Visszavágott a Szegednek a KTE-Duna Aszfalt

A Félegyházi Kupán a Tisza-partiak nyertek, a székesfehérvári tornán viszont már Borisz Maljkovics legénysége örülhetett győzelemnek, így harmadikok lettek.

Az első játékrész kétszer tíz percében nem nagyon találták a dobóformát a csapatok, a hírös városiak 44%-al, míg a szegediek 33%-al kísérleteztek mezőnyből. A KTE-Duna Aszfalt minimális előnnyel mehetett pihenőre , 28-31.

A harmadik negyedben már beindultak a húzóemberek, Marko Djeraszimovics most is meghatátozó alakja volt a lila-fehéreknek, ő lépte át először a 10 pontot. Mellette Pongó Martin és Karahodzics is szépen gyűjtögette egységeit, ennek köszönhetően elléptek ellenfelüktől. A záró etap szorosra sikerült, ám már nem befolyásolta a meccs kimenetelét. A vége 62-72 a Kecskemétnek, így harmadik helyen zárták a TLI Fehérvár Kupát.

Jövő héten már kezdődik a bajnokság az NB I-ben. A KTE-Duna Aszfalt idegenben kezd pénteken a Falco ellen 18 órától.

Naturtex-SZTE-Szedeák – KTE-Duna Aszfalt 62-72 (14-16, 14-15, 17-23, 17-18)
TLI Fehérvár Kupa, 3. helyért

Szeged: Moravcsik 11, Armelin 8, Kiss Zs., Csirics 16/6, Brkics 2, csere: Juhos 19/9 , Révész 4, Meleg 2.

Kecskemét:Pongó Martin 11/3 Mészáros , Djeraszimovics 17/3, Hegedűs 3/3, Ivosev 5/3, csere: Pongó Máté 2, Kovács P. 8/3, Karahodzsics 12, Kovács B., Jakab 14/3, Keller.