Ne hagyd ki

A csapatversenyt is a KARC-KESI nyerte az újoncoknál

mezei ob A bajnok újonc csapat és edzőjük.

Kecskemét második alkalommal adott otthont Magyarország Mezeifutó Országos Bajnokságának.

Ideális futó időben , remek terepen várta az ország legjobbjait a Benkó Zoltán szabadidő központban kialakított pálya. A bajnokság felvezetése az országosnak hirdetett U11 és U13-as futamokkal kezdődött, majd az újonc lány futam indul az első bajnoki címért. A KARC-KESI fiataljai titokban reménykedtek abban, hogy hosszú idők után végre lesz mezei futó bajnoka a városnak, s ez valóra is vált.

Kiszel Gergő az újonc fiúknál végig okosan futva megnyerte a versenyt. Társai, Tóth Szilveszter(6. hely) és Grosschmidt Marcell( 16.) szintén remekül futottak, így a csapat is bajnoki címet szerzett. Palkovics István az ifi fiú mezőnyben hatalmas szívvel, szinte végig vezetett a versenyben, a hajrában maradt alul és szerzett ezüstérmet. Galamb Csaba hosszú kényszerű kihagyás után 7. helyezett lett az U23-as mezőnyben. A serdülők mezőnyében jól helytállt Tonté Szabina(18.) és Pécsi Attila(16.).

A csapatversenyben az újoncok (Kiszel Gergő, Tóth Szilveszter és Grosschmid Marcell) első helyen végeztek. Az U11-eseknél a Kollár-Halász-Molnár trió a dobogó harmadik fokára állhatott fel.

Az eredmények nem véletlenek, hiszen Németh Gyula kiváló szakember munkája kezd beérni. A kecskeméti atléták így már 6 bajnoki címmel rendelkeznek a téli idény zárásánál, amely nagyon jó előjel a tavaszra nézve.