KTE-Phoenix Mecano- Újpest FC – élő közvetítés – végeredmény: 1-1

Az OTP Bank Liga 14. fordulójában a KTE-Phoenix Mecano labdarúgócsapata az Újpest FC-t fogadja a Széktói Stadionban. A hazaiak kezdőcsapatában helyet kapott a korábban a fővárosi lila-fehéreket erősítő Rajczi Péter.

90+3. perc: A játékvezető lefújta a mérkőzést.

90+2. perc: Időhúzó újpesti csere: Kabátot hozzák le, Vermes a helyén.

90. perc: Kettő perc a ráadás.

89. perc: Balogh került helyzetbe, de a kecskeméti védők szorításában mellé lőtt.

88. perc: Barry elől mentenek az utolsó pillanatban.

83. perc: Gréczi helyén Nagy Patrik folytatja.

83. perc: Ide-oda pattogott a labda, majd az újpesti Balogh Balázshoz került, aki előtt megnyílt az út, így a lövést választotta 16-ról, a labda végül kevéssel kerülte el a bal alsót.

79. perc: Simon gurított középre jobbról, az érkező Ngawa azonban hét méterről senkitől sem zavartatva fölé lőtt.

74. perc: Balázs tekert a tizenhatos sarkáról kapura, de beleértek, így szöglet lett. A sarokrúgás után nem alakult ki veszélyes helyzet.

71. perc: Újpesti csere: Lázár le, Szankovics be.

68. perc: Újabb hazai csere: Barry érkezik Rajczi posztjára.

63. perc: A Bekő Balázs eltiltása miatt a KTE-t a mai napon vezénylő Visinka Ede cserét eszközöl: Vukaszovics helyén Pekár folytatja.

56. perc: Sztaniszavljevics 10 méteres lövését fogta Antal.

48. perc: Emberelőnyben a KTE: Vasziljevics kapta meg második sárgáját színészkedésért.

46. perc: Az Újpest kezdte a második félidőt.

II. félidő

45. perc: Vasziljevics is besárgult, majd miután a játékvezető felmutatta a lapot, egyből le is fújta az első játékrészt.

42. perc: Karan volt a kelleténél erőszakosabb a félpályánál Kabáttal szemben, villant a sárga.

40. perc: Póti csatárokat meghazudtoló módon vett át egy labdát jobbal, majd egyből ballal kapura is lőtt 14 méterről, a labda a rövid kapufáról pattant vissza a mezőnybe. Gyönyörű megmozdulás volt, az Újpestnek pedig óriási szerencséje volt.

36. perc: Vasziljevics csukafejeshez hasonító mozdulattal próbálkozott ’majd 16 méterről, Antal a helyén volt.

35. perc: Szavics tanári labdával kínálta meg Balázst, aki egy az egyben Balajczával szemben elveszítette a párharcot. Hatalmas gólszerzési lehetőség maradt kihasználatlanul.

30. perc: Szöglet után bólintott kevéssel mellé Vasziljevics.

29. Lázár cselezte be magát az oldalvonalról a tizenhatos előterét, majd lövésre szánta el magát. Nagyon sokkal mellé ment.

25. perc: Gyagya fejelhetett kapura Szavics pontrúgását követően, de a kísérlet pontatlan volt, fölé ment.

19. perc: Lázárnak készítették le lövésre, Antal a levegőben úszva ütötte ki szögletre, amely után ismét Lázár veszélyeztetett, de fejese fölé szállt.

10. perc: Egyenlített a KTE! Patvaros labdájával lépett ki Balázs, egyet tolt a játékszeren Balajcza mellett, és éles szögből a kapuba emelt, 1-1.

9. perc: Simon találta magát szemben Antal Botonddal, elhúzta mellette, de hosszan, így oda a helyzet.

3. perc: Nem kezdődik jól a meccs kecskeméti szempontból: öngól, Vukaszovics bólintott saját kapujába, 0-1.

1. perc: A KTE kezdte a meccset.

0. perc: A meccs előtt egyperces gyászszünetet tartottak Szabó Mihály emléke előtt tisztelegve.