Négygólos vereséggel búcsúzott a Magyar Kupa küzdelmeitől a KTE-Altoterra

Szerda este megyei rangadót rendeztek a férfi kézilabda Magyar Kupa 2. fordulójában. A KTE-Altoterra a szintén NB I/B Keleti-csoportban szereplő Lajosmizsét fogadta a Messzi István Sportcsarnokban.

A múltkori, Nyíregyháza meccshez hasonlóan most is a hazai csapat magabiztosságával kezdett a Kecskemét, ám egy időkérést követően gyökeresen megváltozott a meccs képe. A 13. percig 8-5-re vezetett a lila-fehér alakulat, ám Tóth Edmond kikérte idejét, s utána megtáltosodott a Lajosmizse. A háromgólos kecskeméti vezetés gyorsan elolvadt, sőt 9-13-ra fordítottak a vendégek. Eztán nem bírt visszazökkenni a KTE-Altoterra, s a Lajosmizse még tovább növelte előnyét, beállítva a 14-21-es félidei eredményt.

A második harminc percet meg is nyerte a Kecskemét, többször megközelítették 2-3 góllal ellenfelüket, de a fordítás nem sikerült, így búcsúztak a Magyar Kupa sorozattól. Vasárnap a szintén pont nélkül álló Gödöllő otthonába látogatnak a bajnokságban.

Kopornyik Zsolt (KTE-Altoterra): – Hiányzott ma a fiatalokból az akarat, a tűz. Ez a mi helyzetünkben nagyon nagy luxus. Szomorú vagyok a látottak miatt, nem ezt vártam. Gratulálunk a Lajosmizsének, további sok sikert nekik a kupában!

KTE-Altoterra – Primavera Mizse KC 32-36 (14-21)
Magyar Kupa 2. forduló

KTE: Subicz (k), Lókodi 10, Benke 9, Miss 1, Csányi 1, Horváth 2, Nagy L. 3, Ledacs-Kis 1, Gyárfás 2, Petrik Varga 3.
Edző: Kopornyik Zsolt