Végletekig kiélezett meccsen nyert a KTE-Duna Aszfalt

Fordulatos, izgalmas összecsapáson tudott nyerni a rájátszás szempontjából fontos meccset a Kecskemét.

Elkapta a rajtot a KTE-Duna Aszfalt, s 26 pontig meg sem állt az első tíz percben. A lila-fehéreknél újra ott volt a pályán a korábbi meccseken hiányzó center, Kemal Karahodzics, s Ivosevvel és Djeraszimoviccsal az oldalán gyorsan pontgyártásba is kezdett. 11 egységnyi kecskeméti előnnyel folytatódott a második etap, amelyben lassan, de biztosan elkezdte ledolgozni hátrányát a Kaposvár. Puljko triplája a 19. percben már az egyenlítést jelentette a vendégeknek (34-34), de jött a hírös városi megmentő, Djeraszimovics zsinórban hat pontot termelve újra előnyhöz juttatta csapatát a szünet előtt, 40-34.

Ehhez a diavetítéshez JavaScript szükséges.

Mindét együttes alapos fejmosást kaphatott, rendezték soraikat, s ez a játék képén is megmutatkozott. A kecskemétieknél a Pongó testvérek bátor játékát kell kiemelni, míg a somogyiaknál Hendlein volt kimagasló. A harmadik etap közepe felé újra egalizálni tudtak a kékmezesek (47-47), érkezett is Maljkovics menetrend szerinti időkérése, ami nem segített igazán, 53-54-el mehettek a zárásra a felek. Hendlein begyújtotta a rakétákat, s nyolcpontos fórhoz juttatta sajátjait rögtön a negyedik negyed elején, ám Hegedűs és Ivosev is elemében volt, így gyorsan megfordult az eredmény, s 62-61 állt a kijelzőn a 35. percben. A maradék időben végletekig kiélezett harc folyt a pályán, amit a KTE-Duna Aszfalt bírt jobban idegekkel, így maradt az egypontos különbség, a végeredmény 71-70.

KTE-Duna Aszfalt – Kaposvári KK 71-70 (26-15, 14-19, 13-20, 18-16)

KTE: Pongó Ma. 10/6, PONGÓ MÁ. 10/3, DJERASZIMOVICS 11, IVOSEV 21/6, Karahodzsics 8 Csere: Eugene 3/3, Hegedűs 8.

Kaposvári KK: Ubilla 6, Puljko 8/6, Baki 5/3, HENDLEIN 21/9, Spica 4 Csere: JAZVIN 12, BENKE 12, Fodor 2.