. percétől 2-3 gólos előnyre tett szert a hírös városi együttes, köszönhetően a gyors leindításoknak és a labdaszerzéseknek. Ezt az előnyt meg is őrizték a lefújásig, végül 30-27-es győzelmet arattak a jó erőkből álló kalocsaiak ellen. Az összecsapáson több próbajátékos is bemutatkozott, akiket legközelebb a hétvégi, törökszentmiklósi tornán tesztelhet tovább a szakmai stáb.

KTE-Altoterra – Kalocsa 30-27 (14-14)
2013.08.27., 18:30