Papírforma BRSE-győzelem a Röpke ellen

ropke-vasas-11

A listavezető 3:0-ra nyert a kecskemétiekkel szemben.

Az első szett rögtön békéscsabai pontokkal indult, a vendég lecsapásokra és adogatásokra nehezen talált ellenszert a Pincelakat Röpke SE. Hiába ébredeztek a szett derekán, a Békéscsaba 13:25 arányban hozta a játszmát. A második etapban egy fokozattal feljebb kapcsoltak Nedeljkovics tanítványai, ráadásul a szerencse is a BRSE mellett volt, így a kecskemétiek mindössze öt pontot szereztek (5:25). A harmadik játszmában fej-fej mellett haladtak a listavezetővel, ám pontos játékuk egészen a szett közepéig tartott. Ezt követően ellépett a Békéscsaba, és magabiztosan befejezte a mérkőzést (15:25) – számolt be a ropkese.hu.

A következő hazai mérkőzésükre január 20-án, szerdán 18:00-tól kerül sor az Árpádvárosi Sportcsarnokban. Az ellenfél a Gödöllő lesz.

Szappanos Máté értékelése: – Az első két játszmában hiányérzetem volt, nem tudtuk megközelíteni ellenfelünket. A harmadik szettel elégedett voltam, itt nyújtották a lányok azt a játékot amit megbeszéltünk a mérkőzés előtt. Természetesen a célunk nem a Békéscsaba legyőzése, hanem hogy a hátralévő meccsekből legalább a TFSE és a Budaörs ellen nyerjünk. Remélem Kiss Gréti minél előbb felépül, szüksége van rá a csapatnak.

Pincelakat Röpke SE – Linamar Békéscsaba 0:3 (-13, -5, -15)