Otthon tartotta a két pontot a Nyíregyháza

Remek első félidő után elbizonytalanodott a tavalyi ezüstérmes, idén merészebb álmokat szövögető csapat otthonában a KTE-Kisokos; a félidei kétgólos előny a második játékrészben elapadt és a meccs végére érvényesült a két gárda közötti különbség.

Szombaton a bajnokaspiráns Nyíregyházi KC otthonában lépett pályára a KTE-Kisokos férfi kézilabdacsapata. A hazaiak ezúttal nem akarták sorsukat a véletlenre bízni, hiszen az elmúlt szezonban a Kecskemét meglepetésgyőzelmet szerzett Nyíregyházán. 3-0-s rohammal kezdett a vendéglátó együttes, ám a „Kisokosok” egy Milovits és két Gyárfás-góllal hamar utolérték a piros mezeseket. 10 perc után már vezettek a hírös városiak, igaz, a hazaiak nem engedték, hogy jelentős különbség alakuljon ki (12. p.: 4-6). Milovits és Gyárfás kiválóan kezdett az összecsapáson, rendre kifogtak a hazaiak hálóőrén, így a 17. percben, 6-8-as állásnál az ellenfél edzője kénytelen volt időt kérni. Éliás Gábor ismét bizonyította, hogy (védekezés szempontjából is) jó döntés volt leigazolni, míg a Milovits helyén beszálló Scheuring kiváló lövéssel háromra duzzasztotta a különbséget. (21. p.: 7-10). A 23. percben Ocsovai Zsolt, a KTE-Kisokos edzője is időt kért, Burikot pedig Petrik-Varga váltotta beállóban, aki azonnal hétméterest harcolt ki – Scheuring pedig nem hibázott. Zaklajda fontos pillanatokban védett, így a játékrész vége előtt öt perccel már néggyel vezetett a Kecskemét (8-12). Az ex-kecskeméti Atsushi Mekaru vezérletével valamelyest csökkentett hátrányán a nyíregyházi alakulat, ám – meglepetésre – kétgólos kecskeméti előnnyel mentek a csapatok szünetre (11-13).

A pihenő a hazaiaknak jött jobban; pillanatok alatt kiegyenlítettek; mire a Kecskemét kijött az öltözőből, már 13-13-at mutatott az eredményjelző. Fej-fej mellett haladt a két csapat, ám a 40. percben a Nyíregyháza egy lerohanást góllal fejezett be, így átvette a vezetést. Sajnos a játékvezető engedte a szabályosnál talán durvább játékot, a vendégeknél előbb Scheuring, majd kétszer Éliás, sőt Milovits is elterült – a Nyíregyháza pedig egymás után szerezte a találatokat, így a 43. percben már három volt a bajnokaspiráns előnye (20-17). A vendégek mestere időt kért; cserélt a kapuban és pályára küldte a rutinos Miss Zoltánt, a csapatkapitányt is, aki sérülésből lábadozik, de vállalta a játékot. Érezhetően elbizonytalanodott támadásban a KTE-Kisokos, a piros mezesek pedig remekül kontráztak (49. p.: 22-19). Az utolsó tíz percben már a szerencse is elhagyta a hírös városiakat, a kapufáról ezúttal mindig kifelé pattant a labda, ráadásul Horváth Andor megkapta harmadik kiállítását is, egyben a piros lapot (24. p.: 25-21). Milovitson biztosan nem múlt semmi, öt perccel a találkozó vége előtt a 9. találatnál járt…sajnos ez is kevés volt ahhoz, hogy a KTE-Kisokos felzárkózzon, sőt az utolsó percekben végképp kidomborodott a Nyíregyháza fölénye, így a papírformának megfelelően hazai győzelem született, a végeredmény: 28 – 24.

Ocsovai Zsolt, a KTE-Kisokos edzője: „Szeretnék gratulálni a csapatomnak, hiszen a feljutást célul kitűző csapat ellen kiválóan küzdöttek a fiúk. Sajnos a második félidőben a 37. és a 44. perc között a játékvezetők több olyan ítélettel sújtották a csapatot, ami döntően befolyásolta az eredmény alakulását és visszavetette a játékunkat. Egygólos előnyről négygólos hátrányba kerültünk és ezt a meccs végéig nem tudtuk ledolgozni. Soha nem foglalkozom a játékvezetéssel, de ma nem tudok szó nélkül elmenni a második félidei teljesítményük mellett. További sok sikert kívánok a Nyíregyházának; jövő héten a Füzesabony ellen csak a győzelmünk elfogadható!”

Nyíregyháza – KTE-Kisokos 28-24

Gólok: Éliás 2, Füleki 3, Milovits 9, Scheuring 4, Horváth A. 2, Gyárfás 4.

Hétméteresek: 1/1 illetve 2/1.

Piros Lap: Horváth A. (3×2 perc)